Dyskusja na temat roślin z rodziny powojowatych, wykazujących działanie psychoaktywne.
Więcej informacji: Powoje w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 28 • Strona 1 z 3
  • 14 / / 0
Mam pytanie czy jest to roślina jedno- czy wieloletnia? Bo natrafiam na różne sprzeczne informacje. I jeszcze 1 czy w pomieszczeniach obumiera zimową porą ?
  • 53 / 1 / 0
Jednoroczna roślina.

Kiełkuje niesamowicie trudno, 95% nasion gnije zamiast wykiełkować, skutując zapachem przypominającym mieszaninę rozkładającego się trupa i gnijącego martwego zropiałego zęba... :/

Lepiej po prostu zeżreć, kiełkowalność jest podle niska :wall:
Uwaga! Użytkownik ephemeris nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1387 / 2 / 0
ephemeris pisze:
Kiełkuje niesamowicie trudno, 95% nasion gnije zamiast wykiełkować, skutując zapachem przypominającym mieszaninę rozkładającego się trupa i gnijącego martwego zropiałego zęba... :/

Lepiej po prostu zeżreć, kiełkowalność jest podle niska :wall:
BYzdury! Więcej nie mam do powiedzenia. Jeśli kiełkowalność jest niska to nasiona są stare/złe w innym aspekcie.

Mówi to osoba która drugi rok będzie trzymać wilca w mieszkaniu, z czego w tym roku z własnych nasion.
– Chodź. Czeka nas długa podróż.
– Jestem przyzwyczajona do długich podróży... Kiedyś wybrałam się nawet do Piekła – wyjaśniła.
– Jak zdołałaś wrócić?
Przyglądała mi się długo i uważnie.
– Wrócić? Wrócić? Ja tu zostałam...
  • 459 / 2 / 0
A' propos hodowli wilca. Czy takowa się w ogóle opłaca? Tzn. czy wilec hodowany w naszym klimacie ma jakąkolwiek zadowalającą ilość LSA?

Sorry za odgrzebywanie tematu sprzed roku.
Uwaga! Użytkownik Paoliusz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2518 / 27 / 0
Opłaca się, chociażby ze względów estetycznych. Krótko, wysiewasz na w pierwszej połowie kwietnia do gruntu, albo już w marcu do doniczek, by na początku maja przesadzić w odpowiednim miejscu. Roślina szybko rośnie. W początkowej fazie wzrostu można zastosować nawozy zawierające dużo azotu. Roślinie należy zapewnić odpowiednie podpory, ponieważ pojedyncze pędy mogą dochodzić do kilku metrów.
Jeśli wysiejemy dość wcześnie, to pierwsze kwiaty powinny pojawić się już na końcu czerwca. Gdy pojawi się więcej kwiatów możemy zacząć podlewać nawozem do roślin kwitnących. Gdy kwiat zostanie zapylony, to wtedy w jego miejscu zawiązuje się torebka nasienna, zawierająca od 5 do nawet 12 nasion. Zbiór w połowie września. Najlepiej obserwować roślinę, które "torebki" są już suche i nasiona w nich dojrzałe. Wtedy obrywamy. Roślina kwitnie jeszcze we wrześniu więc zbieramy do pierwszych przymrozków.

Pierwszy raz jak sadziłem wilca to miałem taki problem, że po opadnięciu kwiatów nie wytwarzały się nasiona. Obecnie od 2-3 sezonów nie mam takich problemów. Zbiór jest trochę czasochłonny. Żeby nazbierać te kilkaset nasion, trzeba się trochę natrudzić i potem jeszcze wszystko wyłuskać z tych torebek. Jednak gra warta zachodu. Możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Przez całe lato mamy w ogródku piękną roślinę o niebieskich kwiatach, oraz jesienią zbieramy nasiona bogate w LSA.
  • 669 / 10 / 0
Dzielnicowy - ile mniej więcej nasion można uzyskać z jednego średniej wielkości krzaka, tj. ile kwiatów z jednego krzaka można mieć? Bo tak czytam i się doczytać tego nie mogę.
Rozpad termiczny alkaloidów maku lekarskiego, prawda czy mit?
Vexilla regis prodeunt inferni
  • 182 / 3 / 0
czy rosliny z bialymi kwiatami też mają LSA? Mam jedną, posianą ze wzgledów estetycznych ale moze na cos jeszce sie przyda :cool:
  • 2518 / 27 / 0
christofanow pisze:
Dzielnicowy - ile mniej więcej nasion można uzyskać z jednego średniej wielkości krzaka, tj. ile kwiatów z jednego krzaka można mieć? Bo tak czytam i się doczytać tego nie mogę.
Ciężko powiedzieć. Jeden krzak wilca, drugiemu nie równy. Kiedyś miałem posadzone w doniczkach, tylko to co wykiełkowało z jednego nasiona, dosłownie jedna łodyga. Nie dało to dużo kwiatów. Najlepiej siać do gruntu sypiąc do ziemi nasiona w dwóch "grządkach" po 20-30cm oddalonych od siebie jakieś 20cm. Do tego jak zapewnisz dobre podpory do pędów i będziesz podlewał nawozem na kwitnienie, to możesz się spodziewać wielu kwiatów. Jeśli kwiat zostanie zapylony, to po jakimś czasie powinny się pojawić torebki z nasionami. Zwykle zawierają od 6-10sztuk. To ile zbierzesz, zależy wyłącznie od tego jak będziesz dbał o pnącze i czy torebki z nasionami zdążą się zawiązać, zanim przyjdą pierwsze przymrozki.
  • 669 / 10 / 0
Dzięki za odpowiedź. Zebrałem jakieś 250 nasion, ciekaw jestem co z tego będzie.
Rozpad termiczny alkaloidów maku lekarskiego, prawda czy mit?
Vexilla regis prodeunt inferni
  • 3129 / 26 / 0
Powoje uprawiane w naszym klimacie są nieaktywne. I nie hodowla, tylko uprawa.
High, how are you?
ODPOWIEDZ
Posty: 28 • Strona 1 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.

[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów

Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.