Z ludzką psychiką jest trochę śmiesznie w tym sensie, że nie koniecznie musisz być świadomy tego co twój mózg sobie przetwarza w tle. Dla mnie był to spory szok, że mimo że nie myślę o jakimś temacie to może być on powodem gorszego samopoczucia czy lęków. Wcale tak nie musi być, bo jestem tylko randomowym userem z internetu, ale myślę że wizyta u psychologa również Ci nie zaszkodzi.
17 sierpnia 2020YoungestFlexer pisze: Siema, nie wiem czy dobry dział bo jeszcze jestem trochę w szoku. Ogólnie parę dni temu dostałem ataku paniki (wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem), po paru dniach sytuacja się powtórzyła. Od tego czasu miewam je regularnie o tej samej godzinie (+/- 19). Albo wydaje mi się, że serce za szybko bije i mam z nim problem, albo tak jak dziś że się duszę bo przebilem sobie płuca. 2 dni temu nie palilem zioła i wszystko było wczoraj ok, wieczorem wczorajszego dnia palilem i dziś znów dostałem ataku. Teraz pytanie, czy może być to spowodowane przez zioło? Jak sovie radzić kiedy dostaje takiego ataku? (jestem w chuj panikarz jeśli o takie rzeczy chodzi). Iść z tym do psychologa/innego lekarza? Jakieś rady jak postępować żeby zmniejszyć szanse ataków? Co jeszcze może być przyczyną? Dodam, że teraz nie mam w sumie żadnych stresów, a wręcz przeciwnie - układa się i jest bardzo w porządku (najlepiej od paru miesięcy). Dzięki z góry.
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
GIF: Nielegalny handel w sieci lekami narkotycznymi zaczyna się od legalnej recepty [WYWIAD]
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy
Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.
Sposób studentów na problemy psychiczne: melisa i marihuana
Aż 96 proc. studentów deklaruje, że stosuje przynajmniej jedną metodę samodzielnego radzenia sobie z problemami psychicznymi. Najczęściej wybierają aktywność fizyczną lub techniki relaksacyjne, ale część sięga także po preparaty roślinne, a nawet marihuanę – wynika z badań wrocławskich naukowców.
Cannabis trafia do supermarketów w Niemczech. Netto sprzedaje nasiona marihuany jak zwykłe warzywa
Jeszcze niedawno coś takiego byłoby nie do pomyślenia. W niemieckim supermarkecie obok nasion pomidorów czy bazylii pojawiły się… nasiona cannabis. Popularna sieć Netto rozpoczęła testową sprzedaż produktu, który budzi ogromne zainteresowanie klientów i wywołuje dyskusję o nowych realiach po legalizacji. Wszystko odbywa się jednak zgodnie z obowiązującym prawem, które pozwala dorosłym na domową uprawę konopi. Dla wielu osób to znak, że marihuana w Niemczech powoli staje się zwykłym elementem rynku, a nie tematem tabu.
