Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy Waleriana Tobie pomogła w problemach?
1.Tak pomogła mi w problemach.
57
78%
2.Nie pomogła.
16
22%

Liczba głosów: 73

ODPOWIEDZ
Posty: 160 • Strona 1 z 16
  • 95 / 4 / 0
Witajcie. Ostatnio zainteresowałem się walerianą. Oddziałuje na receptory GABA, więc stwierdziłem że ma potencjał i przetestowałem na sobie jej działanie. Krople 35 ml kosztują może 3 złote, więc wydatek jest o prostu śmieszny. Wypiłem całe - 35g waleriany. Gdy zeszło działanie alko, poczułem że wciąż jestem bardzo rozluźniony, problemy znikają a ja czuję tylko chill i chce mi się śmiać. Bardzo podobne działanie do alkoholu, w końcu to te same receptory. Śmiechawa dopadała mnie parę razy, było naprawdę przyjemnie, wręcz lekkie otumanienie ale w pozytywnym sensie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą substancją?
Żałuję, że zacząłem i żałuję, że nie kończę. Kurwa, w cholerę mnie to kręci
  • 361 / 33 / 0
Predzej antydepresant,kolega w duzych dawkach ladowal az aptekarka odmowila mu sprzedazy leku.kupil w innej aptece .
Odstawienie jego u kumpla nie nastapilo ,nerwowosc i irytacja.
Napewno na GABA A dziala
Uwaga! Użytkownik jokerr nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 906 / 74 / 19
@jokerr - ciekawe, jakie dawki tego żarł.
Is it time for your medication, Mr. Brown?
  • 361 / 33 / 0
Sporo jak swinka szczerze mowiac
Uwaga! Użytkownik jokerr nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 525 / 55 / 0
Zaznaczę najpierw, że nie ćpam, nawet zioła nie paliłem dawno. Moim zdaniem na lęki z rzeczy dostępnych bez recepty i uspokojenie plasuje się dość wysoko, chociaż nie jak bezno. Cena też atrakcyjna.
  • 4988 / 849 / 0
To je dobre, ale polecam pełną komponente. Wpadl mi kiedys w lapy "na sen forte" i wrzucajac ok 6 tabsow czulem sie nacpany :)
The beautiful thing about DMT is that it makes no sense at all, but everything makes sense at the same time!
The methapor of Life

ledzeppelin2@safe-mail.net
  • 525 / 55 / 0
A jak jest z bezpieczeństwem stosowania tego, tzn. jakie dawki?
  • 3649 / 994 / 2
Dlaczego waleriana (kozłek) czasem nie działa uspokajająco?

Pisałem już na blogu o melisie, wyjaśniając, dlaczego melisa dość często zawodzi. Kozłek lekarski – Valeriana officinalis L. jest obok melisy najpopularniejszym ziołem uspokajającym. Od razu trzeba powiedzieć, że uspokajająco i nasennie działa wyłącznie w dużych dawkach (nalewka w dawce 15 ml). Podobnie jak w przypadku melisy, tak i w przypadku kozłka, w obrocie często znajduje się surowiec niskiej jakości, wysuszony w temperaturze powyżej 40 stopni. Za działanie uspokajające odpowiedzialne są irydoidy, zwane walepotriatami (ok. 2%). Niestety są to związki nietrwałe, łatwo ulegające rozpadowi na świetle i w temperaturze powyżej 35 stopni Celsjusza. Surowiec źle wysuszony, nieprawidłowo rozdrabniany (w młynach temperatura sięga niekiedy 50-70 stopni Celsjusza), przechowywany (łatwo wietrzeje) oraz przetwarzany (długotrwale podgrzewany) zostaje pozbawiony najcenniejszych składników. Stąd wynikają kontrowersyjne opinie na temat skuteczności kozłka jako środka uspokajającego.
Bardzo efektywnie działa nalewka eterowo-etanolowa z kłączy kozłka, dawniej będąca w oficjalnym użyciu. Kłącze i ziele kozłka zawiera również alkaloidy pirydynowe(walerianina, aktynidyna) (fenolokwasy (kwas chlorogenowy, kwas kawowy), kwas walerianowy, kwas izowalerianowy, kwas masłowy, kwas gamma-aminomasłowy, flawonoidy (apigenina, hesperydyna), olejek eteryczny (ok. 0,8-2%) bogaty w monoterpeny (borneol, kamfen, p-cymen, estry borneolu, limonen) i seskwiterpeny (kwas walerenowy i jego pochodne, walerenol, bisabolen, kadinen, waleranon).
Nalewkę kozłkową – Tinctura Valerianae przyjmować doustnie w dawce 10-15 ml w 100 ml wody.
Macerat ze świeżego rozdrobnionego kłącza kozłka – Maceratio Valerianae bogaty jest w walepotriaty i należy do najcenniejszych, ale zarazem najbardziej kłopotliwych przetworów walerianowych. Macerat taki można sporządzić zalewając 2 łyżki świeżego surowca 200 ml wody chłodnej i przegotowanej z dodatkiem 30 ml etanolu 70%; odstawić na 4 godziny, po czym przecedzić i zażywać w dawce 50-100 ml 2-4 razy dziennie. Przygotowaną porcję maceratu trzeba spożyć w ciągu doby.
Sproszkowane kłącza kozłka – Pulvis Rhiz. Valerianae zalecano w dawce 0,5-1 g 3-5 razy dziennie. Skuteczne są dawki 5-6 g sproszkowanego kłącza 1-2 razy dziennie.
Napar z kłączy jest najmniej wartościowym przetworem walerianowym, działa jedynie antyseptycznie, wiatropędnie, żółciopędnie i rozkurczająco.
W 2004 roku przeprowadziłem badania skuteczności nalewki kozłkowej 1:5 sporządzonej na etanolu 40 i 70%. Nalewkę sporządzano na zimno ze świeżego i suchego kłącza z korzeniami po uprzednim rozdrobnieniu. Maceracja trwała 5 dni. Nalewki podawano trzodzie chlewnej i drobiu. Wszystkie warianty nalewki sporządzonej na zimno wykazały działanie uspokajające i przeciwlękowe, bez względu na to czy były sporządzone na świeżym czy suchym kłączu.
Jeżeli ktoś zdecyduje się ekstrahować kozłek eterem, to polecam krople Hoffmann’a. Płyn Hoffmana – Spiritus aethericus; Liquor anodynus Hoffmani (czasem pisany jako Hoffmanna, abo Hofmana) to mieszanina etanolu 96-99,8% (75 ml, albo 75 części) z eterem dietylowym (25 ml, albo 25 części); albo inaczej: 1 część eteru na 3 części etanolu, zatem na to samo wychodzi. Stosowany zewnętrznie do przemywania skóry jako środek odkażający i odtłuszczający (oczyszczający). Ponadto doustnie przy omdleniach i osłabieniu na cukrze (20-30 kropli). Dawniej uznawany za środek podniecający. Wielokrotnie stosowałem te krople z bardzo dobrym skutkiem. W XIX i na początku XX wieku wchodził również w skład preparatów zawierających wyciąg z chinowca (chinina), kłączy imbiru (Zingiber) i wodą (spirytusem) amoniakalno-anyżową Liquor ammoni anisatus (preparaty pobudzające, cucące). Krople Hoffmanna połączone z chmielem, walerianą, tatarakiem i melisą działają uspokajająco, przeciwdepresyjnie i przeciwnerwicowo. 100 g kłaczy kozłka należy zalać 300 g kropli Hoffmann’a. Macerować w szczelnym słoju przez 7-10 dni, po czym przefiltrować. Kozłek na kroplach Hoffmanna zażywać 2-3 razy dziennie po 5 ml na cukrze lub miodzie przy nerwicach wegetatywnych, kołataniu serca, dusznicy, omdleniu, osłabieniu, silnego zdenerwowania, lęku i stresu.
To, czy preparat na kozłku działa zależy od wielu czynników:
1. Kozłek musi być przetwarzany i ekstrahowany w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni, co w warunkach przemysłowych jest trudne do realizacji.
2. Kozłek nie może być sterylizowany promieniami UV ani w autoklawie (wiele wytwórni leków stosuje te metody, aby pozbyć się z surowca skażeń mikrobiologicznych).
3. Dawka kozłka musi być wystarczająco duża: powyżej 100 mg ekstraktu 6:1 (6 części kozłka na 1 część rozpuszczalnika), pod warunkiem , ze jest przygotowany na zimno.

Tinctura Valerianae aetherea – nalewka kozłkowa na eterze (dawne Farmakopee, np. FP III) jest bardzo skuteczna. Jest to ciecz żółta o zapachu i smaku kozłkowo-eterowym. Aby ją przygotować wg Farmakopei Polskiej III należy rozdrobnić kłącza kozłka, tak aby surowiec przeszedł przez sito o oczkach 0,5 mm. 200 części rozdrobnionych kłączy należy zalać 1000 cz. Spiritus aethereus. Spiritus aethereus, czyli spirytus eterowy to mieszanina eteru 250 części z etanolem 95% 695 części i wodą destylowaną 55 części.
Zalane spirytusem eterowym kłącza kozłka maceruje się 7 dni, po czym przefiltrowuje. Dawkowanie: 30 kropli 1-2 razy dziennie.
Źródło: blog dr Różańskiego
http://rozanski.li/144/dlaczego-waleria ... okajajaco/

Zaznaczyłem bardzo ważne. Chodzi o skuteczność. Najlepsza metoda to nalewka.
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
  • 2922 / 1588 / 34
Zazwyczaj już to pisałam alkohol wyciąga więcej z rosliny lub wyciągi alkoholowo-wodny ,metanolowy ,heksanowy itd.
Po długotrwałym stosowaniu może też wystąpić paradoksalny efekt w postaci pobudzenia.
Alkaloidy pirydynowe mogą powodować pobudzenie a także być szkodliwe w dużych ilościach.
Narcotic trust tylko i wyłącznie. Wiadomo jebać polityków co od 1989r sprzedali Polskę i dalej komuchy rządzą i myślą, że ktoś dla nich będzie walczył o co, o jaki kraj jaką Polskę? Na świecie liczą się pieniądze
  • 3649 / 994 / 2
spirytus eterowy robimy samemu, czy gdzieś można kupić? Jak wiadomo gdzie, to pls na Knajpe NFZ.
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
ODPOWIEDZ
Posty: 160 • Strona 1 z 16
Artykuły
Newsy
[img]
Profesor znów za kratami. Spec od narkotyków zwany także Chemikiem zatrzymany w Skarżysku

Na pięć lat trafi za kraty 73-letni mężczyzna w półświatku znany niegdyś jako Chemik lub Profesor czyli człowiek wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe, między innymi za wyprodukowanie na początku lat 2000 w laboratorium w Bliżynie dziesiątek tysięcy tabletek ecstasy.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Medyczna marihuana a prawo jazdy: Pacjenci w pułapce przepisów

Pacjenci stosujący konopie medyczne wciąż narażeni są na poważne konsekwencje prawne, mimo że działają zgodnie z zaleceniami lekarzy. Brak przepisów rozróżniających marihuanę medyczną od rekreacyjnej oraz niejasne regulacje dotyczące dopuszczalnych poziomów THC we krwi mogą skutkować postawieniem zarzutów karnych czy utratą prawa jazdy. Czy Ministerstwo Zdrowia planuje jakieś zmiany w tym zakresie?