Lit - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 27 Strona 2 z 3
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 678 / 0

Łudzisz się, że leki pozwalają na oddech, spojrzenie z innej strony, zrobienie pracy nad sobą, by później po odstawieniu cieszyć się zdrowiem? :-)

One same za Ciebie wykonują te prace, zachodzą zmiany w mózgu, a to czy "spojrzymy inaczej, wykonamy pracę nad sobą" zależy w 90% od ich działania i o tym czy się ono utrzyma, a, że zazwyczaj się ono nie utrzymuje... :-D

Toż to matrix takie myślenie.
Rejestracja: 2016
  • 687 / 43 / 0

Pozwalają czy nie pozwalają ... być może lit-ują się nad człowiekiem, a jak dowalą Ci np te 200 mg wenlaflaksyny to po pewnym czasie mozna przenosić góry. Tzn tak słyszałem ;)

Ja jestem na etapie huśtawki, czasem trochę czuję działanie, a czasem nie. Teraz mam jakby lekki niepokój (a nie zabrałem Spamilanu) ... poczekam aż się na spokojnie rozkręci ;)

Czy lit moźe w jakiś sposób indukować akatyzję z innych leków?

W niektórych stanach wojna z konopiami faktycznie dobiega końca

Dwa stany na zachodzie USA, Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi, które na jesieni 2012 zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dla dorosłych po 21. roku życia. Z czasem dołączyły do nich: Kalifornia, Oregon, Nevada, Maine, Alaska, Michigan, Vermont, Massachusetts, Illinois oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

Uratował kolegę, który chciał popełnić samobójstwo. Teraz może spędzić 10 lat w więzieniu

Policja, która przybyła na jedno z osiedli na warszawskim Mokotowie razem z pogotowiem ratunkowym, zatrzymała wybawcę - funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu 50 gramów grzybków halucynogennych.

Lit

Rejestracja: 2014
  • 729 / 138 / 2

Dzieńdoberek,a nie to jednak już noc
Jest tutaj ktoś na licie kto coś zarzuca?
Jakie efekty pozytywne i negatywne? Chodzi mi o interakcje z litem nie wykład pod tytułem "Jak się leczysz na blablabla to nie ćpaj nie rozumiesz? Blablabla :nuts: " tylko o to co będąc na licie można wpierdolić.
Rejestracja: 2014
  • 1831 / 452 / 0

Jest w ogóle jeszcze stosowany? Wow. Kojarzy mi się z zamierzchłą epoką i pierwszymi próbami dobrania leków antydepresyjnych... I z tyciem oraz okropnym spadkiem libido.
Rejestracja: 2014
  • 729 / 138 / 2

Nadal jeden z najlepszych na ChAD. Tycie nie u każdego, a libido hmmm nie wiem.
Rejestracja: 2018
  • 5 / 1 / 0

Podciągam wątek litu. Jak myślicie, w typowych zaburzeniach lękowo-depresyjnych warto kupić orotan litu czy zwykły węglan i tabletkę dzielić na ćwiartki? Chodzi mi bardziej o suplementację. Czy węglan litu w dawce 65,2mg na dobę niczym nie zaszkodzi? i czy te dwie dawki są jakoś równoważne?
Rejestracja: 2018
  • 5 / 1 / 0

Witajcie, zastanawiam się nad włączeniem litu do swego zestawu suplementów na depresję. Wacham się pomiędzy orotanem litu w dawce 10mg a węglanem litu w dawce 62,5mg ( dzieliłabym tabletkę 250mg na 4 części). Zastanawiam się który sposób byłby lepszy i efektywniejszy, bo tańszy to wiadomo. Czy węglan litu w takiej małej dawce jest bezpieczny i nie grozi działaniami niepożądanymi?

Przeniosłem do właściwego tematu. Następnym razem staraj się pisać w tematach docelowych, a nie zakładać nowe tematy. DexPL

brd

Rejestracja: 2008
  • 171 / 4 / 0

Nie ma sensu taka suplementacja, litu trzeba brać naprawdę sporo, żeby odczuć jakiś efekt, dolna granica terapeutyczna to 0,6 mmol/l.
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 220 / 5 / 0

13 czerwca 2018Paraskiewa73 pisze:
Podciągam wątek litu. Jak myślicie, w typowych zaburzeniach lękowo-depresyjnych warto kupić orotan litu czy zwykły węglan i tabletkę dzielić na ćwiartki? Chodzi mi bardziej o suplementację. Czy węglan litu w dawce 65,2mg na dobę niczym nie zaszkodzi? i czy te dwie dawki są jakoś równoważne?
lit tylko pod okiem psychiatry, z regularnymi badaniami poziomu. Suplementy to kit.
A prawdziwe leczenie to balansowanie na granicy otrucia, zastanów się
Rejestracja: 2014
  • 217 / 25 / 0

Nie zgadzam się z dwoma postami wyżej. Wcale nie trzeba osiągać wysokiego stężenia litu we krwi żeby odczuć jego pozytywne działanie.

Wysokie dawki stosuje się w chorobie afektywnej dwubiegunowej i tu konieczne są badania krwi aby nie zatruć pacjenta.

Sam zaczynałem od 62,5 mg węglanu litu raz dziennie (1/4 tabletki aptecznej) i to już mi bardzo pomagało. Potem ćwiartka dwa lub trzy razy dziennie i tyle mi wystarczało w 100%. Na afektywną jedzą 3-5 całych tabletek dziennie.

Orotan nie opłaca się kupować, oto powód:
https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_orotate
In 1973, Nieper reported that lithium orotate contained 3.83 mg of elemental lithium per 100 mg and lithium carbonate contained 18.8 mg of elemental lithium per 100 mg
Po prostu orotan ma w sobie ~4% jonów litu a węglan ~19%
;-)
Chyba, że nie umiecie rozkminić litu z apteki to musicie płacić drożej za suple z allegro :-D
Posty: 27 Strona 2 z 3
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 628 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość