Uprawa maku lekarskiego

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 1437 Strona 144 z 144

Qac

Rejestracja: 2011
  • 9 / 3 / 0


17 maja 2019lol pisze:
Major to jest mak wysokomorfinowy. Najpopularniejsza odmiana na Słowacji i w Czechach chyba też.
Probowalem Kresta czeskiego i nawet skręta mi nie zniósł na chwilę. Juz te nowe Bakalandy to przy nim "mocarze"
Ale wyrosnąć powinien.
Od lat 00-10 (przynajmniej w artykułach z tych lat jakie czytałem ) za wysoko morfinowcę klasyfikowali maki o zawartości morfiny powyżej 0,8%.

Tak nawiasem miał może ktoś do czynienia makiem Maraton? Bo ostatnio podczas weekendowej wycieczki do Pragi na straganie z nasionami znalazłem coś takiego. Teoretycznie coś podobnego do Majora.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lol

Rejestracja: 2006
  • 2525 / 219 / 0


@Qac


Ja miałem do czynienia chociaż nie sadziłem %-D bardzo popularna odmiana.


Z tymi klasyfikacjami to jest bardzo różnie. Za niskomorfinowe najczęściej uznaje się poniżej 0.1% albo 0.06%, a za wysokomorfinowe uznaje się maki powyżej 1% albo powyżej 1.5%. W Czechach jest trochę inaczej, za niskomorfinowe uznają 0.2%, za wysokomorfinowe 0.6% lub 0.8%, a te co mają >1% nazywa się jeszcze inaczej jako Máky průmyslové. Ale że nie stosuje się raczej określeń średniomorfinowe/středněmorfinové to czesto wszystkie ktore nie są niskomorfinowe i ozdobne wkłada się do worka wysokomorfinowe. I na czeskich stronach piszą cos takiego z czego wynika cos takiego jak "odmiana wysokomorfinowa o średniej zawartości morfiny". W Czechach wprowadzono ograniczenia i powyzej 0.8 % nie mozna juz sobie tak jak kiedys sadzic normalnie.
V České republice se téměř výlučně pěstují odrůdy potravinářského typu máku. Postupným šlechtěním tohoto máku vznikly odrůdy s rozdílným obsahem morfinu v suchých tobolkác. Dělí se do tří skupin - na nízkomorfinové s obsahem morfinu do 0,2 % , středněmorfinové s obsahem morfinu 0,2-0,6% a vysokomorfinové s obsahem morfinu nad 0,6 % (Hezký 2006)Bernath i Németh (1999) proponują podział form maku na wysokomorfinowe, zawierające od 1,5 do 2,5% morfiny, niskomorfinowe zawierające poniżej 0,1% morfiny oraz ozdobne. W Polsce Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U.2005) za mak niskomorfinowy przyjmuje „roślinę z gatunku Mak lekarski należącą do odmiany, w której zawartość morfiny w torebce (makówce) bez nasion, wraz z przylegającą do niej łodygą o długości do 7 cm, wynosi poniżej 0,06% w przeliczeniu na suchą masę wymienionych części rośliny”.


"Pro použití v potravinářství lze použít pouze semeno máku setého (Papaver somniferum L.) semenného, olejného typu pocházející z odrůd, které obsahují max. 0,8 % morfinových alkaloidů v sušině tobolky (makovici) a na povrchu makového semene není obsah morfinových alkaloidů vyšší než 25 mg/kg."Zobaczcie to, z zeszłego roku.
https://nowiny24.pl/wysokomorfinowy-mak ... r/13324874

No za 13 kilo to już ma ciepło :extasy:
13 kilo zielonego maku to wbrew pozorom nie jest dużo.
Jak z kolegą zerwaliśmy mniej więcej taką wagę - 2 pełne duże worki takie jak na śmieci to zupy starczyło nam na niecały tydzień. Z 5 dni. To wyszło okolo 500 makówek może trochę więcej
A też zbieraliśmy bez łodyg praktycznie. Malutki jej ten maczek wyszedł

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Z braku tłumacza umorzyli śledztwo wobec przemytników narkotyków. Trójce Rumunów upiekło się

Z powodu braku tłumacza z języka rumuńskiego zwolniono z posterunku policji podejrzanych o przemyt narkotyków. Rzecz wydarzyła się w Perthus, niedaleko Perpignan, przy granicy francusko-hiszpańskiej.
Rejestracja: 2018
  • 70 / 5 / 0


Takie potomstwo mi wyrosło przed domem samo co prawda, za ile będą gotowe?
Rejestracja: 2010
  • 2038 / 52 / 0


Ciekawi jakie odmiany dokładnie siedzą w sklepowych nasionach, weź to rozpoznaj jak tyle tych odmian... kiedyś gdy się bawiłem w opio najlepsze wyrosły mi z biedronkowego Bakallino, rosły na słabym spocie, wyrosły niewielkie, kuliste mocarne. ( Stawiam na odmianę KM Modry)
Najlepiej selekcjonować rośliny, zostawiać nasiona z największych, z dużą liczbą makówek, selekcjonowałem tak 3 albo 4 sezony maczki były jak marzenie, makówy niemal jak piłeczki golfowe, do tego nawet po 10 i węcej na krzaku. Ilością opium po nacięciu nie powalały, jednak były świetne na zupę, wydajność i moc. Niestety różne okoliczności życiowe sprawiły że straciłem te zacne nasionka :( a na plus że już nie biorę :D

Mocniejsze trafiłem tylko z ogródka działkowego, myślę że mógł to byś Lazur, lub Giganteum zbierałem już lekko zbrązowiałem główki więc nie wiem jak wyglądały kwiaty, mleczko podane doustnie z kilku makówek już było wyczuwalne w działaniu.

Co do nawożenia to obowiązkowo saletra amonowa, korzystnie wpływa na tempo wzrostu, wielkość roślin oraz zawartość alkaloidów.

Pozdrawiam i życzę udanych plonów ;)
Rejestracja: 2016
  • 10 / / 0


Witam . Zamówiłem nasiona Danish Flag
Wymieszałem ziemie z agroperitem 3:1 i do dwóch doniczek wsypałem , dziurka , wrzuciłem nasionko, i zasypałem ziemią lekko i spryskałem wodą .
Czy mogę liczyć jeszcze na coś , że wyrośnie ?
Takie małe te ziarenka , to wrzuciłem 1 w 1 doniczkę , dobrze?
Chcę złapać doświadczenia
Co polecicie ogólnie , mam jeszcze trochę tych ziaren
Rejestracja: 2019
  • 46 / 4 / 0


Miałem giganty i sam z nich wysypywałem nasionka - rozsiałem ponad 3 kg i nic nie wyrosło dokładnie nic. Fakt że siałem w różnych dziwnych miejscach ale choć jeden krzaczek powinien się pojawić a tu nic.

Ta odmiana to jest jakiś mutant bo makówki się nie otwierają nawet po wyschnięciu.
Rejestracja: 2018
  • 337 / 39 / 0


Trzeba spulchnić ziemię i podlać po wysianiu, przed wysianiem należy przeprowadzić próbę kiełkowania. mak to dziwna roślina, najchętniej rośnie tam, gdzie ktoś ją niechcący rozsypie.
Posty: 1437 Strona 144 z 144
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość