Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 769 / 18 / 0
Słuchajcie mam pytanie.W przepisach karnych (nie znam się na tym nie jestem prawnikiem ale taka jest procedura) jest taka opcja, że w razie "przypału" (mówimy o niewielkich ilościach) na komendzie JEST PRAWO do tego, żeby ODMÓWIĆ ODPOWIEDZI NA PYTANIE.

Czy próbowaliście z tego korzystać? wydaje się, że to prowadzi do polepszenia szans osoby "na przypale" bo im mniej usłyszą tym mniejsze szanse że pójdzie do sądu.

Jak z tym jest w końcu? To chyba na przesłuchaniu też przysługuje, czy już tylko w sądzie?
Uwaga! Użytkownik t0p3k jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 361 / 41 / 0
Oczywiście masz prawo odmawiać odpowiedzi na pytania i nie przyznawać się do winy. Wg mnie jest to najlepsze co można w takiej sytuacji zrobić. Łatwo jest wtedy powiedzieć niechcący coś, czego się nie powinno, a jak już się tego później uczepią to nie odpuszczają. W razie zatrzymania najlepiej więc nic nie mówić. Poczekaj na sprawę w sądzie, a wtedy już będziesz przygotowany na wszelkie pytania.
  • 1072 / 123 / 3
Czy próbowaliście z tego korzystać? wydaje się, że to prowadzi do polepszenia szans osoby "na przypale" bo im mniej usłyszą tym mniejsze szanse że pójdzie do sądu.
Tak korzystałem w trakcie pobytu na KRP. Jako oskarżony masz prawo odmówić odpowiedzi na pytania albo odmówić składania wyjaśnień. Świadek ma takowe prawo jedynie w przypadku gdyby odpowiedź na pytanie narażała świadka/osobę bliską świadka na odpowiedzialność karną.

Mogą Cię wsadzić z powrotem na dołek i na złość trzymać dłużej znowu wołać na przesłuchanie znowu pytać. Ale Ty masz prawo nie mówić nic.
  • 58 / / 0
moim zdaniem jeśli mogą być zamieszane w to trzecie osoby lub dilerka , a odmówi wyjaśnień, prokurator zatrzyma podejrzanego na 3 miesiące, aby sąd ustalił ewentualną niewinność.
Uwaga! Użytkownik vortex3power nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1072 / 123 / 3
Przecież napisał że:
(mówimy o niewielkich ilościach)
To za co mają być sanki niby?
  • 769 / 18 / 0
Zastanawiam się dlaczego w praktyce ludzie na przesłuchaniach zazwyczaj pierdolą sporo i a) sami się wpierdalają b) wpierdalają kogoś innego, bądź c) przyznają się do winy i idą na dobrowolne.

Podczas, gdy w istocie można po prostu odmówić odpowiedzi i potem (o ile w ogóle pójdzie do sądu) udać się na rozprawę w towarzystwie papugi (UWAGA: każdego stać na to, jeśli jesteś bezrobotnym/ rencistą / Szymonem Słupnikiem to możesz złożyć wniosek o obrońcę z urzędu więc nie pękaj)

Czy stwierdzenie "odmawiam odpowiedzi na to pytanie" skutkuje strzałem w ryj / przekopaniem? Nie sądzę, to nie Korea Pn, więc bez przesady (no chyba że jesteś 17 letnim dresem z gównem w papierach, to może się tak skończyć).

Dlatego wydaje mi się, że ludzie nie korzystają ze swoich podstawowych praw. I płacą za to swoją przyszłością.
Uwaga! Użytkownik t0p3k jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Czy psychodeliki mogą wspierać praktykę medytacyjną? Analiza nowego badania

Czy psychodeliki mogą poprawić jakość medytacji? Nowe badanie opublikowane w PLOS ONE sugeruje, że tak! Aż 73,5% uczestników (634 osoby z 863) uznało, że doświadczenia psychodeliczne miały pozytywny wpływ na ich praktykę medytacyjną.

[img]
„Co potrzeba?” - zapytał 16-latek policjantów, których następnie próbował przekupić

„Co potrzeba?” - takimi słowami zwrócił się 16-latek do policjantów ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Wtedy jeszcze nie wiedział, że mówi do nieumundurowanych policjantów. Okazało się, że miał przy sobie kilka porcji narkotyków.

[img]
W marcu wyraźne odbicie. 88 tys. recept z receptomatów na medyczną marihuanę i opioidy

Ostatni kwartał przyniósł spadek liczby recept wypisywanych na leki kontrolowane, choć w marcu odnotowano odbicie, wyraźne zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany - informuje w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".