ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 127 / 18 / 0
Buduje growboxa i mam kilka pytan abyscie mi doradzili.
Jego rozmiary to 180 cm wysokości i 90 cm szerokości czyli calkiem duzo. Zrobiony bedzie z plyt OSB
Wewnątrz wymaluje go białą farbą olejną matową
A teraz mam pytania:
-- Jaką lampę led zamontować ? Najlepiej link do sklepu
-- Jaka wentylacja czy wentylatory od komputera sie sprawdza jesli nie to co ? Ile wentylatorów dać ?
-- Czy wentylator kanalowy ma juz zasilacz ze soba czy kable trzeba samemu przylutować ?
-- Jakie macie jeszcze porady ?

Dziękuje z góry za rady.
Uważaj jak tańczysz :liść:
  • 967 / 243 / 0
A jak długi box ?
Generalnie
Jeśli chodzi o oświetlenie to taki standard to ok 50 000 lumenów na m2.
Jeśli chodzi o wentylator to musi ci 12 razy na godzinę wymienić powietrze w boxie.
Do the math.
Kanałowy chodzi na 220 V , kabel zasilajacy z reguły sam wkręcasz w wbudowaną "kostkę" po rozkręceniu obudowy. Piece of cake.
Rady ?
Pamiętaj o wentylu mieszającym.
Jeśli zamontujesz typowy wentyl kanałowy to przy założeniu boxa ok 2m3 to z reguły będzie
overkill który będzie utrudniał utrzymanie wyżej wilgotności kiedy jest wymagana.Mozna dokupić odpowiedni regulator obrotów jeśli sam wentyl nie będzie wyposażony.
LED / Ledy oczywiście na mechanizmie pozwalającym Ci swobodnie regulować wysokość panelu nad roślinami.
  • 12782 / 2474 / 0
Czy nie lepiej byłoby pomalować farbą, która lepiej odbija światło?
  • 127 / 18 / 0
Napisałem ,że pomaluje białą matową olejną czytałem ,że taka najlepiej odbija światło czy się mylę?
Długość i szerokość boxa to 90 cm x 90 cm x 180 cm wysokości. Sorry ,że nie napisałem długości.
Ile roślinek powinno mi się tam zmieścić 7-8 ?
Ps. Jeśli macie chwilę to możecie mi zaproponować odmianę. Chce żeby szybko rosła tj. od posadzenia do zbiorów i nie chce żeby to była 100 % Indica najlepiej max. 70 % Indica.
Dzięki mordeczki za rady
Uważaj jak tańczysz :liść:
  • 521 / 104 / 0
Biała matowa jest spoko. Ja mam nią u siebie pomalowane, gdy zaglądam to wali po oczach konkret hehe
  • 12782 / 2474 / 0
Nie znam się : D Wydawało mi się, że lepsza byłaby niematowa.
  • 967 / 243 / 0
Gdybym malował growbox brałbym pewnie białą Duluxa z technologią LumiTec , ewentualnie coś
konkurencji także zaawansowane technicznie w kierunku odbijania światła.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Ucieczka zakończona w jeziorze

Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.

[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.

[img]
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski

Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.