Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 0 / / 0
Siema,
szukałem info na ten temat, ale znalazłem tylko ogólnikowe wypowiedzi. Czy wraz ze wzrostem tolerancji zmienia się dopuszczalna dawka dobowa danego leku? Już jakiś czas biorę tramki, tolerka coraz bardziej zaczyna przeszkadzać i zastanawiam się jak ma się zalecana dawka dobowa (400mg), do branych tutaj przez niektórych (1g < ). Myślicie, że po dwóch latach przyjmowania na początku 200-300mg, a od pół roku 400-500mg dziennie mogę sobie pozwolić na dawki rzędu 600-800mg (tabletki 100mg retard)?

Przy okazji - czy mając tak wyrobioną tolerancję na tramadol, mam ją do pewnego stopnia np. na kodeinę, czy z innymi tego typu rzeczami jestem "na czysto"?
  • 425 / 29 / 0
1. Tolerancja jest wysoce indywidualną sprawą.
2. Dawkowanie opioidów rośnie wraz ze wzrostem tolerancji i jest ustawiane przez lekarza (tu: ćpuna) co jest normalną sprawą i np. nie określa się górnej dawki morfiny.
3. Co do indywidualnego dawkowania 400-500 czy 600-800mg musisz sam sprawdzić. Dla jednego będzie dobrze a dla drugiego źle. Pamiętaj o padaczce polekowej wywoływanej przez tramala. Wiele osób prosi się o problemy. Spróbuj pomanipulować progiem drgawkowym używając przeznaczonych do tego leków żeby być teoretycznie bezpieczniejszym.
4. Tolerancja krzyżowa nie jest mitem aczkolwiek tramal nie wykazuje 100% tolerancji krzyżowej z opiatami klasycznymi (szkielet morfinanu). Tutaj zaryzykowałbym stwierdzenie, że u dużej części osób tolerancja tramadolu z kodeiną rośnie 1:1 czyli: 500mg tramadolu robi mnie dobrze więc 500mg kodeiny powinno robić też dobrze. Zawsze możesz spróbować 350mg kodeiny i zobaczyć jaki jest efekt tylko pamiętaj, że dorzucanie kodeiny po 1-2 godz może nie przynieść efektu.
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2011 przez Mam wąsy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 0 / / 0
O takie info mi chodziło, dzięki za odpowiedź.
  • 425 / 29 / 0
A proszę bardzo - oby na zdrowie poszło choć słabo to widzę.

Jeszcze jedna rzecz odnosnie tolerancji: po podniesieniu jest bardzo mało obniżalna. A więc jeśli będziesz robił grama słabego opio a on będzie cię robił dobrze po odpowiedniej przerwie MUSISZ wrócić do niskich dawek bo przedawkujesz, jednak bardzo szybko powrócisz do dawki maksymalnej używanej przez ciebie w "szczytowych" momentach. Jest to kwestia indywidualna ale w przypadku kodeiny bądź Tramalu myślę, że u większości osób będzie to ok. 1,5 do 3 tygodni po najdłuższej nawet przerwie i wracamy na ten sam poziom. A klepie coraz słabiej. Lepiej więc jest robić przerwy częściej aby nie dopuścić do wywindowania dawki w jakieś astronomiczne rejony. Często jest tak iż lepiej wcale nie znaczy łatwiej a wiedza o tym może nie mieć większego wpływu na wzrost dawki - taka natura tego nałogu. Jeśli używasz słabych opio i nie masz tak wysokich dawek oraz długiego stażu pomyśl jak się z tej sytuacji wydobyć ponieważ tutaj happy endy są niesamowicie rzadkie. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2011 przez Mam wąsy, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.