Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
  • 61 / 2 / 0
W Internecie bez problemu można kupić kaktusy zawierające meskalinę. Z dwoma wyjątkami, nie są one wpisane na listę substancji odurzających lub psychotropowych. meskalina natomiast należy do grupy I-P. Czy policja notorycznie przeocza ten fakt? Czy kaktusy można potraktować jako prekursor do produkcji narkotyków? Jeżeli tak to co za to grozi? Czy zupa z kaktusa lub ucięty kawałek można potraktować jako narkotyk? Czy będąc pod wpływem meskaliny i mając w domu żywe kaktusy coś ryzykuję? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Ktoś siedział za kaktusy?

Żaden gatunek grzyba nie jest wpisany na listę substancji odurzających lub psychotropowych, natomiast znajduje się tam psylocyna oraz psylocybina. Czy to oznacza, że posiadanie grzybów jest legalne, tak samo jak kaktusy?
  • 4021 / 349 / 947
o grzybów (i kaktusów, o ile pamiętam, trochę też) legalności rozkminy znajdziesz tu - http://talk.hyperreal.info/magiczne-grz ... z0rZXglGNy
  • 61 / 2 / 0
Wielkie dzięki, właśnie takich informacji szukałem!
  • 158 / 2 / 0
A co wy się tak prawem przejmujecie. Prawnikami zostaniecie czy co ?

Darujte se, pany, jak ne mate nic na temat do powiedzenia.
  • 343 / 3 / 0
Ja chciałbym przewieźć do polski trzy San Pedro i peyotla . najlepiej w doniczce , nie ? nikt by się nie przyjebał ?
Sweet dreams are made of this
Who am I to disagree?
Travel the world and the seven seas
Everybody's looking for something
  • 2518 / 25 / 0
Co do lophohory nikt nie powinien mieć żadnych zastrzeżeń, gdyż peyotl jest u nas legalny. Jeśli chodzi o San Pedro, to mogą być problemy. Jeśli faktycznie jest to Trichocereus pachanoi to na mocy ustawy z 30 marca 2009roku jest on nielegalny w naszym kraju (tak jak T. Peruvians). Jednak często jako słynne "San Pedro" sprzedawane są inne kaktusy np. legalny w naszym kraju Boliwian (Trichocereus Bridgesii) Podejrzewam, że rozróżnienie poszczególnych gatunków z rodzaju Echinopsis może być dosyć trudne i na pierwszy rzut oka żaden normalny tj, nie posiadający obfitej wiedzy na temat kaktusów celnik itp. nie powinien się zorientować co to za kaktus. Mogą co najwyżej zatrzymać w celu przeprowadzenia dalszych badań, mających ustalić co to konkretnie za gatunek.

Jednak to co napisałem to tylko czysta teoria i nikt do końca nie wie co może się wydarzyć wwożąc San Pedro do naszego kraju :finger:
  • 10 / / 0
Brudgessi jest legalny a San Pedro nie?
  • 3217 / 411 / 0
bridgesii legalny
pachanoi (czyli ten zwykle nazywany San Pedro) nielegalny
Uwaga! Użytkownik Fatmorgan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 10 / / 0
ciekawi mnie mega dlaczego jeden jest legalny a drugi nie, wie ktos moze?
  • 3217 / 411 / 0
Prawdopodobnie dlatego, że pachanoi był najczęściej wykorzystywany/opisywany, a osoba pisząca ustawę w 2009 miała w chuju miała robienie dokładnego reasearchu
Takie moje przypuszczenia
Uwaga! Użytkownik Fatmorgan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.