W naszej pięknej Polszy nie istnieją żadne limity dotyczące tego, ile stężenia metabolitów THC w organiźmie można mieć. Stąd 200 ng/ml (bezpośrednio po jaranku) czy zaledwie 5 ng/ml nie ma znaczenia - jaranie to jaranie. Niestety u nas to co masz w organiźmie, to już jasna podstawa do upierdolenia.
Z informacji wynika jeszcze następujący fakt:
Spożycie niewielkiej ilości substancji zakazanych wystarczy, by policyjny tester pokazał wynik pozytywny. Jazda w stanie po spożyciu narkotyków jest traktowana jako wykroczenie i za to co do zasady grozi:
-areszt od 5 do 30 dni;
-grzywna od 50 do 5.000 zł;
-zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Natomiast jazda pod wpływem narkotyków jest traktowana jako przestępstwo i za co grozi:
– grzywna w liczbie stawek dziennych od 10 do 540 przy czym stawka dzienna może wynosić od 10 do 2.000 zł;
-kara ograniczenia wolności od 1 miesiąca do 2 lat;
-kara pozbawienia wolności do lat 2;
– zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata;
Spodziewałbym się na pewno wezwania do prokuratury, ale wstrzymam się ze wszystkimi osądami odnośnie tego, jak to w praktyce będzie mogło wyglądać. Jeżeli chodzi o kary, to nie chce się wypowiadać, bo nie miałem takiej sprawy, ani podobnej sytuacji do twojej. Wrzuciłem krótkie wycinki i informacje odnośnie konsekwencji. Trzymaj się tam ziomo i na spokojnie — chłodna głowa. :) Polski rząd teraz zabawia się wymyślanie co raz to nowych podwyżek, może się okazać, że najzwyczajniej w świecie o tobie zapomną, albo dostaniesz też kijem po tyłku i będzie to nauczka. Powodzenia!
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Nie wiem, czy będą testy powtarzali, ale na pewno z jakimiś konsekwencjami już to się będzie wiązało. Niestety wcale dobrych wieści nie niesie za sobą fakt, iż w momencie kiedy byłeś jeszcze niepełnoletni, miałeś już problemy z prawem odnośnie jarania mj.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png)
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/pippismoking.jpg)
Legalizacja marihuany a młodzież: Nowy raport z USA obala mity
Czy legalizacja marihuany dla dorosłych sprawi, że nastolatki zaczną masowo po nią sięgać? To jeden z najczęstszych argumentów przeciwników zmian w prawie. Najnowszy, obszerny raport federalny ze Stanów Zjednoczonych pokazuje coś zupełnie innego. Użycie marihuany przez młodzież nie tylko nie rośnie, ale w niektórych grupach nawet spada. Czas przyjrzeć się faktom.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/lajza.jpg)
„Adwokat od trumien na kółkach” i jego żona z zarzutami w sprawie narkotyków
Znany łódzki prawnik, nazwany przez media „adwokatem od trumien na kółkach”, ponownie ma problemy z prawem. Paweł K. został w kwietniu, nieprawomocnie, skazany przez sąd w Olsztynie za spowodowanie śmiertelnego wypadku na drodze z Jezioran do Barczewa. W wypadku zginęły dwie kobiety.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kluczborkprasowy.jpg)
Był twarzą lokalnej policji od wielu lat. Zwalniają go za narkotyki
Rzecznik komendy policji w Kluczborku został zatrzymany w związku z posiadaniem narkotyków, właśnie jest wydalany dyscyplinarnie ze służby - dowiedział się tvn24.pl. To kolejny w ostatnim czasie przypadek przyłapania funkcjonariusza służb mundurowych z narkotykami.