Dział służący informacji na temat zmian w prawie – proponowanych, jak i wprowadzonych w życie.
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
  • 10 / / 0
Czy trzymanie i zażywanie kodeiny wyekstrakowanej z leku bez recepty (np. Antidol 15) jest legalne?
  • 2814 / 14 / 0
Trzymanie na czas spożycia - tak.
Zażywanie - tak.
Posiadanie przez dłuższy czas ekstraktu - nie
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1530 / 9 / 0
Chyba już samo ekstrahowanie jest nielegalne. Coś mi świta, że jest zapis zabraniający "przerabiania substancji". Choć z drugiej strony chodzi tu chyba raczej o jakieś reakcje chemiczne, bo ekstrakcja polega tylko na oczyszczeniu leku z paracetamolu.
"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną Dopiero gdy dany kraj zauważy że jego plony uległy zniszczeniu jego przemysł jest sparaliżowany jego siły zbrojne są niezdolne do działania zrozumie nagle że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa"
  • 2814 / 14 / 0
Przyjrzyj się orzecznictwo co do zażywania. Nie sądzę patrząc na uzasadnienie, żeby ogromną różnicą było czy była ekstrakcja, jeśli do spożycia.
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 246 / 1 / 0
czyli zdanie z wątku kodeina-howto:

"W świetle prawa rozdzielanie preparatu złożonego w celu otrzymania substancji działającej narkotycznie jest przestępstwem! "

jest fałszywe?
  • 2814 / 14 / 0
Nie.
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 246 / 1 / 0
w takim razie ekstrahowanie kodeiny z antidolu dla celow spozycia jest legalne czy nie? :/
  • 2814 / 14 / 0
Nie ma indywidualne orzecznictwa w takiej sprawie, a i tak Sąd nie musi się do tego stosować. Zwraca się tylko na wyroki dot. posiadania narkotyków w celu bezpośredniego spożycia. Podłóż się, doprowadź do SN to poznamy jednoznaczną odpowiedź, gdyż pewnie nawet w obrębie sądów lokalnych byłyby różne wyroki.
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 194 / 7 / 0
Ekstrahuj i nikomu nie zaganiaj to będziesz miał lelagalne a smerfy nawet się nie zczają:D
  • 2814 / 14 / 0
Nie wprowadzaj w błąd. Mówimy nie o unikaniu odpowiedzialności,a o sytuacji prawnej. Nie każdy może unikać odpowiedzialności tj.ty to proponujesz stąd zapewne zapytanie użytkownika.

Nie można nawet powiedzieć,że posiadanie narkotyku wbrew ustawie w związku z spożyciem jest w pełni legalne, gdyż orzeczenie SN nie stanowi prawa,a jest luzna wskazówka dla sędziów.
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków

Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.

[img]
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii

Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.

[img]
Prokurator częstował ciastkami z marihuaną. Zapadł wyrok

Przed Sądem Rejonowym w Lublinie zakończył się proces Bartosza F., prokuratora z Wrocławia oskarżonego o podanie kobiecie środka odurzającego w postaci ciastek z THC. Sąd uznał go za winnego i orzekł wobec niego grzywnę oraz pięcioletni zakaz zajmowania stanowiska prokuratora.