pł, Będą odszkodowania dla sklepów z dopalaczami?,niezalezna.pl 2011-07-28 08:50,Gazeta Wyborcza pisze:[ external image ]
(foto. Schorle; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.pl)
Właściciele sklepów z dopalaczami toczą przed sądem batalię o odszkodowania od państwa. Ich zdaniem 1400 sklepów sprzedających dopalacze zostało zamkniętych niezgodnie z prawem.
Zgodnie z decyzją zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego o wycofaniu z obrotu produktu Tajfun oraz „wszystkich produktów podobnych mogących mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzi” zamknięto 1400 sklepów z dopalaczami. Ponadto zakazana została działalność „obiektów służących produkcji oraz sprzedaży wskazanych wyrobów”.
Teraz właściciele zamkniętych sklepów domagają się od państwa odszkodowania. Zdaniem reprezentujących właścicieli sklepów z dopalaczami prawników, decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego jest niezgodna z prawem.
- Zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego w decyzji należy wskazać konkretnego adresata. Główny Inspektor Sanitarny nie powinien więc wydawać jednej decyzji o zamknięciu wszystkich sklepów. Powinien był wydać tyle decyzji, ile sklepów chciał zamknąć – tłumaczy w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” mec. Igor Służałek, który reprezentuje kilku właścicieli sklepów z dopalaczami.
Z kolei poseł SLD Jan Widacki zarzuca także decyzji GIS nieprecyzyjność.
- Nieprecyzyjne jest określenie: „Tajfun oraz wszystkie podobne wyroby mogące mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia”. Gdyby brać to dosłownie, trzeba by zamknąć wszystkie sklepy i stoiska z alkoholem. Alkohol podobnie jak Tajfun poprawia samopoczucie i odurza, a jego nadużycie zagraża zdrowiu, a nawet życiu – uważa Widacki.
O tym, czy właściciele sklepów z dopalaczami otrzymają od państwa odszkodowanie zadecyduje sąd.
– In my mind’s eyes.
MihauAniou pisze:Bratko
[...]
usunął się w podziemie
Przez przypadki?
Szpondzicie?
Szpońcicie
Szpondździcie
Szpondzijcię
szeszele
Szpoń ć i dziel(l)
demiurgia
posuń się Iwan
J/O(n)?
MiCHoł
m.i.on
energia, praca, materia, czas
tylko dobre rzeczy, misia, Odyseuszu, o mi?
Wincent pisze:Przecież on był słupem.
No wlasnie... Mial byc - i co? Nie to, ze zaluje, ale afera na miare OLT Express czy innego Amber Gold, a sluch po niej zaginal - niesamowite! :D
Co do legalnego biznesu, nie dawalem w to wiary, ale istotnie, byl w KRS spolki bedacej wlascicielem tej knajpy. Czy ja wiec wiem, czy ostalo mu sie cos z tej kasy zarobionej na dopalaczach..? Gdzie jest zas teraz i co robi, pewnie i tak nigdy sie nie dowiemy...
– In my mind’s eyes.
ZnajomyZnajomego pisze:Gdzie jest zas teraz i co robi, pewnie i tak nigdy sie nie dowiemy...
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Psychoaktywny kameleon. Dlaczego marihuana to nie psychodelik?
Od daru bogów do codziennej ucieczki. Co antropologia mówi o naszym związku z alkoholem
Jad ropuch i grzyby halucynogenne. Big Pharma stawia na nowe preparaty
>Giganci rynku farmaceutycznego ruszają z inwestycjami w opracowanie leków bazujących na substancjach halucynogennych. Zielone światło dla nowych medykamentów daje administracja Donalda Trumpa - przekazała stacja CNBC.
Alarm w całej Polsce! To miał być mak do ciasta ;)
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące partii maku niebieskiego, w której wykryto przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów opium. Jak podkreślono, spożycie produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. To nie są „zwykłe nasiona” – skażony mak może działać na organizm jak opioidy, wywołując objawy podobne do zatrucia narkotykami.
Medyczna marihuana a autyzm — 18 miesięcy obserwacji 130 pacjentów
Brytyjscy badacze prześledzili losy 130 dorosłych osób w spektrum autyzmu leczonych produktami z konopi przez półtora roku. To najdłuższa obserwacja tego typu na świecie. Poprawa w zakresie lęku, snu i jakości życia była wyraźna po miesiącu — i systematycznie topniała przez kolejne siedemnaście. W tym samym czasie mediana dawki THC wzrosła z 20 do 192 mg dziennie.