05 czerwca 2019A-CoA pisze: Jak to nie ma znaczenia? Sugerujesz, że doświadczalnie zbadany niedobór serotoniny w mózgu i idącą za nim depresję można zniwelować stosując sobie probiotyki?
Wiem, że istnieje oś jelitowo-mózgowa, ale to jest jeden z wielu czynników potrzebnych do utrzymania prawidłowego działania OUN, a nie zdrowe jelita = zdrowy mózg.
Jeżeli synteza serotoniny w mózgu jest na niewystarczającym poziomie nawet najzdrowsze jelita nie pomogą...
Problem polimorfizmu na genach 5-HT* nie zniknie, ale dietą wymuszamy aktywację innych genów, by skontrować problematyczne defekty.
Poza tym widzę lekki dysonans między tym co tu piszesz, a tym, że bierzesz 2mg klona, w poście napisanym dziś.
Z kolei insulina pomaga tryptofanowi w przenikaniu do mózgu.
Jeżeli zależy na zwiększeniu ilości tryptofanu który dostanie się do mózgu to należałoby go spożywać na czczo, najlepiej zmniejszając konwersję do serotoniny na obwodzie stosując wyciąg z zielonej herbaty itd...
jeśli brak witaminy b6 to tryptofan się nie przyswoi
aby oszczędzić tryptofan można przyjmować amid kwasu nikotynowego (witamina pp -b3), bo tryptofan się w nią przekształca
witamina C też bierze udział w przeksztalcaniu tryptofanu w serotonine
scalono /acoa
kurkumina też jest dość silnym MAO i pewnie przy problemach ze snem nie byłaby wskazana
Badanie: Brak dowodów na resztkowe efekty marihuany w prowadzeniu pojazdów
Marihuana negatywnie wpływa na płodność kobiet? Nowe badania kanadyjskich naukowców
Dlaczego ograniczenie marihuany do listy chorób to katastrofa dla pacjentów – historia Adriana
Palenie marihuany na mrozie: Dlaczego „faza” uderza dopiero po wejściu do ciepła?
Stoisz na balkonie, skulony w kurtce, przestępując z nogi na nogę. Jest minus pięć stopni. Odpalasz jointa, zaciągasz się mroźnym powietrzem i… masz wrażenie, że to nic nie daje. „Słaby temat?” – myślisz. Dopiero gdy wchodzisz do ciepłego salonu i zdejmujesz czapkę, rzeczywistość uderza Cię z siłą pociągu towarowego. Nogi robią się miękkie, a głowa nagle waży tonę.
Chcieli ukryć tony narkotyków w bananach
Peruwiańska policja antynarkotykowa skonfiskowała 3,4 ton kokainy, która miała zostać umieszczona w ładunku bananów przeznaczonych na eksport do Belgii – poinformowały w sobotę czasu lokalnego władze.
Alkohol daleko od kasy i z brzydką etykietą
Minister Katarzyna Kęcka o walce z piciem w "Miodowej 15".
