Dostałem kwitek, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie podejrzenia wprowadzania do obrotu środków zastępczych.
Co wy o tym sadzicie? Czy ktoś już miał podobne Historie?
Nie wiem, czy padla odpowiedz na takie pytanie, w kazdym razie sam na nia nie trafilem.
Jesli byloby, jaka strategie obrony przybrac?
Czy moze byc to postrzegane jako wprowadzanie do obrotu srodkow zastepczych w przypadku, gdy obydwie zostaja zatrzymane i pada zapytanie na ktora z osob bylo to zamowione?
Po za tym RC jest obarczone mniejszym ryzykiem niż np: mieszanki ziołowe czy sole do kąpieli o nazwie sugerującej
działanie narkotyczne np: kokolino, KfAsEK itp.
Co do kierowania spraw potem do sanepidu to chyba tylko dla satysfakcji policjantów że przynajmniej na koniec nie będą musieli jeszcze oddać tego świństwa wstrętnemu narkomanowi ;-)
Taki absurd naszego prawa, przekazywanie spraw osób posiadających wyłącznie takie substancje, instytucji która karać może tylko za ich sprzedaż, formalność musi być zachowana dostają od policji sprawę to działanie muszą podjąć, więc jedyne co zostaje to przesłuchać taką osobę jako podejrzaną o wprowadzanie do obrotu, dochodzenie opiera się wyłącznie n tym co dostali od policji, czyli niczym bo dochodzenia praktycznie żadnego nie robili skoro substancja okazała się legalna, pani z sanepidu nie ma ani możliwości ani chęci prowadzić własnego dochodzenia czy aby na pewno tym nie handlujesz, więc sprawę zamyka z powodu braku dowodów.
Na 99% sprawa zostanie umorzona, ze względu m.in. na zbyt wysoki próg kary.
w maju zatrzymano mnie z RC. Stało się to iż dwie osoby zeznały, że kupowały odemnie łącznie około 25g.
Oczywiscie sprawe umożono, lecz dostałem list z Sanepidu, że zostało wszczęte postępowanie- wprowadzanie środków zastepczych.
I teraz- czy mial kto staka sytuacje?
Bo z tego co czytam sanepid nie mial dowodów w waszych przypadkach- w moim przypadku mógł dostać (ale nie wiem czy dostał) zeznania dwóch frajerów- bardzo szczegółowe i obszerne. Dodatkowo przy nich znaleziono też takie same RC jak przy mnie, a w moim domu do tego piniadze, wagi itp.
Niedlugo pewnei zostane wezwany, co robić?
czy mieliscie lub slyszeliscie o podobnych sytuacjach ? ze badania tymi testami sa bardzo nie dokladne i nawet dajac cukier do niego dochodzi do reakcji chemicznej i pokazuje ze cukier to heroina ?
Polska mowa trudną języka zwłaszcza gdy przeglądarka pokazuja buenda wyraza...
pill@
Psychoaktywny kameleon. Dlaczego marihuana to nie psychodelik?
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Leczenie uzależnionych od opioidów bardziej dostępne, ale pod ścisłym nadzorem
Choć leczenie substytucyjne, czyli terapia uzależnień od opioidów polegająca na podawaniu legalnych leków zastępczych, jest stosowane w naszym kraju od ponad 30 lat, wciąż liczba objętych nim osób jest stosunkowo niska. Aby ułatwić do niego dostęp, wprowadzona ma zostać możliwość przepisywania tych produktów przez lekarzy. Ministerstwo Zdrowia określa zasady, na jakich ma się to odbywać.
Alarm w całej Polsce! To miał być mak do ciasta ;)
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące partii maku niebieskiego, w której wykryto przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów opium. Jak podkreślono, spożycie produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. To nie są „zwykłe nasiona” – skażony mak może działać na organizm jak opioidy, wywołując objawy podobne do zatrucia narkotykami.
Ministerstwo Rolnictwa alarmuje. Chodzi o nową akcyzę na alkohol
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystąpiło do Ministerstwa Finansów o wycofanie planowanej podwyżki podatku akcyzowego na alkohol.
