br0w4r pisze:Na tłuszczowej trzeba chyba okołó 30g węgli do ostatniego posiłku, inaczej można mózg zajechać i po diecie.
Zmiana diety na dietę tłuszczową jest porównywalna ze zmianą malucha na porsche, właśnie ze względu na mega usprawnienie pracy mózgu/organizmu.
Węgle ogólnie zamulają, a tłuszcz jest najlepszym paliwem zaraz po białku i tylko kwestia czasu 2/3 miesiące do pełnego przestawienia na inne paliwo.
To dlatego ludzie naszej cywilizacji są masowo uzależnieni od cukru. Parafrazując maksymę modną w PRL-u można by rzec: cukier zamula! Zastanów się, koleżko, co piszesz...
Odkrywcze, lol. Ale nie zamula, jak napisał to o węglowodanach tamten mądrala, tylko dodaje energii i poprawia nastrój - to jest jego potencjałem uzależniającym.
Jeśli spożywasz mniej niż 20g cukrów na dobę w krwi pojawiają się ciała ketonowe (ketoza), które mogą odżywiać mózg tak jak cukier. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cia%C5%82a_ketonowe
Ja od 2 miesięcy jestem na diecie proteinowej i powiem, że nie widzę jakieś spadku intelektualnego. Tym co powoduje ten wyraźny spadek jest zakwaszenie organizmu (produkty uboczne spalania protein, same proteiny maja niskie ph), nie brak cukrów (może przez pierwsze parę dni, to jakby odwyk :-O ).
Warto tez poczytać http://pl.scribd.com/doc/64207185/Allan ... z-pieczywa inna wizja odżywiania
Obserwuje konwulsje idei i Pustkę, która śmieje się sama do siebie ...
Z kolei cukier uzależnia w odwrotny sposób. Mało kto uzależnia się od jego widocznych efektów(poprawa samopoczucia, stymulacja itd.) bo są one bardzo słabe. Uzależnienie polega głównie na przyzwyczajeniu mózgu do cukru i powstaniu fizycznego uzależnienie. Mózg ci mówi, że potrzebujesz więcej cukru niż wynoszą twoje rzeczywiste zapotrzebowania. Bardzo podobnie uzależnia tytoń, o czym już wcześniej wspomniałem.
Problem wynika głównie z wadliwego podziału uzależnienia na fizyczne i psychiczne. Uzależnienie psychiczne można by podzielić na kilka rodzajów.
Musisz również wiedzieć, że jest różnica miedzy podobną siłą uzależnienia, a podobnym mechanizmem jego tworzenia.
Od daru bogów do codziennej ucieczki. Co antropologia mówi o naszym związku z alkoholem
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Dlaczego legalizacja marihuany jest lepsza od depenalizacji czy dekryminalizacji?
Rekordowa liczba zgonów po narkotykach w Berlinie. Nie żyje około 300 osób
Zażywanie narkotyków doprowadziło w ubiegłym roku w Berlinie do śmierci około 300 osób; to najwyższa odnotowana dotąd liczba - podała we wtorek agencja dpa, powołując się na dane Visty, berlińskiej organizacji zajmującej się pomocą uzależnionym.
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili przemyt narkotyków z Hiszpanii do Polski
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili międzynarodowy przemyt narkotyków i zabezpieczyli ponad 10 kg czystej kokainy ukrytej w specjalnych skrytkach pojazdu. Dzięki funkcjonariuszom narkotyki nie trafią na warszawski rynek, a osoby biorące udział w tym procederze, usłyszały zarzuty w prokuraturze i zostały tymczasowo aresztowane. Zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 20 lat więzienia.
Marihuana medyczna w wywiadzie stomatologicznym. Pytanie, którego nie warto pomijać
Jeszcze kilka lat temu marihuana medyczna kojarzyła się przede wszystkim z leczeniem przewlekłego bólu lub łagodzeniem dolegliwości u pacjentów onkologicznych. Dziś coraz częściej mówi się o jej stosowaniu także w depresji, zaburzeniach lękowych czy zespole stresu pourazowego. Nie oznacza to jednak, że skuteczność takiego postępowania została potwierdzona. Wyniki najnowszej metaanalizy wskazują, że dowody naukowe są w tym zakresie ograniczone, a w przypadku depresji brakuje dowodów z randomizowanych badań klinicznych.
