Ja też to ciąłem ale przestałem, prawie zawsze kaktus dochodzi do siebie i pozostaje jedynie rana. Nie jestem pewien czy to od zimna, na pewno nie jedynie od tego, być może wilgoć w połączeniu z zimnem, tak. Wydaje mi się, że może to powstawać od wody na stożku wzrostu, może zalegać i młoda tkanka narażona tygodniami na wilgoć może zagniwać. Trochę szukałem info w różnych miejscach i w sumie niewiele konkretów, poza tym by nie ciąć.trąpka pisze: Pytanie mam o te zjebane czarne końcówki (czasem wychodzi). Do tej pory je ucinałem (przez co przestawał rosnąć główny pień), jednak chyba lepiej zostawiać, rana się zabliźni i kaktus pójdzie dalej w górę.
Z czego w ogóle wynika pojawienie się takiego syfu? Na pewno nie wilgoć, myślę, że chyba niska temperatury (
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
postaram się to przeczekać. Miałem je na dniach przesadzać, ale chyba teraz nie ma za bardzo sensu? Czy to nie przeszkadza?
PS. kto wie jak zlikwidować minusową karmę? Koledzy z gimnazjum się ze mnie śmieją ;)
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]
Tutaj zdjęcie okazu opisanego jako T. pachanoi forma monstrosa:
http://i57.tinypic.com/sf8npw.jpg
Obok rosną prawdopodobnie T. bridgesii, T. pachanoi i T. peruvianus, ale tabliczki zostały usunięte :)
- A dziękuję, doskonale :-)
http://zapodaj.net/0070529180ac8.jpg.html
http://zapodaj.net/0e75b7684f5e5.jpg.html
http://zapodaj.net/553dda50bc643.jpg.html
Mówi, że pachnie to dymem trochę, albo śliwką, suszona śliwka?:D
Jak myślicie wałek czy nie wałek? co to może być? teoretycznie miała być skóra z kaktusa z meską.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cocainemountain.jpg)
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy
Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/1460x616.jpg)
77-letnia cudzoziemka oskarżona o produkcję narkotyków
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 77-letniej obywatelce Rosji, która miała na swojej posesji uprawiać konopie indyjskie i wytwarzać z nich narkotyki. Na poddaszu jej domu znaleziono 19,5 kg suszu i 197 sadzonek ziela konopi.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/norraena.jpg)
Trzech mężczyzn oskarżonych o przemyt kokainy promem Norræna
Trzej mężczyźni w wieku 60–70 lat zostali oskarżeni o próbę przemytu ponad trzech kilogramów kokainy z Hiszpanii do Islandii promem Norræna. Grozi im do 12 lat więzienia.