Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 6 / / 0
330px-Thiocolchicoside.png
N-[(7S)-3-(β-D-Glucopyranosyloxy)-1,2-dimethoxy-10-(methylsulfanyl)-9-oxo-5,6,7,9-tetrahydrobenzo[a]heptalen-7-yl]ethanamide
https://en.wikipedia.org/wiki/Thiocolchicoside

Czy ktoś spotkał się z takim lekiem? Jakie może mieć zastosowanie prócz zwiotczania mięśni?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 43 / 2 / 0
Żadnego moim zadaniem. Generalnie rzecz biorąc jest to trucizna. Ma mnóstwo groźnych efektów ubocznych (w tym uszkodzenie wątroby, negatywny wpływ na płodność, ryzyko nowotworów i długo by jeszcze wymieniać). Dodatkowo lek nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni.

Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami to więcej na przykład tutaj: https://www.ema.europa.eu/documents/ref ... iii_pl.pdf
Skoro tak niewiele już pozostało
Wyruszmy ścieżką zatracenia
Wejdźmy głębiej i głębiej
A gdy ciemność zamknie się nad nad naszymi głowami
Zdamy sobie sprawe że nie ma już nas
Zostało tylko zatracenie...
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Koniec z lękiem po THC? Ten popularny terpen może być kluczem

Czy zdarzyło Ci się kiedyś poczuć niepokój lub lekką paranoję po użyciu marihuany? To częste doświadczenie, zwłaszcza przy mocniejszych odmianach, bogatych w THC. Od lat w branży konopnej krąży teoria „efektu otoczenia”, która sugeruje, że inne związki w roślinie mogą łagodzić te negatywne odczucia. Do niedawna była to jednak głównie opowieść. Teraz mamy twarde dowody.

[img]
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami

W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.