Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
  • 908 / 72 / 19
Czy uprawianie sportu podczas ćpania bardziej szkodzi, czy pomaga?

Z jednej strony, możemy zsliczyć to do jednego z czynnikóe harm reduction - ruch, seks, zdrowa dieta, dbanie o rozwój umysłowy może spowolnić psucie zdrowia wywołane ćpaniem - tak by się na pierwszy rzut oka mogło wydawać.

Jeżeli, jednak, zagłębimy się w ten aspekt bardziej, uprawianie sportu, ogólnie czynności wykonywane w momencie bycia "porobionym" jakąś substancją - wytwarza nam SILNE połączenia pomiędzy ćpaniem, a daną czynnością (koywica).

Co to oznacza? Chcesz rzucić ćpanie, przez wiele miesięcy będąc naćpabym wykonywałeś daną czynność.

(Sport? Ja! Zawsze najlepiej mi się biegało/ćwiczyło na siłowni najpierw po kodzie [zniesienie bólu, 100x łatwiej się było zmusić do ciężkich rzeczy zarówno fizycznie, jak i psychicznie), potem pamiętam, jak biegałam 3 bite godziny po shocie z helu.. Później z przymusu codziennie godzina biegu + godzina siłowych na buprze, bo inaczej skręta bym miała.).

No i co, zdążyły mi się wytworzyć przez te miesiące i lata codziennych ćwiczeń mocne połączenia pomiędzy sportem, a ćpaniem.

Podobno to bardzo wpływa na powiększenie psychicznego uzależnienia, jak się ćwiczy na narkotykach.

A jak teraz zacznę ćwiczyć na nowo (już na czysto) to jak mój mózg na to zareaguje, jak ma już mocne połączenia nerwowe wytworzone związane z byciem naćpanym podczas uprawiania sportu?

Ciśnienia psychiczne mnie mogą o wiele mocniejsze po ćwiczeniach czekać?

Może będzie to wpływało jakoś na wytworzenie suchych skrętów?

Bo przedtem było tak: ćpabie = sport.

Teraz będzie tej jednej cegiełki brakowało.

Mózg będzie z przyzwyczajenia oczekiwał ćpania w połączeniu ze sportem?
Is it time for your medication, Mr. Brown?
  • 245 / 7 / 0
Ciekawy temat, dorzuciłbym jeszcze do pytań aspekt czysto fizyczny, czyli to, że generalnie regularne ćwiczenia wspomagają układ krążenia w tym serce, jednak podczas bycia "porobionym" już są raczej odradzane ze względu właśnie na zbyt duże obciążenie serca.
Zawsze się zastanawiam czy jeśli ćwiczę na powiedzmy kilka (2-4) godzin po przyjęciu ostatniego stima (przy czym nie mówię tu o oporowym ćpaniu, tylko raczej o takim wzięciu dla zwiększenia produktywności) czy raczej będzie to wpływać korzystnie czy nie na zdrowie?
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 658 / 54 / 0
To ja mam chyba "odwrotną kotwicę" teraz :D

Byłem po opiatach na siłowni 2X i raz miałem mdłości, a raz rzygałem. A wierzcie mi lub nie, ale jestem na opio-mdłości bardzo odporny i nigdy nie czułem ich w najmniejszym stopniu, nawet przy przegiętych dawkach.
Chaos Aksjologiczny
Materiału zmęczenie, być własnego cienia cieniem
  • 2545 / 392 / 0
Powiem tak, sport to jedna z niewielu ucieczek od ćpania, więc trzeba go doceniać.
U mnie to się nie może łączyć, szczególnie przez wytrzymałość i lenistwo, ale znam takich co na zwale mefedronowej zapierdalają na siłke niby wypocić ten syf, o zgrozo %-D

Btw. po ostrych treningach są zjazdy trzeba to zauważyć, niestety osiągi wymagają dużej ceny i narkus może szybko się poddać, Ja np. od razu po odstawieniu gdy zaczynam mocno ćwiczyć to często po powrocie chcę się jarać ćpać, do tego jeszcze ta duma... mrr :diabolic: Na szczęście po miesiącu już to mija, ale zjebanie po wysiłku zostaje, chyba dobrze, o to chodzi :cheesy:

Odpowiadając na tytuł tematu - zamiast ćpania więcej pożytku, ale to nie zabawa tylko poważne narzędzie zmiany, natomiast podczas.. no ja sobie nie wyobrażam z szarganym organizmem podnosić sztangiele czy pocić więcej elektrolitów.
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 2199 / 348 / 0
A ja to robie jeszcze inaczej..

Kładę się na dywanie, myślę, że jestem marchewką..
Podpór przodem, robię pompki, biore bucha, wchech, pompki,
wyychech, i mozna cisnac dalej.
Albo robisz inhalacje, trzymasz, robisz przysiady, skłony.. wycheeech
Tam..tutaj, jestem no tak, hehe xd
  • 683 / 106 / 0
16 czerwca 2017SandS pisze:
A jak teraz zacznę ćwiczyć na nowo (już na czysto) to jak mój mózg na to zareaguje, jak ma już mocne połączenia nerwowe wytworzone związane z byciem naćpanym podczas uprawiania sportu?
Odnoszę wrażenie, że chyba trochę z góry zakładasz pojawienie się ciśnienia na ćpanie. Autosugestia to też potężne narzędzie neuroplastyczności, może spróbuj po prostu z innym nastawieniem? Może też równolegle zajmij się dyscypliną, którą się wcześniej nie parałaś - najlepiej o specyfice mocno kłócącej się ze "wspomaganiem" za pomocą narko. Czyli nie bieganie i siłka, tylko np. gimnastyka sportowa: sport wymagający koordynacji ruchowej na dużo wyższym poziomie niż ww. i angażujący w każdym ćwiczeniu praktycznie całe ciało, bez izolowania poszczególnych grup mięśniowych (pomijam tu level zawodowo-zawodniczy). Ogólnie, dyscypliny technicznie dużo bardziej wymagające.

Sam wplatam w swoje treningi np. naukę stania na rękach, "wagi" na kółkach gimnastycznych itp. I zdążyłem się przekonać, że nie ma sensu zabierać się za takie mocno techniczne elementy będąc "pod wpływem", bo albo ryzykuję pogorszeniem siły mięśniowej (tu: głównie o charakterze izometrycznym, w dalszej kolejności izotonicznym), albo koordynacja i koncentracja lecą na łeb na szyję. Albo jedno i drugie.

Nawet przy zwykłym podciąganiu potrafiłem "zapominać" o zachowaniu tzw. sylwetki gimnastycznej (popularnie zwanej hollow body) i/lub pełnym zakresie ruchu (od pełnego wyprostu do pełnego zgięcia rąk w łokciach).

No i skutecznie mnie te wpadki zdemotywowały do ćwiczenia na bani. Nic tak nie prostuje, jak gorsze wyniki. Zaznaczam jednak, że próbowałem wspomagać się tylko rc-stimami i nie mam doświadczenia z opio na tej płaszczyźnie - możliwe więc, że mijam się z prawdą i moja rady o kant rzyci można potłuc.

---

Jedyne wspomagacze, jakie aktualnie uznaję i stosuję okołotreningowo, to kofeina (w formie guarany i yerba mate), BCAA, L-glutamina, czasami AMP citrate. No ale potocznie to nie ćpanie i pewnie chodzi Ci o "cięższy kaliber".
Ekonomiczna i technologiczna struktura społeczeństwa jest o wiele ważniejsza od jego struktury politycznej w
wyznaczaniu stylu życia przeciętnego człowieka
---
Natural Born Sociopath
  • 1904 / 172 / 0
Leandro
Panizzon was the chemist responsible for
the synthesis of Ritalin. He named it
after his wife Rita who enjoyed taking
methylphenidate before playing tennis.

Ot ciekawostka :cheesy:
  • 209 / 21 / 0
Kiedyś nad ranem po nocce z słabą fetą poszedłem na siłownie. To było dziwne przeżycie bo dostałem mega przypływu energi a na koniec zrobiło mi sie szaro przed oczami i prawie sie wypierdoliłem na ryj a powrót do domu wyglądał jakbym był najebany. Tyle z tego pożytku że przyjemnej odrazu usnąłem

Od tamtego czasu unikam siłowni jeśli śpie <5h
  • 3353 / 505 / 0
Podczas redukcji np. opio czy benzo można, a nawet powinno włączyć się sport, i to powoli, a nie jakieś ciężkie ćwiczenia pod wpływem średnio-wysokich dawek.

Przecież to proszenie się o kontuzje, zerwane stawy itp itp.

I co to za satysfakcja podnieść ileś tam kg pod wpływem opio czy stimów...
★ 𝘾𝘼𝙍𝘽𝙊𝙉 𝘽𝘼𝙎𝙀𝘿 𝙇𝙄𝙁𝙀𝙁𝙊𝙍𝙈𝙎
  • 51 / 1 / 0
Czy fakt że zolpidem łączy się w 95% z białkami ma to jakiś wpływ na przyrost mięśni? Pytam bo ćwiczę 3-5 razy w tygodniu staram się dobrze odżywiać, no a efekty niesatysfakcjonujące, ale może problem leży w tym że codziennie zżeram 50mg zolpidemu.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.