Jak kuracja antybiotykami ma się do zażywania substancji psychoaktywnych?
Jutro sylwester i planowo miało polecieć 100mg 5-MAPB + 10mg 5-meo-mipt, a ja jestem w trakcie leczenia i brania leków osłonowych (probiotyk). Nie zrobię sobie kuku?
Warto sobie na początku zadać pytanie, dlaczego nie wolno przyjmować antybiotyków z alkoholem. Otóż, o ile mi dobrze wiadomo, popicie antybiotyków alkoholem prowadzi do tak zwanej reakcji disulfiramowej, co z kolei prowadzi do niepełnego metabolizmu aldehydu octowego (który jest bezpośrednim metabolitem alkoholu etylowego dzięki enzymowi o nazwie dehydrogenaza alkoholowa). Aldehyd octowy normalnie jest dalej utleniany do kwasu octowego, który nasz organizm jeszcze jako tako znosi. Zaś sam aldehyd jest, mówiąc najzwyczajniej i wprost, trucizną. To on notabene odpowiada za kaca. U człowieka, który nie przyjmuje antybiotyków, utlenianie może zachodzić dalej, więc w końcu pozbędziemy się całego aldehydu, natomiast u osób, które przyjmują antybiotyki (też nie wszystkie warto dodać, ale warto także dodać, że nie tylko antybiotyki w połączeniu z alkoholem powodują reakcję disulfiramową; niech przykładem będzie tutaj słynny Esperal) pozbywanie się aldehydu octowego jest znacznie utrudnione, co może prowadzić do charakterystycznych objawów zatrucia tym związkiem (nudności, bóle głowy, tachykardia, skoki ciśnienia i coś tam jeszcze, pewnie w necie można dokładnie sprawdzić). Mówiąc wprost: serwujesz swojemu organizmowi największego kaca życia, od którego możesz nawet zejść, chociaż wbrew powszechnej opinii nie jest to takie proste. Niemniej, nie warto próbować, tego jesteśmy pewni.
Czy można inne substancje łączyć z antybiotykami? Moim zdaniem, jeżeli nie trzeba, to nie można, mimo że ryzyko jakichkolwiek potencjalnych negatywnych interakcji jest monstrualnie małe. Ale my tych reakcji nie znamy, prawda? Tym pytaniem retorycznym pozwolę sobie zakończyć. ;)
Karny jeżyk: SŁABO OGARNIAM ANATOMIĘ!
Mieszałem z różnymi antybiotykami: zielsko, stymulanty, opiaty, różne benzo.. Żyję! Nawet żadnych skutków ubocznych sobie nie przypominam. Ale ja to w sumie mało co pamiętam.
Jak ma się zażywanie antybiotyków do przyjęcia 25C-NBOMe? Są neutralne w stosunku do siebie czy lepiej nie ryzykować?
GoBack pisze:Witam,
Jak ma się zażywanie antybiotyków do przyjęcia 25c-nbome? Są neutralne w stosunku do siebie czy lepiej nie ryzykować?
Tak naprawde to kwestia osobnicza i u każdego może to połączenie wyglądać, tak więc dokończ kuracje zregeneruj siły i zarzuć bez żadnych zmartwień :-D
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.