babelmk pisze:Jak mówiła moja Pani adwokat - jeśli chcieliby kogoś skazać jedynie na podstawie bycia pod wpływem to trzeba stanąć przed sądem i zapytać: "przepraszam, ale za jaką ilość?" Nawet sam fakt, że przyznałeś się na policji do tego, że zdarzyło ci się zapalić jakiś czas temu, nie jest podstawą aby cię skazać. Mogły to być np.: syntetyczny kanabinole :-)
jeśli chcieliby kogoś skazać jedynie na podstawie bycia pod wpływem to trzeba stanąć przed sądem i zapytać: "przepraszam, ale za jaką ilość?"
Nawet sam fakt, że przyznałeś się na policji do tego, że zdarzyło ci się zapalić jakiś czas temu, nie jest podstawą aby cię skazać.
I co? THC utrzymałoby mi się w organiźmie te trzy lata? :D
To głupi powód, trochę cwaniacki za bardzo. Oni to też ludzie i potrafią myśleć :P
badanie na obecność narkotyków:
testy płytkowe: i tu się zaczyna jazda pierwszy test nie zassał płytki z thc,
drugi pokazał thc ale niewyraźnie.
zawieźli mnie na krew
kolejnego dnia znowu badanie i wynik feta i benzo nie wieźli na krew
I tu tkwi pies pogrzebany: badanie krwi może pokazać jedynie mbdb chimnaca i sdb-006 obie substancje z tego co się orientuję są legalne i niesklasyfikowane,
kolejna sprawa: poczytałem ustawy i doczytałem się że
Na podstawie art. 129j ust.5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. -Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz 1137 z późniejszymi zmianami zarządza się co następuje
§ 1.
Środkami odurzającymi działającymi podobnie do alkoholu są: opioidy, amfetamina i jej analogi, kokaina, tetrahydrokanabinole, benzodiazepiny.
§ 3.
1.Badanie krwi w celu ustalenia w organizmie obecności środka działającego podobnie do alkoholu polega na analizie laboratoryjnej krwi pobranej z żyły osoby badanej metodą chromatografii gazowej połączonej ze spektrometrią masową lub inną metodą instrumentalną w tym: wysokosprawną chromatografią cieczową wysokosprawną chromatografią cieczową połączoną ze spektrometrią masową, których granice oznaczalnościi dla poszczególnych środków określa ust.4
W pobranej krwi oznacza się conajmniej następujące środki działające podobnie do alkoholu
1)
morfinę (LOQ) - 10ng/ml)
2)
amfetaminę i jej analogi w tym metylenodioksymetamfetaminę (MDMA) (LOQ-25 ng/ml
3)
kokainę (LOQ) 10ng/ml
benzoiloekgoninę (LOQ) 50ng/ml
4)
delta-9-tetrahydrokannabinol
(LOQ) 1ng/ml
5)
benzodiazepiny
czyli jeśli moja interpretacja jest poprawna: jeśli cały czas twierdzę że nie wprowadziłem się w stan odurzenia alkoholem czy też innymi środkami działającymi do niego podobnie (nic świadomie do swojego organizmu nie wprowadzałem bo zgodnie z wewnętrznymi przepisami jest to przestępstwo i podejmowanie czynności służbowych pod wpływem alko lub innych środków działających do alkoholu może skutkowac postawieniem mi zarzutów z kk.) i jeśli badanie zostanie przeprowadzone poprawnie to nie powinno pokazać obecności żadnych środków. Ale nawet jeśli pokaże w organiźmie obecność mdmb lub sdb to nie są to środki działające podobnie do alkoholu, a jak nie są na wykazie jak kawa herbata cukier i od przedawkowania których również stracić zdrowie, to badanie jest nieważne bo zostało przeprowadzone niezgodnie z ustawą. która jasno mówi co to są środki działające podobnie do alko i conajmniej na jakie z nich wykonuje się badanie.
Gdyby ktoś mi napisał czy nie wyjebał śmiechem jak to przeczytał to byłoby miło.
Korzystałem z dziennika ustaw RP Warszawa, dnia 18 lipca 2014 r. ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA z dnia 16 lipca 2014
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/f/f773ed79-b928-4628-95c7-c68c8e908f0f/neverremember.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250722%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250722T004702Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=bca2eeeb7a1bb3c43e4e1a167f0ddb46f3f07f407fcb9b72d226f699dcc568d8)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dominikamedmj.jpg)
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?
Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.