24 kwietnia 2021Dirt pisze: Nie chodzi tu o jaskrę totalnie niestety.
I ten stan poprzedzający brain zapsy też mnie ciekawi, bo to już dobre kilka miesięcy od tamtego wyskoku a zdarza się, że to nadal się pojawia ;/
1wszy raz mozesz miec opory przed tym wiadomo, ale mozesz byc spokojny - zapewne wielu hypkowiczów potwierdzi ze jestes bezpieczny, jedynie jesli lekarz stwierdzi ze stan w którym sie znajdujesz moze byc zagrozeniem dla cb lub innych osob, np. chcesz popelnic samobojstwo lub kogos zajebac
Zauważyłem to właśnie, co mnie martwi to to, że nie jadłem molly już dłuuugi czas, a brain zapy (z tego co się dowiedziałem, jak czytałem na ten temat) powiązane są z brakiem (?) serotoniny.
Jeśli faktycznie idziesz z tym do specjalisty to daj znać co ci powie, bo jestem ciekawy.
No więc miałem teleporadę u POZ :
- dostalem hydro na problemy ze spaniem, mam zacząć od małej dawki i obserwować reakcje organizmu
- dostałem info, że to prawdopodobnie działanie neurotoksyczne i może to potrwać 2-3 miesiące, ewentualnie drętwienia są od kręgosłupa więc skierowanie na RTG kręgosłupa
+ Skierowanie do neurologa
Zrobiłem sporo różnych badań i wydałem na nie sporo hajsu głównie z obawy o własne zdrowie. Między innymi EEG, MRI głowy z kontrastem, badania krwi, EKG itd. Wszystkie wyszły bez zarzutu, a kardiolog nawet powiedział, że widać po EKG aktywny tryb życia i regularne ćwiczenia.
Wynika z tego, że MDMA u niektórych osób - jak choćby ja - wykazujących pewną nadwrażliwość powoduje pewne objawy. Czy są one psychosomatyczne czy wynikają z działania neurotoksycznego - tego się nie da stwierdzić. Pewnie prawda leży gdzieś po środku i jest to też opinia neurologa, u którego byłem.
Prawdopodobnie MDMA wywołuje ukryte lęki, wzmacnia je, wprowadza układ nerowy w stan wysokiego pobudzenia. Tworzy się efekt dodatniego sprzężenia zwrotnego. Odczuwasz efekty MDMA, wzbudza to lęk, ten z kolei indukuje objawy psychosomatyczne, które nakręcają większy lęk i tak w kółko.
Niestety nie dałem rady sam uspokoić lęków, bezsenności, uporczywych i kompulsywnych myśli o tym, że być może zrypałem sobie zdrowie. Skończyło się na wizycie u psychiatry. Biorę tablety i jest dużo lepiej:
+ Nocne tiki i brain zapy na ten moment się całkowicie w zasadzie wygasiły (czasem coś strzeli w głowie losowo)
+ Mrowienia w zasadzie też. Czasem po nocy mam zdretwiałe ręce
+ Ze spaniem jest już o wiele lepiej (choć bez imovane się nie obeszło) jestem w stanie przespać w zasadzie całą noc.
+ Napady lęku minęły
Niestety przez duży stres trochę podkopał mój organizm i męczą mnie dalej pewne dolegliwości.
Masz oczywiście rację... Z kilku źródeł mam info, że takie zaburzenia natury biochemicznej w mózgu mogą się utrzymywać nawet 3-4 miesiące.
Ja staram się zdrowo żyć - ćwiczę, zrezygnowałem z alkoholu, chodzę spać o reguralnej porze, nie jem śmieciowego żarcia, suplementuje Wit. Z grupy B, magnez, kwas alfa-liponowy, i kwasy omega-3 (zalecenie neurologa). I przede wszystkim trzeba odpuścić trochę, nie nakręcać się, bo to naprawdę pogarsza sprawę.
Ja z jednej strony stałem się bardziej bezpośredni i asertywny, mam wrażenie, że czasem wręcz impulsywny. Na pewno bardziej otwarty na ludzi, choć nigdy introwertykiem nie byłem. To jest jedno z moich najcięższych doświadczeń w życiu dlatego zacząłem doceniać relacje z ludźmi i cieszyć się małymi rzeczami. Mam nadzieję, że tak jak ty wyciągnę z tej akcji z MDMA pozytywne rzeczy. Ale na pewno już nigdy nie spróbuję niczego poza ziołem.
Marihuana negatywnie wpływa na płodność kobiet? Nowe badania kanadyjskich naukowców
Mąż polskiej noblistki myślał, że "popadł w szaleństwo". Badania nad psychodelikami w PRL
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
Donald Trump podpisał ustawę rekryminalizującą produkty z konopi zawierające THC
Historyczny zwrot w amerykańskiej polityce konopnej. Prezydent Donald Trump podpisał ustawę budżetową, która zawiera kontrowersyjne zapisy. W praktyce oznaczają one rekryminalizację konopi w USA. Nowe prawo uderza w tysiące produktów z THC, w tym popularne Delta-8. To radykalne cofnięcie liberalizacji, którą Trump sam wprowadził, podpisując słynną ustawę Farm Bill w 2018 roku. Decyzja zapadła po tygodniach paraliżu rządu. Izba Reprezentantów przyjęła pakiet w środę, głosami 222 do 209.
Narkotyki w starożytnym Egipcie i Mezopotamii? Archeolodzy mają koronny dowód
Nowe badania przenoszą nas w czasie o ponad 2500 lat. Odkryto dowód na to, że elity starożytnego Egiptu i Mezopotamii regularnie używały opium. Był to stały element ich życia. Prawdę ujawniło alabastrowe naczynko.
Palenie marihuany na mrozie: Dlaczego „faza” uderza dopiero po wejściu do ciepła?
Stoisz na balkonie, skulony w kurtce, przestępując z nogi na nogę. Jest minus pięć stopni. Odpalasz jointa, zaciągasz się mroźnym powietrzem i… masz wrażenie, że to nic nie daje. „Słaby temat?” – myślisz. Dopiero gdy wchodzisz do ciepłego salonu i zdejmujesz czapkę, rzeczywistość uderza Cię z siłą pociągu towarowego. Nogi robią się miękkie, a głowa nagle waży tonę.
