1. Roślina zwana "khat" (czuwaliczka jadalna) zawierający substancję czynną katynon (stymulant wykazujący strukturalne podobieństwo do efedryny, katyny oraz pochodnych amfetaminy) jest w Jemenie zażywany przez ok 90% mężczyzn oraz 40-50% kobiet.
2. W Egipcie istnieje ciekawa metoda palenia haszu - "picie haszu". Odkrawa się podłużny cienki kawałek, wsadza do peta, podpala, wsadza do szklanki a następnie przykrywa. Kiedy wszystko się spali a ciężki dym osiądzie na dnie, zdejmuje się przykrycie, unosi szklanę do usty i wysysa zgromadzony dym.
3. W Maroko jeden z najlepszych rodzajów haszyszu nazywa się "Super Duper".
4. W krajach północnej Afryki pije się herbatę przypominającą nieco nasz więzienny czaj. Mocna zielona herbata + mięta + odrobina tytoniu.
5. Popularny w krajach arabskich tytoń o nazwie "dokha" jest nawet 4-5 razy silniejszy od europejskich papierosów jeżeli chodzi o nikotynę.
Nieskończoność w szklance mieść.
mozna znalezsc koks ale nie jest popularny I tu trzeba miec znajomych. spora wiekszosc ludnosci to muzulmanie I czesto nie toleruja narkotykow. z alkocholem raczej kiepsko na pewno nie pic na ulicy z reszta malo gdzie mozna kupic, moze w bejrucie jest inaczej ale tez bym sobie z puszka piwa nie lazil. zakamuflowany w soku czy cos I jest ok. khat jest ale malo kto zo zre z reszta sie nie dziwie bo jest chujowy.
oczywiscie herbata, mieta, shisha, zajebiste zarcie zajebista oliwa z oliwek I piekne dziewczyny .
jest jeszcze taki smieszny slaby hasz wymieszany z tytoniem I sprasowany w kostke pala to glownie dziadki normalnie w bibule zamiast papierosow. niby spoko bo mozna sobie palic caly dzien I nie ujebac sie do nieprzytomnosci z reszta jest w tej samej cenie co szlugi.
w maroko natomiast bylem tylko jako psy-trance turysta wiec chuja wiem.marakesh I casablanca hasz jest wszedzie nikt sie w sumie bardziej z tym nie pierdoli. calkiem niezly jak na towar z ulicy od podejrzanych typow. potem zas na trance sahara festival bylo wszystko czego sie mozna spodziewac na takiej imprezie ale to chyba wyjatek jeden na million zreszta jak juz mowilem wczesniej chuja wiem. a jeszcze taka ciekawostka w miastach ludzie chca ci wcisnac za wszelka cene cos co na wsi dadza ci za darmo I to jeszcze w nadmiarze bardzo goscinni ludzie bylem mile zaskoczony. pozdrawiam
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.