Uprawa doniczkowa, nie typowy outdoor, ani nie typowy indoor

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

• 12 / / 0

Czy uprawialiscie/uprawiacie/śniliście O uprawie w donicach Ale nie szklarnia, hipotetyczna sytuacja cos w stylu uprawy balkonowej.
Jakie osiągi wyciagaliscie i na jakich roślinach?

• 7093 / 789 / 0

Ja w tym sezonie zdecydowałem się na taki właśnie "eksperyment". Dotychczas 2 sezony outdoorowe z wykorzystaniem klasycznych dołków. Wyniki (krzaki) były bardzo dobre, niestety większość zostało zrabowane.
Dlatego też (między innymi) postanowiłem zmienić koncepcję dość znacznie.
Już dawno upatrzyłem sobie stare koryto rzeki (jest stare gdzieś od 5 lat - rzeka zmieniła bieg w tym miejscu po jednej z powodzi). Słońce operuje tam praktycznie cały dzień, a roślinność wokół to małe chwasty i drzewka.

Wykopałem dołki w piaszczysto kamienistym podłożu i wkopałem całkiem donice. Wierzch zamaskowałem (kamieniami, piaskiem i drobną, suchą materią organiczną typu listki i patyczki).

Generalnie jest to dopiero 18-19 dzień uprawy więc niewiele mogę powiedzieć. Na pewno ziemia trzyma wilgoć dłużej, co drastycznie zmniejsza zapotrzebowanie na wodę i nie ma już konieczności biegania po łąkach z 8 butelkami po mineralce. Wpływ na to ma na pewno wkopanie donic.
Dodatkowy plus to mobilność. Jeśli aktualne miejsce mi się nie podoba, to wyjmuję donicę, zakopuję dziurę, żeby nie było śladu i przenoszę.
Minusy są takie, że dość łatwo o popalenie nawozem i trzeba na to bardzo uważać. Azot nie rozejdzie się po ziemi tak, jak w dołkach.
Do tego kupiłem za małe donice (góra 5 L) i na dniach będę musiał przesadzać do większych.
budzetowy-outdoor-t66164.html tutaj prowadzę relację.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Nowy Jork zmniejsza kary za posiadanie marihuany

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo podpisał w poniedziałek ustawę, zmniejszającą kary za posiadanie marihuany. Według nowego prawa osoba mająca przy sobie jedną uncję tego narkotyku (ok. 28 gramów) zapłaci karę 50 USD
Użytkownik zbanowany
  • 1000 / 110 / 0

A automaty sa mozliwe do wykonczenie pod oknem na chacie w donicach? W sensie zakladajac ze ewentualne zbiory bylyby mniejsze. Pytam z czystej ciekawosci.
  • 7093 / 789 / 0

Jeśli od słonecznej strony, to tak. Powinno być minimum z 5-6 h bezpośredniego słońca, żeby to miało sens.
  • 12 / / 0

Co stosujesz bo ja słyszałem o biohumusiena wege A na flo florovit do hortensji jest warto lać cos innego?

• 7093 / 789 / 0

Ja Stosuję na wegetację Biohumus do roślin zielonych (tak się nazywa), a na kwitnienie Biohumus do kwitnących.
W tym sezonie wbiłem też po 1 pałeczce z guano i mikoryzą (głównie z powodu tego grzyba).

To, jaki nawóz wybierzesz zależy od Ciebie - nada się właściwie każdy, pod warunkiem odpowiedniego dawkowania (w sensie bez przesady). W donicach dużo łatwiej o popalenie roślin, bo wszystko pozostaje w tych kilku (nastu / dziesięciu) litrach ziemi i tylko do dyspozycji naszej rośliny.

Oczywiście nie można stosować tylko 1 nawozu przez cały cykl życia krzaka (bo na kwitnienie samo PK).
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata