Przeniesiono temat do działu Opioidy naturalne. taurinnn
Jaskółcze ziele (glistnik)
(Chelidonium maius)
Chwast występujący powszechnie w Azji i Europie. Zawiera alkaloidy, które mają lekkie działanie narkotyczne, przeciwbólowe i znieczulające. Napar nie powinien być podawany dzieciom.
po przełamaniu wydziela pomarańczowy sok mleczny.
Kwitnienie od maja do sierpnia.
Występowanie
Pospolity chwast w sadach i ogrodach, na rumowiskach i w zaroślach, preferujący miejsca zacienione.
Pospolita roślina ruderalna towarzysząca człowiekowi.
Jest to alkaloid zaliczany do typu α-naftofenantryny . Związane jest to z obecnością szkieletu fenantrenu w strukturze cząsteczki. Chelidonina jest jednym z głównych alkaloidów glistnika jaskółcze ziele.
Stwierdzono, że alkaloid ten wywiera na ośrodkowy układ nerwowy działanie podobnie do morfiny, jest ono jednak znacznie słabsze.
Surowcem jest ziele i korzeń – Herba et Radix Chelidonii. Korzenie należy pozyskiwać jesienią, na przedwiośniu lub wiosną. Ziele powinno się zbierać przed i w czasie kwitnienia. Z praktyki wnioskuję, że ziele można zbierać do lipca, późniejsze żółknie i brunatnieje w trakcie suszenia i przez to traci swoje właściwości. Najbardziej wartościowe jest ziele majowe i czerwcowe. Zebrane ziele polecam suszyć w ciepłym, ciemnym i przewiewnym miejscu, bowiem lubi się zaparzać
i żółknąć gdy jest suszone w grubej warstwie. Dobrze wysuszone ziele ma miły zapach i naturalna zieloną barwę.
Korzenie po oczyszczeniu z gleby trzeba szybko wymyć pod bieżącą wodą i osuszyć na bibule lub bawełnie, po czym wysuszyć w temperaturze 30-50o C.
W warunkach domowych nadaje się do tego piekarnik elektryczny nastawiony na 50o C.
Niektóre preparaty galenowe sporządza się ze świeżego surowca (intrakt glistnikowy – Intractum Chelidonii).
a jezeli ktos powie ze treba spalic wiecej niz 2g, albo niz 5g, to prosze bardzo. i nawet moge ognia pozyczyc do odpalenia takiego sganka ale sam dizekuje, bo mi nie smakuje i twierdze ze nie warto.
peace
Surowiec tego ziela, a szczególnie sok mleczny, zawierają alkaloidy, z których najważniejszą substancją jest chelidonina, sangwinaryna, saponiny, flawonoidy, enzymy oraz mało jeszcze poznany olejek lotny i inne ciała czynne, działające przeciwalergicznie, lekko narkotycznie, przeciw skurczowo. Obniżają też ciśnienie krwi. Składniki te działają częściowo przeciwbólowo i lokalnie znieczulająco
Źródło: http://parda.w.interia.pl/054.html
Noo, i możecie sobie kurzajki pousuwać :P
Natomiast http://www.prometeusze.pl/glistnik.php donosi o największej ilości "ciał czynnych" w korzeniach.
Glistnik posiada bardzo bogaty skład chemiczny. Najwięcej ciał czynnych zawierają niedojrzałe owoce - do 2,4% i korzenie - do 4% s.m. (suchej masy) rośliny; natomiast ziele zawiera około 0,5% co do celów leczniczych w zupełności wystarcza
Jaskółcze ziele działa silnie uspokajająco, nasennie, obniża napięcie mięśni gładkich i prążkowanych, zmniejsza ich pobudliwość i hamuje skurcze (widoczne uczucie odprężenia) obniża napięcie mięśni naczyń krwionośnych, powoduje ich rozszerzenie, w tym także wieńcowych, obniża ciśnienie krwi, ułatwia oddychanie, działa przeciwbólowo, [...] lekko narkotycznie, [...] poprawia samopoczucie, [...]. Glistnik wywiera działanie papaweryno- kodeino- i morfinopodobne.
Napar:
1 łyżkę ziela zalać 2 szkl. wrzącej wody; odstawić na 30 minut; przecedzić. Pić 3-4 razy dz. po 100 ml (max 150 ml); dzieci powyżej 7 r. ż. - zgodnie z wagą ciała: 25-30 kg - 35 ml, 35-40 kg -50 ml, 45-50 kg - 64 ml, 3-4 razy dz.
Podsumowując: Na jednej stronce piszą że najwięcej alkaloidów ma sok, gdzie indziej że korzeń a w końcu leczniczy rozluźniający napar mocniejszy o kilkaset procent od zalecanego nie działa. Spróboje pół na pół z wodą. Rozruchajmy ten temat bo to może być ciekawe, zielska tego rośnie bardzo dużo. Tak przy okazji, miał ktoś styczność z Żarnikiem Miotlastym? Ponoć gram spalonych płatków ma nieźle czilautować ale ja nie testowałem. A i jego rośnie niemało
Pozdr
JA
*A, do przedmówcy, herbatka z 2 lyzek ma dzialanie jedynie rozkurczowe na miesnie gladkie, rzadnych efektow uspokajajacych, nie ludzcie sie ze tak male dawki jakie sa zalecane wam cos dadza, trzeba wypic tego wiecej, nie tylko mocniejsze ale wiecej ilosciowo, najlepsze sa dzbanki do ziol/herbaty z sitkiem 1,5 litrowe, wypicie calego po calonocnym zaparzaniu daje efekt LIGHT, co innego jesli do tego wypijesz alkohol, natomiast, jesli chodzi o swiezy sok z rosliny to juz inna sprawa, pare kropel do piwa istotnie wzmacnia dzialanie (chociaz lekko otumania), nie probowalem wiekszych ilosci narazie, bo po 2 browcach do ktorych doslownie kilka kropelek soku z zielonej makowki glistnika dodalem (tez nalezy do rodziny makowatych) porzadnie mnie jeblo i to juz nie sa zarty. Jesli chodzi o ziolka to jest light, chyba ze wiesz jak je poprawnie przygotowac. Nie kupujcie dostepnych w aptekach nalewek z glistnika slabo dzialaja. Najskuteczniej to zrobic sobie samemu mocniejsza, dodam ze glistnik pieknie wspolgra z alkoholem, etanol pieknie nasila jego dzialanie.
Aha i palenie czy wciaganie tego jest bezsensowne, nic wam nie da, wiec nawet nie probojcie! Chyba ze mowimy o opium z glistnika, to co innego podejrzewam ze to moze dzialac ale czekajcie na to do nastepnej wiosny =)
Narkomani i nędza. Niemcy wolą się tu nie zapuszczać. "Sytuacja nie do przyjęcia"
Efekty terapii wspomaganej psychodelikami są zachwycające
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Cannabis trafia do supermarketów w Niemczech. Netto sprzedaje nasiona marihuany jak zwykłe warzywa
Jeszcze niedawno coś takiego byłoby nie do pomyślenia. W niemieckim supermarkecie obok nasion pomidorów czy bazylii pojawiły się… nasiona cannabis. Popularna sieć Netto rozpoczęła testową sprzedaż produktu, który budzi ogromne zainteresowanie klientów i wywołuje dyskusję o nowych realiach po legalizacji. Wszystko odbywa się jednak zgodnie z obowiązującym prawem, które pozwala dorosłym na domową uprawę konopi. Dla wielu osób to znak, że marihuana w Niemczech powoli staje się zwykłym elementem rynku, a nie tematem tabu.
Przebrały drona za ptaka, by przemycać narkotyki do więzienia
Policja aresztowała dwie kobiety, po tym, jak użyły drona przebranego za plastikową wronę do przemytu narkotyków, tytoniu i telefonów komórkowych. Kobiety w ten sposób próbowały szmuglować przez mury więzienia w Luizjanie.
Prawie 60% rynku e-papierosów w Polsce to szara strefa
Prawie 60 proc. polskiego rynku e-papierosów funkcjonuje poza jakąkolwiek kontrolą państwa. Nowy raport Fraunhofer IIS pokazuje, że Polska jest jednym z europejskich liderów nielegalnego obrotu produktami do waporyzacji, a skala problemu może rosnąć jeszcze szybciej niż dotychczas.
