DXM - myśli samobójcze

Dekstrometorfan - nazwy generyczne: Acodin, Tussidex.
Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

• 88 / / 0

Na fali medialnego hype po samobójczej smierci osoby zażywającej DXM temat warty rozważenia.
Sądzicie, że DXM może indukować myśli samobójcze u normalnych, zdrowych osób?
Oczywiście definitywnej odpowiedzi udzielić się nie da, gdyż grupa docelowa dla DXM jest z założenia związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia myśli samobójczych.
Dobrze znane są ostrzeżenia o potencjale pro-samobójczym leków antydepresyjnych w okresie rozpoczynania lub powrotu do terapii. Dotyczy głównie starszych rodzin SSRI/SNRI I generacji, a mimo to większość nowych produktów, jak ceniony przez lekarzy es/citalopram nie są uznawane za w pełni bezpieczne.
DXM bez wątpienia należy włączyć do grupy substancji działających jako SSRI, jednak działające krótkotrwale i niepewnie. Co za tym idzie DXM będzie narażał użytkownika na powtarzający się cykl pobudzania-wyciszania pomp wychwytu zwrotnego, który uznawany jest za naczelną przyczynę podwyższonego zagrożenia wystąpieniem mysli samobójczych podczas re/introdukcji terapii lekami SSRI.

Więc dlaczego serotonina miała by działać w tak przeczący logice sposób?
Przyczyną jest szósty członek rodziny receptorów serotoninowych 5-HT6. Podczas gdy pozostałe sześć receptorów 5-HT działają różnorodnie pobudzająco na tkankę nerwową, 5-HT6 wykazuje działanie szeroko blokujące, głównie w obszarze hamowania neuronów GABA- i dopaminoergicznych.
Pobudzanie 5HT6 odpowiada za negatywne efekty tryptamin zawartych w grzybach z rodziny Psilocybe, których za to nie obserwuje się podczas działania tryptamin kaktusów Lophophora i wiąże się to z brakiem aktywnośći 5HT6 meskaliny.
  • 2941 / 284 / 0

W kaktusach nie ma tryptamin - rozumiem, że miałeś na myśli fenetylaminy ?

Indyjskie Polowanie Na Charas

Do produkcji haszyszu można używać wielu metod, ale charakterystyką tego pochodzącego z Malany było to, że wycierało się go z rośliny wyłącznie rękami, bez użycia żadnych rozpuszczalników, ani zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Taki haszysz określa się właśnie jako charas. Ze względu na prostotę tej metody, charas zyskał w Indiach, Pakistanie i okolicznych regionach wielką popularność.

Międzynarodowa akcja służb. Poszukują barona, który „jest w tej samej lidze co El Chapo

Baron narkotykowy Tse Chi Lop jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie. Operacji nadano kryptonim Kungur.
  • 2376 / 46 / 0

Sądzicie, że DXM może indukować myśli samobójcze u normalnych, zdrowych osób?
Nie.
  • 233 / 2 / 0

Koleś zapewne cierpiał na głęboką depresję. DXM mógł mu dodać jedynie odwagi do tego by ze sobą skończyć. To tak samo jak z tym samobójstwem po mary. Nikt nie interesuje się chorym osobnikiem a później wszystko podklejają pod narkotyki. Pozdro
  • 488 / 4 / 0

Co to są normalne, zdrowe osoby?
Gdzie to się kończy a gdzie zaczyna, w którym punkcie?
Użytkownik nieaktywny
  • 12 / / 0

Po SSRI jest ryzyko samobójstwa ze względu na depresję. Przy pierwszych tygodniach leczenia najpierw wracają siły, dopiero później samopoczucie. Możemy już wstać z łóżka i coś robić ale nadal czujemy się beznadziejnie, więc możemy już sobie spokojnie skoczyć z 10 piętra.
IMO DXM jest dziwnym antydepresantem, bo samopoczucie jest już podwyższone następnego dnia na kacu/zejściu.

Mi niedawno wkręciła się schizofrenia, zdiagnozowałem u siebie bezpodstawnie na tripie schizofrenie i strasznie się tego przestraszyłem, doszedłem wtedy do wniosku, że cały mój samorozwój ch.. strzelił i jestem zwykłym szarym człowiekiem. Nazajutrz te myśli odpłynęły jak ręką odjął .
  • 652 / 1 / 0

U "zdrowych" nie, przy depresji może równie dobrze pomóc jak i zaszkodzić,.
Dużo prędzej zaszkodzi gdy bierze się DXM w roli cudownego leku na poprawę nastroju, depresję ... i kaszel (w tej kolejności). Bez pracy nad sobą pożytek będzie zerowy.
Ostatnio zmieniony 12 marca 2013 przez arturc1, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 418 / / 0

Zdrowy czy nie zdrowy nie ma pewnych reguł czysta teoria.. Nigdy nic nie wiadomo, nawet nie wiadomo czy dex był przyczyną np problemy

eso

• 3957 / 151 / 0

u mnie sie pojawia chcac niechcac, motyw smierci lub samobojstwa. pewnie to stad, ze wiele lat siedzialo mi to w glowie.
  • 13 / / 0

DXM jak najbardziej powodować może myśli samobójcze, tak samo jak SSRI i inne leki psychoaktywne szeroko pojęte, więc to czy DXM powoduje te myśli, czy też nie - zapewne tego udowodnić się nie da - to i tak nic to nie zmieni.
Wróć do „DXM”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata