Dział o sprawach, w których zarzut nie opiera się na Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 26 / 1 / 0
schodzę właśnie z Benzyny przez 2 lata tankuje alprazolam w ilości 1-3mg/dziennie, jestem niesamowicie podkurwiony i czuję że mogę coś rozku*wić albo kogoś przetyrać albo konkretnie poturbować jak tylko stanie mi na drodze, muszę też coś wysępić od magika na to schodzenie jaką pregabe albo coś innego co sprawi że nie dojdzie do jakiś przykrych incydentów, stąd mam do was pytanie czy zdarzyło wam się kiedyś zwyzywać lekarza w gabinecie albo przez telefon od ku*ew albo innych cweli co wam nie chcą przepisać tego co chcecie dostać ? XD czy jeśli jest to prywatna teleporada/wizyta to czy mogą dodać taką adnotacje w IKP a jeśli tak to jakie moga być tego dalsze konsekwencje ? mode plis zatwierdź temat bo nie mogłem znaleźć nic podobnego ani nie wiem w jakim dziale dodać taki temat Peace :liść:
  • 155 / 45 / 0
A zrobiłeś to czy masz zamiar dopiero?
Nie ma, że za mocno.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków

Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Ekspertka: nikotyna ma większy potencjał uzależnieniowy niż heroina

Nikotyna ma bardzo duży potencjał uzależnieniowy, jest on nawet większy niż w przypadku heroiny - powiedziała PAP prof. Dominika Dudek, psychiatra. Dodała, że jej używanie ma niekorzystne skutki zdrowotne. Wskazała też, że nikotyna działa silnie na układ nagrody powodując wydzielanie się dopaminy.