1. sertralina (trzeba trochę długo czekać na efekt, ale opłaca się naprawdę, w dodatku podbija przyjemnie dopaminę),
2. paroksetyna (jak wyżej, ale dobrze radzi sobie niekiedy i z lękiem napadowym),
3. Klomipramina (przede wszystkim na czynności natrętne, ale na myśli też trochę pomaga).
Ja czasem też kompulsywnie coś dotykam/pocieram, może to też objaw nerwicy?
28 października 2018taurinnn pisze: Nie generalizowałabym. Dochodzą do tego czynniki losowe, dziedziczne oraz zaburzenia równowagi biochemicznej mózgu. Moje top leki na ZOK (również z przewagą myśli natrętnych):
1. sertralina (trzeba trochę długo czekać na efekt, ale opłaca się naprawdę, w dodatku podbija przyjemnie dopaminę),
2. paroksetyna (jak wyżej, ale dobrze radzi sobie niekiedy i z lękiem napadowym),
3. Klomipramina (przede wszystkim na czynności natrętne, ale na myśli też trochę pomaga).
aczkolwiek przez mechanizm dzialania tramadolu mozna by wywnioskowac ze gdybym wystarczajaco dlugo bral te leki i poczekal na downregulacje niektorych rec. to moze by cos zaskoczylo. tramadol w przeciwienstwie do benzo leczy mnie z tego przymusu natretnych czynnosci i mysli, dzisiaj poszla minimalna dawka bo zaledwie 50mg i to w celu zapewnienia sobie komfortu przy ktorym daje rade normalnie funkcjonowac i faktycznie ta presja i przymus sa obnizone znacznie lepiej niz gdybym zapodal benzo itd.
dziwi mnie tylko to ze bralem wiele antydepresantow, duzo ssri, sari, snri, imao, tlpd dosyc dlugo i nie zaskoczyly tak, jak sobie wyobrazalem nigdy :wall:
28 października 2018taurinnn pisze: [mention]04pain[/mention] A próbowałeś trazodonu? Też jest całkiem niezły, w dodatku działa nasennie.
pisze te posty bo moze ktos bral podobne kombinacje i trafil na jakis lek ktory mial inny mechanizm dzialania i pomogl
28 października 2018STR88 pisze: Jak wygląda to pocieranie palcami?
Ja czasem też kompulsywnie coś dotykam/pocieram, może to też objaw nerwicy?
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Kawa - budzi i wydłuża życie
Przez dziesięciolecia ukazywały się badania, których autorzy wskazywali, że kawa ma korzystny wpływ na organizm. Jej picie łączono z dłuższym życiem i zmniejszonym ryzykiem chorób chronicznych. Jednak dokładny mechanizm tego działa nie był znany. Teraz naukowcy z Texas A&M University odkryli, że związki zawarte w kawie oddziałują na receptor białkowy NR4A1, który odgrywa istotną rolę w ochronie organizmu przed chorobami związanymi z wiekiem.
Mnisi szmuglowali narkotyki. Ukryli je za fałszywymi ściankami
22 buddyjskich mnichów zostało aresztowanych na międzynarodowym lotnisku w Kolombo w Sri Lance. W ich bagażach znaleziono łącznie około 110 kilogramów marihuany.
Badania dowiodły, że marihuana opóźnia rozwój nastolatków
Badanie przeprowadzone na ponad 11 tys. nastolatków wykazało, że zażywanie marihuany wiąże się z wolniejszym rozwojem poznawczym (zapamiętywaniem, koncentracją i szybkością myślenia), a także z gorszą pamięcią w kluczowych latach rozwoju mózgu.
