Więcej informacji: Pregabalina w Narkopedii [H]yperreala
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
19 grudnia 2018demetriusz pisze: Wedle Waszego doświadczenia, jak bardzo pregabalina wpływa na masę ciała (apetyt?)?
Pochłaniam wszystko, zachcianki jakbym był w ciąży, a te kilka kilo w górę to poszło w brzuch (inna sprawa, że u mnie zawsze idzie w brzuch, ewentualnie uda).
https://journals.viamedica.pl/psychiatr ... 5301/36546
Wg mnie to ważne info, że ten lek nie oddziałuje z gabą oprócz tego, że trochę ponoć pomaga w przemianie glutaminianu w gaba. Bałem się go brać z powodu możliwej downregulacji receptorów gaba i uzależnieniu, ale skoro nie jest agonistą to wygląda to nieźle.
Chroni komórki przed neurotoksycznością wywołaną nadmiernym wydzielaniem wapnia :-D
W końcu jakiś lek, który nie działa bezpośrednio na neurotransmitery i receptory.
Tak?
20 grudnia 2018GL HF pisze: Nie, pośrednio agonizuje receptory GABA, chociażbym samym (nomen omen) gaba...
Chyba, że pośrednio jakoś neutralizując szkodliwe działanie glutaminianu, ale nie znam się na tym.
Pregabalina to nie gaba.
Piracetam to też pochodna gaba i nie wykazuje działania z gabą.
20 grudnia 2018hubii pisze: ...
Po prostu gabapenotoidy pośrednio podnoszą poziom GABA w mózgu, a GABA jest agonistą receptorow GABA(A). Przecież napisałem to wcześniej...
Lekkie zawroty jak po 1 piwie.. poszedłem spać i dzisiaj od rana stan mocnego upojenia ...to jak to jest że działa dopiero po kilku godzinach ? I jaki jest czas działania..?
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/a1c64f15-27fe-4a1d-ae84-6e83fd8d4e6c/gorzkie-tabletki.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250726%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250726T214102Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=f3e16914e26c5a1f14dc233dc22a510628a0acffb48f940ba45e5fd8cf247da0)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/malenczuk2.jpg)
Maleńczuk bez ogródek o przeszłości. „Tęsknię za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie”
Chociaż dziś Maciej Maleńczuk prowadzi względnie ułożone i spokojne życie, w młodości był uosobieniem hasła „sex, drugs, rock and roll”. Jak wielokrotnie wspominał, brakuje mu niektórych aspektów tamtych lat – przede wszystkim heroiny. – Tęsknię zwłaszcza za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie – mówił bez ogródek muzyk.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.