Syntezy - wątek ogólny

Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.

Moderator: Advanced

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 143 Strona 13 z 15
Rejestracja: 2012
  • 130 / / 0

czasami w syntezach przepłukuje się warstwę organiczną zwykłą wodą, następnie wodą z solą, potem jeszcze raz zwykłą wodą, po co jest ta solanka?
Rejestracja: 2015
  • 22 / / 0

Witam Majstrow.

Te osiadanie przy gazowaniach na sciankach to nadmiar gazu . Otworzyc naczynie gazowane i przystawic zarowke np halogen 500w jak sporo roztworu tak 30cm od lampy i obserwowac jak hcl ucieka a gluty powoli zaczynaja zamieniac sie w zawiesine kierujaca sie do gory. Ogolnie pany to czegos brak do tych warzonych dzid.

W niektórych stanach wojna z konopiami faktycznie dobiega końca

Dwa stany na zachodzie USA, Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi, które na jesieni 2012 zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dla dorosłych po 21. roku życia. Z czasem dołączyły do nich: Kalifornia, Oregon, Nevada, Maine, Alaska, Michigan, Vermont, Massachusetts, Illinois oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

Kierowca pod wpływem narkotyków przez kilkanaście godzin uciekał policjantom

Sulechowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który ukradł paliwo a potem przez kilkanaście godzin uciekał policji. Mężczyzna odpowie za kradzieże paliwa, ucieczkę przed policją, posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem. Kierujący stracił prawo jazdy. Policjanci wystąpią z wnioskiem o jego aresztowanie.
Rejestracja: 2015
  • 22 / / 0

A i dla sprostowania jod tylko krystaliczny .sublimowany to inna bajka. A sprawdzal kto wysalanie w extrakcyjnej powyzej 10 atomow ?? Bo przecie tylko od 10atomow to na powietrzu substancja stala;) . Jak byl smiałek to niech da znac. Jak wyszly badania ku przyszłosci naszych potomków.
Rejestracja: 2013
  • 118 / 6 / 9

lipa071 pisze:
czasami w syntezach przepłukuje się warstwę organiczną zwykłą wodą, następnie wodą z solą, potem jeszcze raz zwykłą wodą, po co jest ta solanka?
Związki organiczne mają mniejszą rozpuszczalność w wodzie słonej. Podczas ekstrakcji jest to wskazane ze względu na mniejsze straty rozpuszczalnika oraz oczyszczanego związku.
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 177 / / 0

To czemu nie stosuje się mycia 2x solanką i raz wodą?
Rejestracja: 2015
  • 1049 / 183 / 6

Proszę o nakierowanie mnie jak przerabiać chlorowodorki na inne sole. Mam fenyloetyloaminę HCl ale jest tak niesmaczna, gorzko-kwaśna że tylko bombki wchodzą w grę. Wolałbym mieć roztwór i normalnie to pić, dlatego zastanawiam się nad przerobieniem na cytrynian.

Myślałem nad czymś takim:
Najpierw rozpuścić PEA w wodzie i dodać czegoś zasadowego, np. NaOH, wtedy powinienem otrzymać:
PEA HCl + NaOH -> PEA freebase + NaCl + H2O
I oddzielić PEA za pomocą jakiegoś alkoholu, w którym NaCl się bardzo słabo rozpuszcza. Ale żeby to oddzielić, powinienem odparować wodę, a PEA łączy się z CO2 w powietrzu tworząc węglan, więc jak to zrobić? Z tego co wiem węglany są nierozpuszczalne w wodzie więc biodostępność byłaby słaba.
Gdy już uda się uzyskać PEA freebase, wystarczyłoby dodać kwasu cytrynowego.
Upon exposure to air, it forms a solid carbonate salt[clarification needed] with carbon dioxide
/ https://en.wikipedia.org/wiki/Phenethylamine

Nawet jak takie przerabianie jest nieopłacalne to odpiszcie czy to ma szansę powodzenia, albo jakiś inny sposób który przychodzi Wam na myśl, bo lubię "gotować" ;)
Rejestracja: 2016
  • 484 / 15 / 0

kup sobie kapsułki a nie kombinuj z przerabianiem na inną sól, smaczniejsze nie będzie.
ewentualnie rozpuszczaj w czymś o mocnym smaku np. pepsi :)
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 177 / / 0

z resztą chlorowodorek jest "najzdrowszy" dla organizmu.

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 250 / 3

Trochę się z choinki urwałem, ale od zawsze mnie zastanawiało, czemu używa się formy "zsyntetyzować", a nie "zsyntezować", na co wskazywałaby zasady poprawnej polszczyzny. W języku polskim nie istnieje takie słowo jak "syntetyza". Prosiłbym o o etymologię (nie, nie interesuje mnie angielskie słowo "synthetise").
Zawsze używałem formy" zsyntezować" i zawsze się tej wersji stanowczo trzymałem, przy okazji okazji poprawiając innych, jednak jak podaje słownik sjp, jest to archaizm, a sam spotykam się (również wśród kadry profesorskiej) z dłuższą wersją. Jak to w końcu jest?
Rejestracja: 2006
  • 3253 / 65 / 8

Obie formy są poprawne.

Słowo "zsyntetyzować" ewidentnie brzmi mądrzej, więc pewnie dlatego ludzie (zwłaszcza inteligentni i wykształceni) chętniej go używają. Słowo "syntetyza" rzeczywiście nie istnieje, ale pomyśl, że nie istnieje również słowo "syntek", a zamiast niego jest słowo "syntetyk".

Na chuj drążyć? ;)
Posty: 143 Strona 13 z 15
Wróć do „Chemia substancji psychoaktywnych”
Na czacie siedzi 621 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości