Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.
ODPOWIEDZ
Posty: 5342 • Strona 535 z 535
  • 158 / 21 / 3
wczorajDobryWujas pisze:
@up aaa kwas acetylosalicylowy? Też nie rozrzedza krwi? To po co byłby stosowany w profilaktyce zawałów?
Tak mnie to zaciekawiło, że aż zacząłem robić research. Cytując wikipedię:
Kwas acetylosalicylowy wywiera działanie przeciwpłytkowe dzięki zdolności nieselektywnego hamowania enzymu cyklooksygenazy odpowiedzialnej w płytkach krwi za produkcję tromboksanu i prostaglandyny E2, które silnie pobudzają agregację płytek krwi.
Również za wikipedią:
[ibuprofen]Hamuje agregację płytek krwi (słabiej i krócej niż kwas acetylosalicylowy).
Dodam jeszcze (znowu za wikipedią):
W przypadku działań niepożądanych, jak niestrawność, uczucie pełności, bóle brzucha czy inne objawy ze strony przewodu pokarmowego, należy raczej zastosować leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego, na przykład inhibitory pompy protonowej, niż odstawić kwas acetylosalicylowy. Dopiero przy nietolerancji kwasu salicylowego mimo równoczesnego stosowania inhibitorów pompy protonowej powinno się rozważyć jej zmianę na klopidogrel.
Jednakże powyższy cytat dotyczy sytuacji jak musimy się leczyć lekami przeciwpłytkowymi, czyli takimi co zmniejszają agregację płytek krwi w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów
Wpierw leczenie,
potem walenie.
  • 2209 / 437 / 0
@DobryWujas Jeśli mowa konkretnie o aspirynie to oczywiście, łączenie jej ze stimami jest bardzo, bardzo złym pomysłem, ale z innymi NLPZ nie jest aż tak źle.
wczorajPtaszyna pisze:
postanowiłem odpalić w życiu tryb mroczności
https://youtu.be/HU5p8b3ozVM
ODPOWIEDZ
Posty: 5342 • Strona 535 z 535
Artykuły
Newsy
[img]
Niemiecki rynek medycznej marihuany przekroczy 420 mln euro w 2024 r.

Niemiecki rynek medycznej marihuany znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. W obliczu nowo wprowadzonych regulacji i uproszczonych procedur dostępności, prognozy sugerują, że wartość rynku może przekroczyć 420 mln euro w 2024 roku – Według zbliżającego się raportu Prohibition Partners.

[img]
Marihuana i substancje psychodeliczne na kartach wyborczych w siedmiu stanach USA.

W Stanach Zjednoczonych trwa rewolucja legislacyjna. W tym roku, wyborcy w siedmiu stanach będą mieli okazję zdecydować o przyszłości marihuany i substancji psychodelicznych. Jest to znaczący moment w historii amerykańskiego ruchu na rzecz reformy polityki narkotykowej, który może doprowadzić do dalszych zmian na poziomie federalnym. Sprawdźmy, co dokładnie znajduje się na kartach wyborczych w tych stanach i jakie konsekwencje mogą przynieść wyniki głosowania.

[img]
Oskarżony o posiadanie narkotyków przyszedł do sądu z narkotykami

Kilka gramów mefedronu miał przy sobie 28-latek, który brał udział w sądzie w Lublinie w rozprawie jako oskarżony o posiadanie narkotyków. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci, gdy ten wyszedł już z sądu. Zwrócili na niego uwagę, bo był im znany z wcześniejszej z działalności przestępczej. Gdy pojechali do jego miejsca zamieszkania, znaleźli jeszcze ponad kilogram marihuany i klefedronu.