Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
Jean Cocteau
* Działające ośrodkowo
o Opioidy => nalokson 2 mg
o Benzodiazepiny => flumazenil 2 kolejne dawki po 0,25 mg i.v.
* kokaina
o W czasie resuscytacji adrenalina co 5-10 min
o 5-10 mg metoprololu i.v.przy opornym VF
o Po skutecznej resuscytacji bloker rec.alfa w celu obniżenia RR
jak nie masz naloksonu to wzywasz pogotowie i robisz sztuczne oddychanie
Depresja oddechowa poprzez zwiotczenie mieśni szkieletowych, czasem zatrzymanie pracy mięśnia sercowego.
Można umrzeć na trzy sposoby..
Złoty strzał czyli celowy odpał albo jak jest się już bardzo wyniszczonym i poprostu organizm odmawia posłuszeństwa.
No i trzecia opcja-przypadkiem trafić na zbyt czysty towar albo po przerwie huknąć swoją starą działę.
Narkan wywołuje natychmiastowego skręta. Wytrąca opiaty z połączeń z receptorami i już.
Bez narkanu to tylko sztuczne oddychanie i pozycja bezpieczna żeby osobnik nie udusił się własnym językiem :P
nvm pisze: Do tematu, przedawkowanie opioidów w jaki sposób powoduje śmierć?
Poza śmiercią na haju to tak jak wszyscy wiedzą: wyniszczenie (niejedzenie, brak kasy na higienę); rodzina chorób typu ejdż-si-wi, ejdż-aj-wi; w bardzo ekstremalnych przypadkach śmierć na skręcie.
Versus pisze: A czy amfetamina nie mogła by pomóc?Zwłaszcza jak ktoś usypia po przedawkowaniu leków np.nasennych??
O sensie i skutkach mieszania amfetaminy z środkami nasennymi nie będę się już wypowiadał, bo to się kompletnie mija z celem.
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia
Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków
Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.
Ucieczka zakończona w jeziorze
Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.