Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 930 • Strona 72 z 93
  • 9304 / 1809 / 2
@IamYourFather Ty se jaja robisz czy o drogę pytasz ?
Yerba zawiera trochę mniej kofeiny niż kawa i stąd może działać negatywnie na organizm.

Dalej. W podawanych przez Ciebie linkach nie ma ani jednego źródła 🤦
Nie ma wyjaśnione jakie substancje wspomagaja sen itd.

I na koniec dwie rzeczy.
Po 1 zawartość potasu czy tam magnezu jest niewielka. Zapewne przy 3-4 zalaniu są to ilości mikroskopijne
Po 2 odstaw benzo, zacznij pić yerbe i wtedy daj znać jak działa przy nerwicy.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 1874 / 304 / 0
@Stteetart
Działanie yerby akurat zauważyłem już z rok temu w wakacje, jak miałem przerwę nawet od :liść: przez parę miesi. Pisałem kilka postów wcześniej, że teraz tylko potwierdzam pozytywny wpływ yerby - przynajmniej na mnie.

teraz czasem wrzucę klona, bo muszę, ale co do odstawiania to akurat potrzeby nie mam;) Kilka razy co drugi dzień po 1 mg i cześć, w ciągu 2 mies półtorej paczki :/
konto od 2011 roku (ban kiedyś, totalnie nieważne)
  • 1874 / 304 / 0
@Stteetart
źródło: https://eherbata.pl/blog/yerba-mate-bog ... w-241.html
Masz tam dane z opakowań sprawdziłem ze swoimi paczkami (zachowuję nawet zużyte) - zgadza się.

Nie podważaj tego źródła, ponieważ dane są zdjęte z opakowań yerb (sprawdziłem z moimi, zgadza się)
A więc przykładowo:
w 1 porcji yerby Pajarito jest ok 60 mg magnezu. Ok 300 to dzienne zapotrzebowanie, więc NIE są to śladowe ilości, jak pisałeś. W tej samej yerbamate jest aż 15,6mg żelaza (powyżej dziennego zapotrzebowania wynoszącego ~10mg). B6 w moim pajarito jest 0,86mg gdzie dzienne zapotrzebowanie to 1-2 mg /doba.
Dzienne zapotrzebowanie u dorosłego człowieka wynosi na B1 1,1-1,3mg. Zalanie yerby (pajarito też chyba, patrzyłem po kilku op) to 1,2 mg więc 100% dziennego zapotrzebania :ręka:
Mówimy o 1 porcji (50mg).

Czy to są śladowe ilości?
Nie wypowiadaj się w tematach, w których brakuje Ci wiedzy.

To tylko przykłady, związków i witamin jest o wiele więcej:
Ogólnie to gł. B1 B3 B6 C Magnez Potas Wapń Żelazo
Pozdrawiam

p.s. Poświęciłem 4 min żeby Ci to udowodnić, bo nie pierwszy raz zauważyłem Twoje "mądrości" podważające zdania ludzi z większą wiedzą od Cb.
konto od 2011 roku (ban kiedyś, totalnie nieważne)
  • 1081 / 32 / 0
Witam

Pisze w tym watku bo w nic innego nie moglem tego wpasowac

Czy leki o charakterze "zaraz umre" oraz strach przed pieklem ktory temu towarzyszy w zasadzie kilka razy w ciagu dnia i nasila sie przed zasypianiem kwalifikuje sie do jakiegos leczenia np z psychoterapeuta/psychologiem? Uprzykrza to dosyc zycie i mam wrazenie ze sie poglebia. Czy to normalny objaw nerwicy niskiego poziomu? Nie zazuwam zadnych subtancji, pozdro
  • 205 / 38 / 0
@cebexPrzerabiałam tylko strach"zaraz umrę" i lęki przed snem ,których podłożem był stres,nerwicy nie miałam, co innego było przyczyną. Z czasem jednak samo przeszło. Skoro twierdzisz ,że się pogłębia i uprzykrza Ci życie to jasne jest, że sam sobie z tym problemem nie poradzisz stąd wizyta u dr wskazana. Piszesz,że nie zażywasz żadnych leków a może właśnie powinieneś?Wizyta u lekarza na pewno nie zaszkodzi.
Uwaga! Użytkownik caroo nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 11 / 2 / 0
Jakie alternatywy dla alprazolamu oraz klonazepamu jesteście w stanie zaproponować jeżeli chodzi o doraźne uspokojenie się, zniwelowanie stresu, najlepiej również fizycznych aspektów stresu tj. drżenie rąk, łamanie się głosu, przyspieszone bicie serca? Najlepiej oprate na własnym doświadczeniu, mile widziany brak "zmulenia" ew. takie, które można zbić kofeiną.
oraz
Próbowaliście kiedykolwiek miksu np. metylofenidat (Concerta, Medikinet) + klonazepam?

I tak, znam ryzyko - nie tylko wpadnięcia w nałóg ale również komplikacje mogące wynikać z stosowania "uspokajaczy" ze stymulantami
Uwaga! Użytkownik Clonazepamum nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 205 / 38 / 0
Najlepszą alternatywą jest nie stosowanie środków farmakologicznych o ile potrafisz się bez nich obyć. W moim przypadku na doraźne rozładowanie stresu zawsze najlepiej sprawdzało się bieganie, na zasadzie ścigam się sama ze sobą, tempo super fast. Szybki bieg sprawia cuda i oczywiście sex. W przypadku braku partnera masturbacja. Na drżenie rąk czy szybkie bicie serca propranolol.
Uwaga! Użytkownik caroo nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 41 / 2 / 0
Co robić terapia/metody na myśli egzystencjalne i ogólne myślenie o życiu + wysoki poziom stresu ?
  • 205 / 38 / 0
Spróbuj znaleźć sobie jakieś hobby, które zajmie Tobie czas, najlepiej sport. Jak się porządnie zmęczysz, to nie będziesz miał ani ochoty ani siły na rozkminy;)Jeśli to nie pomoże, to wtedy psycholog.
Uwaga! Użytkownik caroo nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 41 / 2 / 0
Do psychoterapeuty chodziłem nurt poznawczo-behawioralny oraz erickson i powiem ,że tak nie za bardzo pomogli.
Spotykaliście się z czymś takim?
ODPOWIEDZ
Posty: 930 • Strona 72 z 93
Artykuły
Newsy
[img]
Czy psychodeliki mogą wspierać praktykę medytacyjną? Analiza nowego badania

Czy psychodeliki mogą poprawić jakość medytacji? Nowe badanie opublikowane w PLOS ONE sugeruje, że tak! Aż 73,5% uczestników (634 osoby z 863) uznało, że doświadczenia psychodeliczne miały pozytywny wpływ na ich praktykę medytacyjną.

[img]
„Co potrzeba?” - zapytał 16-latek policjantów, których następnie próbował przekupić

„Co potrzeba?” - takimi słowami zwrócił się 16-latek do policjantów ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Wtedy jeszcze nie wiedział, że mówi do nieumundurowanych policjantów. Okazało się, że miał przy sobie kilka porcji narkotyków.

[img]
W marcu wyraźne odbicie. 88 tys. recept z receptomatów na medyczną marihuanę i opioidy

Ostatni kwartał przyniósł spadek liczby recept wypisywanych na leki kontrolowane, choć w marcu odnotowano odbicie, wyraźne zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany - informuje w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".