a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
07 sierpnia 2018Pan Cietrzew 69 pisze: Na lęki spróbuj buspiron spróbować nie zaszkodzi a może pomóc, on nie działa jak klasyczne leki przeciwdepresyjne (SSRI,Trójpierścieniowe) i ma wiele pozytywnych opini. A jakich leków SSRI próbowałeś ? Na lęki jest doksepina, mianseryna, mirtazapina, trazodon. Jest jeszcze kilka neuro działających przeciwdepresyjnie i aktywizująco. Jest też kilka słabych neuro działających sedatywnie np. promazyna, prometazyna, chlorprotiksen.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:
misspillz.blogspot.com
Jeśli arypiprazol wywołuje bezsenność w dawce 15, możesz spokojnie momentalnie ściąć do 7,5 rano i wtedy wieczorem ~10mg (zalecenia przez forum ;-) ) olanzapiny/kwetiapiny na bezsenność. A masz niepokój psychoruchowy po arypiprazolu (Abilify)? Często przeróżne akatyzje i również bezsenność przy odczuwanej sedacji dyskwalifikują ten lek.
Widzę, że jesteś całkiem nieźle zorientowany, ale pamiętaj, że obowiązkiem psychiatry jest diagnoza i dopasowanie farmakoterapii, nie frustruj się, że nie rozkminiłeś siebie na tyle, by dać gotowe rozwiązanie psychiatrze. Edukuj się i rozszerzaj wiedzę, konsultuj się, dyskutuj nad rozwiązaniami ale ostatnie słowo oddaj zawsze psychiatrze.
Ja zażywam codziennie tak: abilify 7,5, klomipramina 150, kwetiapina 400, pregabalina 150, guarana, kofeina, magnez, potas, piperyna, kurkuma, garcinia cambodga i jeszcze jakieś tam suple. Narzekam jedynie na to, że nie do końca zachowuję się wśród ludzi tak jak bym oczekiwała po swojej osobowości, po prostu zachowanie wymyka mi się z moich ram osobistej "normy", tu mocno działa pregabalina (zbyt duże dawki sedują i odrealniają!) i ciągłe, falowe działanie klomipraminy, po Anafranilu po prostu czujesz, że śmigasz na czymś, SSRI to mistrzowie naturalnośći przy klomipraminie czy w ogóle tych truciznach TLPD, ale czego nie robi się w ostateczności.
Możesz spróbować jako aktywizatora i narzędzia do zmniejszenia natręctw jakiegoś MAOI, np. moklobemidu. O selegilinie nawet nie marz i nie masz co rozważać tego z lekarzem, nie wypisze na to recepty. Ani mi się waż myśleć o rzeczach pokroju fenidatów, że a może "atypowe OCD". Tak samo agonistów dopaminy sugerowanych przy Parkinsonie, pirybedil, pramipeksol, ropinirol - nie przepisze tego i nie ma się IMO co w to g**** pakować.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:
misspillz.blogspot.com
Zorientowany jakoś jestem w szczególności dlatego, że nie mam na kogo liczyć ani w rodzinie, ani z zewnątrz. Chociaż zakładam, że spora część użytkowników przebyła podobną drogę. Po prostu chcę sobie pomóc, a sfrustrowany jestem tym bardziej, że mijają miesiące, a postępy są malutkie. Do jesiennej szarugi nie tak daleko, chcę się przed tym jakoś przygotować.
Myślisz, że mogę się przez jakiś czas na sen doładować olanzapiną czy może to tylko pojedyncza pomoc, w dodatku przy zmianie dawki? Pytam, bo mam jej jeszcze prawie całe opakowanie :D
Co do leków, to dzięki za podpowiedź, zobaczymy co z tego wyniknie pod koniec miesiąca. Mój psychiastra jest trochę uparty, ale może uda mi się go jakoś naprowadzić.
Jeszcze są mioklonie, zrywy mięśniowe, gwałtowne automatyczne ruchy np. ramieniem pojawiające się w łóżku przed zaśnięciem, a jeśli pojawiają się w dzień powszedni podczas normalnej aktywności to dyskwalifikuje lek je wywołujący, wiadomo, to zależy od nas, ale nie każdy chce być rozpoznawany ze swoim świrowaniem z kilometra.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:
misspillz.blogspot.com
07 sierpnia 2018misspill pisze: ...
To nie moja bajka, aczkolwiek tym z zaburzeniami psychicznymi, dodają ulgi. Nawiasem mówiąc, mam kolegę który jedzie na różnych neurolach xx-lat, przerobił różniaste ;) Ale, to typowy schizofrenik na wariackich papierach %-D
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/0/04510fe8-3004-4b73-8234-41439000490e/rakieta.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250725%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250725T190302Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=80c41c460b4ed3fc8fa7490e48ac9dda3d45616500ca202b9f1b4960643b23e5)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sejm9.jpg)
Depenalizacja marihuany w Polsce już wkrótce? „Projekt jest już gotowy”
Czy jeszcze w tym roku w Polsce marihuana zostanie zdepenalizowana? Jak dowiedział się reporter RMF FM, poselski projekt ustawy jest już gotowy. Teraz jego autorzy szukają poparcia w innych klubach parlamentarnych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.