Więcej informacji: NBOMe w Narkopedii [H]yperreala
Czy można zamiast kropli użyć aerozolu? Mam butelkę po Tafenie (psik, psik na katarek) i zastanawiam się czy by go nie użyć do tego, bo zamierzam się do zakupu któregoś NBOME w postaci sypkiej, a tego wolałbym nie odmierzać na oko, tylko zrobić roztwór.
Na opakowaniu jest napisane, że jedna dawka to 50ug. Tylko czy to odnosić się będzie także do mojego roztworu? Tzn. czy sądzisz, że jest to niezależne od substancji, czy właśnie zależne?
Jak masz takie pytania to lepiej rozpuść sobie x mg substancji w x ml rozpuszczalnika. Wtedy będziesz miał 1ml=1mg i nie będziesz miał problemu z dawkowaniem.
Inna kwestia, że jeśli kupisz 100 lub więcej dawek i chcesz to zostawić w postaci roztworu to lepiej rozpuść to w etanolu,
bo w wodzie niektóre fenyloetyloaminy się dość szybko degradują. ( Etanol będzie jednak drażnił śluzówkę).
Inna możliwość to rozpuścić w wodzie i niewykorzystane dawki nanieść na kartony.
Rozpuszczalność 25I NBOMe (HCl):
-etanol: ~20mg/ml
-DMSO:PBS (1:1): ~0,5mg/ml
-DMSO: 30mg/ml
Do tego w MSDS trwałość chlorowodorków NBOMe-ów (Stability) określana jest na 2 lata.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png)
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannanxiety.jpg)
Koniec z lękiem po THC? Ten popularny terpen może być kluczem
Czy zdarzyło Ci się kiedyś poczuć niepokój lub lekką paranoję po użyciu marihuany? To częste doświadczenie, zwłaszcza przy mocniejszych odmianach, bogatych w THC. Od lat w branży konopnej krąży teoria „efektu otoczenia”, która sugeruje, że inne związki w roślinie mogą łagodzić te negatywne odczucia. Do niedawna była to jednak głównie opowieść. Teraz mamy twarde dowody.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.