Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala
No właśnie nie do końca tak, jest już substytucja, choć bardzo ograniczona - w Krakowie jest chyba trzech lekarzy, którzy stosują bunondol, w Warszawie żaden (spotkałem w poczekalni gościa, który właśnie z Warszawy dojeżdżał).
W tej chwili nie zmyślam - może to tylko jakiś okrojony, czasowy program, nie wiem, ale tego co napisałem powyżej jestem pewien w stu procentach.
Koleś opowiadał mi że lepszy jest metadon,bo oprócz zniknięcia bóli i głodu to można się najebać nim.a bunondol to taki nijaki.ale oni byli od browna to jest troche inna historia jak na nich wogóle tramal nie działał. 8-(
jeden typ kitrał te tabl. i wpieprzał słodzik.to po4 dniach pobytu nakręcił się na wyjazd i w zimie początek grudnia wyszedł sobie w podkoszulku i w papciach bo stary specjalnie zabrał mu rzeczy żeby nie mógł wyjechać.także napewno ten lek ma działanie uśmierzające głód.
słyszałem też o takim lekarzu z wrocka.nie wiem na ile to jest prawda bo ludzie różne rzeczy opowiadali...
ale podobno jest taki lekarz który przepisuje jaki chcesz lek (bunondol czy inne shity) trzeba mieć tylko 40 zł dla niego.
dawka to musi byc z 10albo 14
[]------[][]
|_0 _|
/
_/\_
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
papawer somniferum pisze: Ja mysle że ze 40mg mozna by wziąść i nic by sie nie stało. Ja biore zwykle po 5mg dziennie (1/4) plastra ale po paru dniach to juz nic nie daje, jedynie to że skręta nie ma. Ale więcej nie biore bo mało mam zawsze, drogo itp.
I najważniejsze to podobno nie jest na różową recepte-to prawda???????????
W dodatku przy chorobie przewlekłej te plastry są za free. Z związku z tym że temat recepty wyjebali mam pytanie
jak powinna być wypisana taka recka. Czy może być coś takiego?
Transtec 35 mig/h system transdermalny 5 plastrów
1 op. 0.02g pięć plastrów
D.S 1 plaster co 3 dni
tyle że podobno trzeba też podawać słownie ilość substancji; tak jak przy psychotropach
A co do działania (10 mg) to hmm jakaś specjalna pyszność to nie jest ale na pewno lepsza od tramka,
no i za friko.
mruk pisze: no więc sprawdziłem i plastry są na białe recki,
tyle że podobno trzeba też podawać słownie ilość substancji; tak jak przy psychotropach
A co do działania (10 mg) to hmm jakaś specjalna pyszność to nie jest ale na pewno lepsza od tramka,
no i za friko.
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
Psychoaktywny kameleon. Dlaczego marihuana to nie psychodelik?
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii
Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.
Kofeina może pomóc w diagnozowaniu Alzheimera. Nawet umiarkowana dawka może mieć wpływ
Kofeina może wpływać nie tylko na koncentrację i poziom energii, ale także na wyniki badań neurologicznych. Włoscy naukowcy wykazali, że dawka odpowiadająca około dwóm filiżankom kawy wyraźnie zmienia sposób, w jaki mózg tłumi sygnały odpowiedzialne za ruch. Odkrycie może mieć znaczenie dla przyszłej diagnostyki choroby Alzheimera i innych zaburzeń neurodegeneracyjnych.
Są narkotyki, których zażycie prowadzi do przestępstwa częściej, niż innych. Wyniki badania
Nowe badanie opublikowane w „Journal of Psychopharmacology” pokazuje wpływ substancji psychoaktywnych na zachowania przestępcze. Okazuje się, że zażywanie niektórych środków wiąże się z niższym ryzykiem zatrzymań, zaś inne wykazują silne związki z różnymi kategoriami przestępstw.