Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny – np. diazepam, czy klonazepam.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 312 / 2 / 0
Pisałam już o tym w wątku o Lorafenie.

Miał ktoś z Was uczulenie na lorazepam albo na jakiś składnik zawarty w Lorafenie? Ja dawno temu jadłam i nic, teraz spróbowałam (wczoraj) i po 1/2 godz. zaczęłam strasznie kichać a pod wieczór i w nocy myślałam, że mi kichawa dosłownie odpadnie. Tyle, że ja mam co koniec wiosny-lato alergię, do teraz nie wiem na co i możliwe, że akurat wtedy się nasiliło jakieś pylenie (wentylator stał na oknie i wpuszczał powietrze z pyłkami do środka) i po prostu zbieg okoliczności... ale wolę zapytać czy ktokolwiek na lorafen lub inne benzo miał uczulenie a jeśli tak to jak to się objawiało?

Nie swędziało mnie ciało tylko strasznie kichanie. :#:
Do teraz wszystko w środku mnie boli.

Czytaj więcej na: http://talk.hyperreal.info/post702953.h ... z0sv6BajzJ
  • 983 / 15 / 0
Jestem w podobnej sytuacji z Lorafenem i alergią więc wiele nie pomogę.
Cieknie mi z nosa ale jakoś strasznie nie kicham.
  • 312 / 2 / 0
bzdaddict pisze:
Jestem w podobnej sytuacji z lorafenem i alergią więc wiele nie pomogę.
Cieknie mi z nosa ale jakoś strasznie nie kicham.
Mi się dzisiaj uspokoiło po Allertecu (wczoraj nic nie dał), już myślałam, że jak wezmę znów lorafen to będzie przygoda kolejna.
Chyba to jednak kwestia pyłków bo dzisiaj we Wrocławiu padało a ja już nie narzekam na to, co wczoraj.
Poza tym to może być jak najbardziej na tle nerwowym gdzieś tam, podatna jestem. Nawet po tabsie.
Dzięki za odpowiedź!
  • 1743 / 25 / 0
Zamiast Lorafenu i Alertecu weź klona i Claritine ;-)
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.