Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 594 / 35 / 0
http://imgur.com/a/HE1R0 (mode doklej obrazek i usuń ten dopisek jak możesz :) )
brał ktos tu z forum pramipeksol?
ciekawi mnie czy działa mocno aktywizująco.
  • 234 / 11 / 0
Raczej mocno usypiająco, podobnie jak ropinirol.
  • 2918 / 243 / 0
Pozwolę zacytować siebie z tego tematu
tur3k pisze:
(...)

A co do samej substancji (pramipeksol):
Nieergolinowy wybiórczy agonista receptorów dopaminowych D2, D3 i D4. (...) W badaniach na zwierzętach wykazano, że pramipeksol hamuje syntezę, uwalnianie i metabolizm dopaminy. Pramipeksol, pobudzając receptory dopaminowe w prążkowiu, łagodzi hipokinetyczne objawy choroby Parkinsona
źródło: mp.pl

WUT ? :huh: Fajnie że pobudza receptory w prążkowiu, ale to nie jest jedyne miejsce, w którym brak lub niedobór dopaminy powoduje objawy choroby Parkinsona. Taki lek na pół gwizdka bym powiedział na podstawie tego opisu.
Dawny nick: tur3k
  • 149 / 19 / 0
Re: Pramipeksol
Nieprzeczytany post autor: T800 »
Jestem na 1,7mg/dzień od dzisiaj. Uboki (chyba od ppx) pojawiły się niedawno - czuję się trochę tak jakbym był przeziębiony - zmęczony, rozbity, dreszcze po wstaniu z łóżka, bardziej apatyczny. Dłonie robią się zimne i ciepłe naprzemiennie (choć pewności, że to od ppx nie mam) Zredukowała się ilość snu z 12h do 7-8h. Odrabiam to jednak drzemkami w dzień. Działania anty-apatycznego nie doznałem. Trochę się boję iść dalej z dawkami, nie wiadomo jakie jeszcze uboki się pojawią. Jeszcze do tego ryzyko DAWS...

Na co biorę? Off-label na zespół czołowy o nieznanej patogenezie - SPECT wykazał, że mam zmniejszoną aktywność tego płatu. Mam po prostu syndrom deficytowy - apatia, anhedonia itd.
  • 75 / 22 / 0
Pramipeksol działa na receptory D2 które pełnią funkcję autoreceptorów stąd efekt inhibicyjny.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.

[img]
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd

Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.

[img]
Terapeuta uzależnień: Zielsko ma konsekwencje w następnym pokoleniu

Na oczach Roberta Rutkowskiego, terapeuty uzależnień, zmieniła się rzeczywistość wokół substancji psychoaktywnych w Polsce. Ekspert opowiedział, co działo się za kulisami tej zmiany. - To miało swoją cenę, która mnie wtedy przeraziła - powiedział wprost.