Na zbliżeniu wszystkie trichomy wyglądają na mleczne, ale to niemożliwe - zapewne w lepszej ostrości i powiększeniu wyszłoby, że jest jeszcze sporo bezbarwnych. Te kwiatki zwiększą masę jeszcze kilkukrotnie.
2 metody, którymi ludzie się kierują oceniając dojrzałość:
1. Trichomy - zdecydowana większość ma być mleczna, a pewien procent już bursztynowy. Najważniejsze, by nie było już bezbarwnych, bo one są bezwartościowe.
2. Pręciki powinny być w zdecydowanej większości ciemne (to jednak powinno być traktowane, tylko jako wskazówka).
Generalnie polecam obejrzeć dużo fotek dojrzałych pałek i sprawa stanie się jasna. Fajnie wyglądają te kwiatki tak swoją drogą. Ilość trichomów nie powala, ale niektóre odmiany tak już mają.
Dla porównania wstawiam fotkę swojego Early Skunk'a z 2019 r. (mniej więcej ten sam etap - może nieco bardziej dojrzały). Skubany tak się oszronił, że z pewnej odległości kwiatki wydawały się srebrne. Zbiór wyszedł świetny pod każdym względem - poza ilością (1 litrowy słoik) - krzak posadzony w lipcu
Ripen'a nigdy nie stosowałem, ale czytałem, że psuje smak. Osobiście lałbym "herbatkę" z banana (łącznie z wkładem) do samego końca.
P.S Jezuniu, to zdjęcie jest przekozackie, tak jak Ci kiedyś pisałem w tamtej fotorelce: topasy lepsze niż niektóre spod lampy :D
3 dni temu wsadziłem mojego pomidorka na dwór po 25 dniach w domu. Oczywiście wokół wysypałem wlosy, pokruszone mydlo, mocz i sól.
Dzisiaj przyszedłem zobaczyć jak tak u niego i niestety zrobiło mi się smutno bo prawdopodobnie ślimaki zaatakowały mi roślinkę
Pierwsza fotka zrobiona z 5 dni po ataku na jedną ze sztuk (nie było wtedy jeszcze tych nowych odrostów), druga w zeszłą sobotę.
PS - na co właściwie liczysz wstawiając teraz roślinkę na outdoor? Przecież z tego wynik będzie śmiesznie mały. Chyba, że mieszkasz na półkuli południowej, ale to też nie ma sensu, bo tam właśnie kończy się zima.
Historyczna zmiana w globalnej polityce narkotykowej
Efekty terapii wspomaganej psychodelikami są zachwycające
Produkowali tyle amfetaminy, że narkotyki musieli wozić taczką
Ponad 64 kilogramy amfetaminy, nielegalna linia produkcyjna i dwie osoby zatrzymane – to efekt działań specjalnego wydziału antynarkotykowego łódzkiej policji. Ilości narkotyków były tak duże, że do ich transportu sprawcy wykorzystywali… taczkę.
USA: Donald Trump usunie marihuanę z listy najcięższych narkotyków?
Stało się to, o czym spekulowano od miesięcy. Donald Trump, mimo oporu konserwatywnego skrzydła własnej partii, ma sfinalizować proces reklasyfikacji marihuany. Konopie mają trafić z surowego Wykazu I (gdzie są traktowane na równi z heroiną) do łagodniejszego Wykazu III substancji kontrolowanych.
Koniec hurraoptymizmu? Brakuje dowodów na skuteczność medycznej marihuany przy większości schorzeń
Złe wieści dla osób, które widzą w medycznej marihuanie remedium na całe zło świata – nawet na nowotwory. Analiza 2500 badań wykazała, że jej skuteczność można potwierdzić zaledwie w ułamku schorzeń, na które jest stosowana. Czy kannabinoidy czeka podobna przyszłość co opioidy?
