Czy nie przeraża Was myśl o tym, że jesteśmy tak na prawdę holograficznym odzwierciedleniem naszej świadomości ? A wracając do sedna tematu: Jeśli rzeczywistość jest ekspresją naszej świadomości, to czy naukowcy nie powinni bardziej przyłożyć się do badania substancji psychodelicznych na wpływ naszej świadomości ? Dzięki takim badaniom, malutkimi kroczkami będziemy mogli zrozumieć, jak można modyfikować rzeczywistość przy użyciu słów(które są swego rodzaju językiem programowania rzeczywistości).
Zapraszam najpierw wszystkich do obejrzenia dokładnie tego filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=JbrnPbenXlY
btw. w tle leci Kaliber 44 - Film
Na trzech stoi koronach, a sam bez korony;
A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej; krew jego: dawne bohatery,
A imię jego: czterdzieści i cztery.'
http://www.youtube.com/watch?v=MeSDWBK39s4
A co do psychodelików to fakt te substancje mają w sobie to 'coś' =) dlatego zrezygnowałem z stymulantów bo jakoś nie poszerzały mojego umysłu...hehehe
x = x
Więc to nie od narkotyków
Mam czerwone oczy doświadczalnych królików
Zbigniew pisze: Rzeczywistość jest niezależna od Twojego postrzegania jej. Jeśli uważasz inaczej, to znaczy żeś ćpun konkretny.
Zbigniew pisze: Rzeczywistość jest niezależna od Twojego postrzegania jej. Jeśli uważasz inaczej, to znaczy żeś ćpun konkretny.
x = x
Zapraszam najpierw wszystkich do obejrzenia dokładnie tego filmiku]
Pseudonaukowy bełkot, same tezy, żadnego dowodu. Moim zdaniem.
mietaur pisze: Tak się kończy mieszanie filozofii z nauką. Szkoda, że jak zwykle metodologia zginęła gdzieś po drodze ]
Kazik pisze:fraktal pisze: Zapraszam najpierw wszystkich do obejrzenia dokładnie tego filmiku]
Pseudonaukowy bełkot, same tezy, żadnego dowodu. Moim zdaniem.
Nowoczesna fizyka kwantowa powoli zaczyna dochodzić i potwierdzać do pewnych konstruktów myślowych opisujących rzeczywistość, które były znane róznym szkołom ezoterycznym setki i tysiące lat temu. Ale to dopiero początek i zarazem "odkrycie" przez fizykę kwantową małej częsci wiedzy znanej ezoterykom, duża częśc jest jeszcze zbyt "fantastyczna", "abstrakcyjna" dla współczesnej nauki akademickiej i całej jej racjonalnośći i dogmatyzmowi. No i oczywiście nie można narazie uzyskać zadowalających ich (akademickich naukowców) dowodów. Oni potrzebują dowodów, setki wybitnych postaci, które wniosły coś w kulturę, naukę!, odkrycia naukowe! ich nie potrzebowały - wystarczyło, że wiedzieli że tek poprostu jest i znali określone prawa - dowody same pojawiały się później. Moim zdaniem minie jeszcze wiele lat zanim to się zmieni, ale pierwsze kroki zostały już poczynione i cieszę się z tego - nastąpił swoisty przełom w nauce, w dużej mierze właśnie dzięki fizyce kwantowej. Niestety ogrom współczesnych naukowców dyskredytuje wszystkie możliwośći które wydają się mieć im cokolwiek wspólnego z "magią" i ezoteryką z zapałem iście godnym średniowiecznemu Kościołowi i jego inkwizytorom w zwalczaniu postępu naukowemu w tamtych czasach.
Dla niedowiarków proponuję przestudiowanie biografii takich postaci jak : Newton (jego odkrycia znane "współczesnej nauce" to zaledwie niewielki procent pracy którą się zajmował, ale oczywiście o tym "się nie mówi"),Faraday, B. Franklin, J. Boehme , Shakespeare, Pitagoras, Goethe, C. Jung, pod kątem fascynacji "wszystkimi pierdołami niemającymi nic wspólnego z nauką" a szczególnie np. Hermetyzmem - bo to właśnie Hermetyzm uważam za najlepszą syntezę ( w przeciwnieństwie do tej współczesnej i jakże "racjonalnej i naukowej" analizie wszystkiego i kawałkowaniu jak się tylko da najdalej) teorii? opisującej "o co w tym wszystkim chodzi".
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili przemyt narkotyków z Hiszpanii do Polski
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili międzynarodowy przemyt narkotyków i zabezpieczyli ponad 10 kg czystej kokainy ukrytej w specjalnych skrytkach pojazdu. Dzięki funkcjonariuszom narkotyki nie trafią na warszawski rynek, a osoby biorące udział w tym procederze, usłyszały zarzuty w prokuraturze i zostały tymczasowo aresztowane. Zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 20 lat więzienia.
USA: DEA tymczasowo zaklasyfikuje 7-OH do tej samej kategorii co heroinę i LSD
W środę amerykańska Agencja ds. Walki z Narkotykami (DEA) ogłosiła zamiar tymczasowego zaklasyfikowania 7-hydroksymitagyniny (7-OH) oraz trzech powiązanych substancji jako narkotyków Grupy I, czyli tej samej kategorii co heroina i LSD.
Alarm w całej Polsce! To miał być mak do ciasta ;)
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące partii maku niebieskiego, w której wykryto przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów opium. Jak podkreślono, spożycie produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. To nie są „zwykłe nasiona” – skażony mak może działać na organizm jak opioidy, wywołując objawy podobne do zatrucia narkotykami.
