Chcę też napisać drugą, dłuższą część w której wyjaśnię dlaczego odstawienie opiatów jest takie trudne, jaki jest mechanizm nawrotów i długofalowych efektów odstawiennych (paws) oraz jak sobie z nimi radzić.
2. Jeżeli ktoś nie będzie miał mega mocnego, nieopisanego wręcz postanowienia poprawy, żadne tricki, maści, melisy i chowanie kasy nie pomogą.
3. Dla zatwardziałych kodeinistów z bardzo długim stażem i tolerką na poziomie 1g i więcej, jakimś rozwiązaniem jest buprenorfina (ale nie plastry, tylko bunondol). Moim skromnym zdaniem małe dawki (nawet 2mg / doba) zniwelują skręta i ciśnienie. Jeżeli ktoś przechodził skręty 20 razy i zawsze wracał, to może być opcja dla niego. IMO branie 2mg bupry nie będzie wielką kulą u nogi. Taką jest np 100ml metadonu. Oczywiście jakoś buprę trzeba zdobyć - jeżeli ktoś ma głowę na karku, to bez problemu znajdzie (legalny) sposób.
PS. Maści raczej nic nie dają na ból, różnicę robią tylko najmocniejsze nlpzty (pyralgina (OTC), czy nimesil (recepta), ketonalu nigdy nie brałem więc się nie wypowiem).
Zwracaj uwagę na ton wypowiedzi, to samo mógłbyś napisać w sposób grzeczny i mający szansę dać komuś do myślenia. Takim postem nie osiągniesz żadnego celu. #czeslaw
jezus_chytrus pisze:1. Proszę nie sugerować benzodiazepin niczego nie świadomym, bogobojnym użytkownikom kodeiny!!!!
2. Jeżeli ktoś nie będzie miał mega mocnego, nieopisanego wręcz postanowienia poprawy, żadne tricki, maści, melisy i chowanie kasy nie pomogą.
3. Dla zatwardziałych kodeinistów z bardzo długim stażem i tolerką na poziomie 1g i więcej, jakimś rozwiązaniem jest buprenorfina (ale nie plastry, tylko bunondol). Moim skromnym zdaniem małe dawki (nawet 2mg / doba) zniwelują skręta i ciśnienie. Jeżeli ktoś przechodził skręty 20 razy i zawsze wracał, to może być opcja dla niego. IMO branie 2mg bupry nie będzie wielką kulą u nogi. Taką jest np 100ml metadonu. Oczywiście jakoś buprę trzeba zdobyć - jeżeli ktoś ma głowę na karku, to bez problemu znajdzie (legalny) sposób.
Zgadzam się całkowicie z tym co napisałeś w punkcie drugim. Bez wiary w to, że się uda, żadne triki nie pomogą. Jednak miał być to poradnik jak poradzić sobie z objawami odstawienia, a nie jaką filozofię nalezy przyjąć przed odstawieniem. Zastosowanie kilku prewencyjnych środków, nie zaszkodzi.
Buprenorfina jest fatalnym rozwiązaniem. Jest ona jedynie pomocna dla naprawdę beznadziejnych przypadków, heroinistów z długim stażem, a nie dla kodziarzy. Kodeinę z 1g da się zredukować, a nastepnie przy pomocy farmakologii przetrwać skręta. Efekty będą trwały jakieś 10 dni.
Natomiast odstawienie buprenorfiny, jest bardzo trudne, przede wszystkim dlatego, że skręt, chociaż łagodniejszy, trwa kilka razy dłużej. I tak naprawdę bupra, to zamiana jednej substancji na inną. Ja jestem przeciwnikiem jej stosowania w przypadkuu osób, które jeszcze mają szansę na odstawienie.
Sam odstawiałem buprenorfinę dwukrotnie, bez odstawy lekowej, bo miałem akurat takie podstanowienie "odstawiam na czysto". Skręt trwał w pierwszym przypadku ok. 3 tygodni, w drugim ponad miesiąc! A depresja i lęki trzymały mnie kolejne 3mc.
Mam też dwójkę znajomych, jedna 'redukuje' dawki bupry już rok czasu, bezskutecznie. Druga podjęcła tą decyzję i redukuje dawki od marca br.
Lepiej przetrwać ciężkiego skręta który trwa 7-10 dni, niż męczyć się miesiąc po nasączeniu buprą.
@sportowiec
Informacje które podałeś sa przypadne. Napisałem tydzień, przyjmując że tyle czasu średnio zajmie to osobie która bierze 2 lata w dawkach 450-600mg. Oczywiście każdy jest inny. W moim przypadku, już po 4 latach brania skręt trwał 10 dni, a po kolejnych 2 nawet do 14 dni.
@szachmat
Nie zgodzę się z tym. Skręt po długim ciągu na wysokich dawkach jest naprawdę mocny. Może nie tak mocny jak grube uzależnienie od heroiny czy fentanylu, ale dla wielu osób jest jednym z głównych czynników wracania do ciągu.
Swoją drogą po PST to też tylko dwa - trzy dni są ciężkie, a potem tylko ból nóg + nakręcanie się na ćpanie.
Najlepiej odstawiać cold turkey + benzo. Odstawianie stopniowe to prawie na bank powrót do ćpania po dwóch - trzech dniach. Takie są realia, jak nie chcesz ćpać to nie jest źle, a to jest najtrudniejsze, bo jesteś zasranym ćpunem, który płacze bo go nogi bolą.
p.s. Właśnie jestem na piątym dniu skreta. Jest git. To mój 21 detoks. :D
Pisząc o buprenorfinie zaznaczyłem, że to może być opcja dla tych, którzy przerabiali skręty i po 20 razy a i tak wracali. Tkwią w kodzie już 5ty rok i nie ma za bardzo opcji, że ten 21szy skręt będzie ich ostatnim.
Nie uważam też, że to opcja tylko dla zatwardziałych heroinistów zombie - dla nich jest metadon - BTW - wczoraj przeglądałem wątek o metadonie i był tam typ, który wskoczył chyba na syrop (oficjalnie), po braniu kody w dawkach 300-450mg : ) Pierwszy tydzień chyba cały przenoddował (to jest parodia i nieporozumienie). bupra jest jednak opioidem z dużo mniejszym kalibrem i moim zdaniem małe dawki mogą być serwowane zagorzałym "fanom" K
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/emblemat-kpp-gniezno.jpg)
Nie wiedzieli, że zatrzymują kolegę. Pijany policjant szalał na hulajnodze
Już jego „styl jazdy” zwracał uwagę, ale okazało się, że to dopiero początek problemów mężczyzny. Policjanci z Gniezna zatrzymali kierowcę hulajnogi. Miłośnik szaleństw na elektrycznym jednośladzie nie tylko był pijany, ale też miał przy sobie narkotyki. Lekkomyślny kierowca to... policjant.