pH roztworu opioidu a biodostępność per rectum

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 12 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2010
  • 3037 / 108 / 0

Cześć,

Naczytałem się ostatnio o możliwości zwiększenia biodostępności np. morfiny nawet dwukrotnie, jeśli jej roztwór doprowadzimy do pH ~ 7.

Jak można by to zrobić w warunkach domowych? Była propozycja dosypywania proszku do pieczenia (o ironio), ale nikt nie wskazuje na to ile tego proszku dosypać.
Rejestracja: 2011
  • 2362 / 12 / 0

Kup sobie papierki wskaźnikowe

W Afganistanie ćpanie nie ma w sobie nic z rozrywki. Heroina: zapomniana wojna Afganistanu

Pod mostem zbiera się cichy tłum. Szum rzeki Kabul i dźwięk odpalanych zapalniczek rozbrzmiewają echem pod niskim betonowym stropem. Czasem ciszę przerwie syk palnika, który rozgrzewa szklane lufy. Raz po raz woda zalewa wąski brzeg rzeki tworząc lepkie błoto; stęchłą mieszaninę ziemi, fekaliów i śmieci. Choć parę metrów wyżej jaskrawe promienie kwietniowego słońca rozpalają karki przechodniów, pod mostem widać tylko cienie.

16-miesięczny chłopiec miał drgawki i siniał. "Matka domyśliła się, że połknął jej dopalacze"

Do pięciu lat więzienia może grozić 38-letniej kobiecie z Łodzi. We wtorek miała opiekować się dzieckiem, ale wzięła tyle dopalaczy, że straciła świadomość i usnęła. Niedługo po tym, jak się ocknęła, jej dziecko zaczęło sinieć i mieć drgawki. Wszystko wskazuje na to, że też spróbowało środków psychoaktywnych.

Ugh

Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1197 / 7 / 0

Inaczej zwane papierkiem lakmusowym, wskaźnikiem lakmusowym.

Pytanie - początkowo taki roztwór jest zasadowy (pH powyżej 7), tak? Dodanie małej ilości kwasku cytrynowego, by pomogło? Czy w wyniku reakcji wyszedł by jakiś cytrynian morfiny, w co wątpie?
Rejestracja: 2011
  • 2362 / 12 / 0

Kwas cytrynowy jest raczej zbyt słaby żeby wyprzeć z soli resztę kwasu siarkowego

ooo

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1244 / 4 / 0

to moze moja zupa dlatego tak kopie za naturalnie ma ph okolo 6-7 ;)

Ugh

Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1197 / 7 / 0

To czym można by było zmniejszyć pH? Jakąś silną substancją zasadową, ale jaką? Z chemii leże, wybaczcie ;)
Rejestracja: 2010
  • 230 / 5 / 0

Ph zmniejsza się kwasami. Za duże - syp kwasek cytrynowy, za małe - soda.

Ugh

Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1197 / 7 / 0

Mea culpa - przejęzyczenie ;)
Rejestracja: 2006
  • 1118 / 6 / 0

Limitbreaker pisze:
Cześć,

Naczytałem się ostatnio o możliwości zwiększenia biodostępności np. morfiny nawet dwukrotnie, jeśli jej roztwór doprowadzimy do pH ~ 7.
Gdzie się naczytałeś i czy dotyczy to również podania doustnego?

Edit
Dobra, zrobiłam mały test. Wzięłam dawkę ok. 30mg z mst - niewiele więcej od tego, co używam w szczykawce. Dziwna sprawa, bo nie byłam w stanie określić ph roztworu - papierek lakmusowy pozostał żółtawy, co by wskazywało, że ph było w okolicach 6-7 (bo u mnie na wzorniku nie ma wielkiej różnicy)... Moje papierki są do kitu i wszystko się z nimi robi na pałę.

Nie mogę zrozumieć powyższych postów, bo z jednej strony była mowa o kwasku cytrynowym, a z drugiej - o wodorowęglanie sodu... Czyli nie wiem, czy ph mamy w końcu podnosić, czy obniżać. Postawiłam na zakwaszenie (kierowałam się zakazem popijania leków sokami cytrusowymi) i dodałam szczyptę kwasku. Przesadziłam, bo od razu obniżyło się do 2, he he :*)

Wypiłam ów roztwór, wszedł po 10min., intensywnie, niewiele słabiej niż w wersji zastrzykowej. Serio. Ale na mnie M przyjęta doustnie zawsze bardzo mocno działała, więc nie wiem, jak mam to interpretować. Następna wersja będzie z wodorowęglanem sodu. Poeksperymentuję z większym zakresem skali ph ^_^

Po raz kolejny stwierdzam, że coś jest ze mną nie tak, skoro 30mg doustnie trzepie mnie jak 25mg i.m.
Rejestracja: 2008
  • 1424 / 101 / 0

m. w tabsach jest w postaci siarczanu. sól mocnego kwasu i słabej zasady organicznej. jak zalkalizujecie za bardzo do m wyleci jako freebase i tyle- czyli bedzie b.słabo rozp w wodzie=mało wchłanialna z pod pr bo jako zawiesina. w odbytnicy w jwj gornej cześci skad nast wchłanianie jest srod zas., bo z po juz tak-srod hcl wżołądku ph=ok.1-2 nawet=chlorowodorek.. zakwaszenie nic nie daje dla biodostepności. r-ry m sa juz kwasne.
Posty: 12 Strona 1 z 2
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 1103 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kochamtoinienawidze i 0 gości