Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala
Jeżeli w produkcie końcowym jest wyczuwalna ostra woń migdałów (nie mylić z lekkim owocowo/migdalowym zapachem) to znaczy, że powstała przy okazji większa ilość benzaldehydu, słomkowe zabarwienie roztworu również może na to wskazywać. Zaleca się tego pozbyć bo jest szkodliwy i może powodować wymioty/osłabienie.
Można krótko ogrzewać naczynie z roztworem na płycie grzewczej, ewentualnie zagotować wodę w garnku na kuchence i umieścić w niej słoiczek/kubek z roztworem metkatu i mieszać go, jeżeli woń migdałów prawie całkowicie zaniknie należy przestać.
Czy dłuższe ogrzewanie sprowadzi metkat do proszku? (do jakiej postaci?)
Po przefiltrowaniu roztwór można próbować odparować na łaźni wodnej; To co zostanie będzie raczej takim glutkiem i podejrzewam, że po dodaniu do naczynia nadmiaru acetonu wykrystalizuje do proszku ;)
" Doczyszczanie produktu
potrzebne odczynnniki:
-roztwór wodny metkatynonu, otrzymany wcześniej
-chloroform lub DCM
-alkohol etylowy 95% (sklep spożywczy)
-wodorotlenek sodu (sklep chemiczny, allegro, bądź w ostateczności "kret" do przeczyszczania rur)
-jakiś kwas, najlepiej solny (sklep chemiczny, trza wypisać oświadczenie) gdyż chlorowodorek ma największe "freebase conversion ratio", może być także fosforowy (też chemiczny, bez oświadczenia), albo w ostateczności cytrynowy (tego jeszcze nie testowałem)
"sprzęt laboratoryjny":
-strzykawka 20ml z igłą
-płaskie naczynie żaroodporne
-papierki wskaźnikowe uniwersalne, bądź z czerwonej kapusty (opis zrobienia w necie)
-2 słoiczki małe z zakrętką
przepis:
1. do pół łyżeczki do herbaty wodorotlenku sodu (na każdą paczkę - 720mg pseudoefedryny), dajemy 5cm3 wody i mieszamy. reakcja jest egzotermiczna, a roztwór żrący więc uważać. gdy używamy kreta należy z niego wybrać te małe, srebrne kulki, a roztwór przefiltrować przez strzykawkę, tak jak kota filtrujecie.
2. 3/4 roztworu zasady dodajemy do naszego r-ru metylokatynonu. powinien on teraz przyjąć barwę białą, kot właśnie przeszedł do postaci freebase. przelewamy go do słoiczka.
3. dodajemy 10cm3 chloroformu, zakręcamy słoiczek (wcześniej sprawdzamy czy benzyna nie rozpuści nam uszczelki od zakrętki, chemik natomiast uzyje rozdzielacza), wstrząsamy z 5 minut, dolną warstwę (chloroformową) odciągamy ostrożnie strzykawką i przelewamy do drugiego słoiczka.
4. punkt 3 (ekstrakcję kwas-zasada) powtarzamy trzyktrotnie, potem górną warstwę wodną możemy wylać.
5. do chloroformowego ekstraktu dodajemy etanol, w ilości 20ml, następnie wkraplamy kwas, tak długo, aż papierek nie zmieni zabarwienia na lekko czerwony.
6. wylewamy całość na żaroodporne naczynie i wrzucamy do piekarnika z termoobiegiem na parę minut, aż cały rozpuszczalnik odparuje.
7. zdrapujemy kota żyletką, można go później dodatkowo sproszkować.
8. w razie potrzeby przekrystalizować z niewielkiej ilości wrzącego, bezwodnego acetonu. "
Mam parę pytań i niejasności. Czy ktoś kompetentny mógł by podpowiedzieć? :)
1. Rozumiem, że chloroform dodajemy po to aby oddzielić efedron od reszty syfu, ale de facto czym jest ten syf co pozostał? Przecież przy dokładnej filtracji nie powinno nam prawie wcale zostać MnO2
2. W jakim celu dodajemy na koniec (przed zakwaszeniem HCl) etanol?
Dodając etanol przyśpieszasz parowanie wody.
Usunięto informację wprowadzają w błąd.
| 13 |
Pamiętaj człowieku młody- NIE ĆPAJ Z POWODU MODY
...czyli mówisz że metyloamina? jeszcze coś co jest szkodliwe w dużym stopniu?
C9H13N pisze:^ No MnO2 zostanie, będę inne syfy np. metyloamina.
Dodając etanol przyśpieszasz parowanie wody.
Parathormon pisze:CO? Tam nie ma żadnej metyloaminy jeżeli metkat został otrzymany wychodząc z efki/pefki... MnO2 też nie ma, bo nie przechodzi on ekstrakcji polar/nonpolar;C9H13N pisze:^ No MnO2 zostanie, będę inne syfy np. metyloamina.
Dodając etanol przyśpieszasz parowanie wody.
Więc ponawiam pytanie. Z czego takiego w końcu oczyszczamy kota wyżej opisaną metodą? I co zostaje i jest groźne dla zdrowia jeżeli walniemy tylko przefiltrowanego (wata + strzykawka).
To co zostaje w mieszaninie po oczyszczaniu to:
-(p)efka
-kot
-ewentualne polimery kota w malutkim stężeniu jako produkt przeprowadzania do nietrwałej zasady (przy szybkim przeprowadzeniu w niskiej temperaturze polimeryzacja jest śladowa, w zasadzie pomijalna)
-produkty rozkładu benzaldehydu: alkohol benzylowy jako produkt reakcji Canizarro (benzaldehyd w środowisku zasadowym przy ekstrakcji) oraz nieprzereagowane resztki benzaldehydu; drugi produkt canizarro: kwas benzoesowy nie przechodzi przez A/B, zatem go nie ma.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.