Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Przeniesiono z "Kuźni" - berig
Wpisz w duckduckgo: otrzymywanie amin. Wiele sposobów jest opisane na przykładzie syntezy fenetylaminy.
Przeniesiono z "kuźni" & poprawiono - berig
Przeniesiono z "Kuźni" - berig
A dalej to już jak z 4-MMC wnioskuje.
Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki proszę pisać. Najlepiej, ktoś, kto zna kogoś komu śniło się, że syntezował ten związek.
Dodam jeszcze pytanie natury prawnej, czy synteza 4-MEC jest w Polsce legalna na daną chwilę? W produkcie wyjściowym nie mogło by być miligrama 4-MMC, czyli r-r EtNH2 musiałby być pozbawiony MeNH2, tudzież mechanizm reakcji nie dawał by jakichś minimalnych ilości zabronionych w polskim prawie produktów.
Ktoś jest w stanie rozjaśnić tę sprawę?
A co do zanieczyszczenia produktu 4-MMC, to nie wchodzi to w grę, o ile nie masz EtNH2 zanieczyszczonej MeNH2
Dodano 9 marca, 9.55:
Panowie, a ma ktos pomysl jak oddzielic chloroefedryne od nieprzereagowanej efedryny?
scalono #czeslaw
przeniesiono z "kuźni" - berig
przeniesiono z kuźni - berig
ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Nastolatki używające marihuany mają podwojone ryzyko poważnych zaburzeń psychicznych
Nastolatki używające marihuany mogą mieć w przyszłości aż dwukrotnie wyższe ryzyko rozwoju zaburzeń psychotycznych i choroby afektywnej dwubiegunowej - wynika z dużego badania opublikowanego w „JAMA Health Forum”.
Po zjedzeniu tego grzyba zaczniesz widzieć „malutkich ludzi”. A nawet nie zawiera psychodelików
Wyobraź sobie, że po zjedzeniu dziko rosnącego grzyba nagle zaczynasz dostrzegać wokół siebie… miniaturowe postaci. To jednak nie wina znanych substancji psychodelicznych – przypadek Lanmaoa asiatica całkowicie przeczy chemicznej logice.
Jest wyrok za sprzedawanie dopalaczy. "Brak pobłażania dla sprawców tego typu przestępstw"
Dwa lata więzienia za handel dopalaczami. Taki wyrok wydał lubelski sąd ws. Jakuba G. - właściciela sklepu, w którym sprzedawano „Cząstkę Boga”. Na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata została natomiast skazana ekspedientka Patrycja M.
