4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala
Zablokowany
Posty: 14 • Strona 2 z 2
  • 1521 / 73 / 0
C9H13N pisze:
Jak się ma trwałość siarczanu(VI) do chlorowodorku? Mam na myśli sól po odparowaniu wody.
Jedynie chlorowodorek jest trwały.
  • 1521 / 73 / 0
kfap pisze:
Jak to jest z tolerancją na amfetaminę, a metkatem?
Występuje tolerancja krzyżowa między metkatem a amfetaminą, tzn. tolerka na fetę=tolerancja na kota.

Więcej informacji nt. różnic i podobieństw między amfetaminą a metkatem - tutaj. - surveilled
  • 6162 / 434 / 12
Limitbreaker pisze:
Czy metylokatynon uzyskany w wyniku reakcji efedryny będzie inny od tego z pseudoefedryny?
W obrocie farmaceutycznym znajdują się dwa izomery efedryny (ogólnie, istnieją cztery) - (1R,2S)-l-efedryna, oraz (1S,2S)-d-pseudoefedryna. Oba w wyniku oksydacji grupy alkoholowej dadzą nam (S)-l-metkatynon[1] - ten oddziałujący na serotoninę[2]. Analogicznie, z tych dwóch niedostępnych powszechnie izomerów powstanie wyłącznie stymulujący (R)-d-metkatynon.

Przypisy
[list=1][*]Artykuł Ephedrone: 2-Methylamino-1-Phenylpropan-1-One (Jeff) na Erowid Rhodium Archive.
[*]M Sparago, J Wlos, J Yuan, G Hatzidimitriou, J Tolliver, T A Dal Cason, J Katz, G Ricaurte. "Neurotoxic and pharmacologic studies on enantiomers of the N-methylated analog of cathinone (methcathinone): a new drug of abuse." The Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics 1996, Vol.279, No.2: 1043-1052. PMID:8930215[/list]
  • 6162 / 434 / 12
Skąd bierze się benzaldehyd w mieszaninie poreakcyjnej?
Pseudoefedryna, która przereagowuje "za mocno" (wskutek zbyt wysokiej temperatury, itp) rozłamuje się do benzaldehydu. Zatem każda powstała cząsteczka benzaldehydu jest utraconą cząsteczką metkatynonu.
Zablokowany
Posty: 14 • Strona 2 z 2
Newsy
[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Bochnia. Policja ujęła dilerów narkotyków. W garażach przy KN-2 urządzili „biuro” i magazyn

Małopolscy policjanci zlikwidowali „przedsiębiorstwo” zajmujące się handlem narkotykami. Wynajmowane garaże przy jednej z ulic w Bochni spełniały rolę biura oraz magazynu ze środkami odurzającymi. Zabezpieczono duże ilości środków odurzających oraz zatrzymano 4 osoby.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.