Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 263 / 18 / 0

@boloboli Recka jest wystawiona z bloczku (dostarcza je drukarnia, nazwa firma znajduje się na samym dole drobnym drukiem) tylko dane pacjenta i lek jest nadrukowany. Wielokrotnie usuwałem dane pacjenta, pesel, datę wystawienia oraz całościowo nadrukowany lek, tak , że recepta wyglądała jak świeża wyrwana z bloczku. Następnie wypisywałem wszystko ręcznie, z peselem włącznie i nigdy nie było żadnego problemu. Lek na 100% zawsze. Skoro były wystawione przez wejściem ustawy to chyba nie były wprowadzane przez lekarza do systemu. Dobrze kumam?
  • 377 / 63 / 0

21 stycznia 2019makabaka pisze:
Bardzo ważne pytanie, bo nie chcę sobie narobić lipy w smutynych czasach które teraz nastały. Czy jeżeli zreazlizuję receptę wystawioną w grudniu zeszłoego roku "zmodyfikowaną oczywiście" i zrealizeuję ją teraz na dniach to będzie podchodzić pod ten nowy system rejestracji danych wystawionych leków? @boloboli lub ktokolwiek kompetentny bardzo proszę o naprostowanie mnie z wątpliwości, bo ogólnie niezły pierdolnik sie z tym wszystkim zrobił. Szczodre dzięki.
nie będzie problemu, nowy system nic w tej materii nie zmienił

Ketamina może zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol

Pojedyncza dawka ketaminy może pomóc osobom nadużywającym alkohol w zmniejszeniu jego spożycia – wynika z nowych badań.

NIK krytycznie o działaniach samorządów. Prowadzą kiepską profilaktykę uzależnień

Najwyższa Izba Kontroli krytycznie ocenia działania władz samorządowych w walce z uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków. Zamiast programów o sprawdzonej skuteczności, finansowane są głównie pogadanki, konkursy, wycieczki czy festyny.
  • 93 / 12 / 0

W nowym systemie każda recepta jest wprowadzana do systemu, czyli pesel, nr recki, lekarza, kiedyś niektóre apteki przy lekach pełnoplatnych tego wogóle nie uzupełniały, teraz już tak się nie da więc każda recepta wchodzi z danymi do systemu. Póki są papierowe to jeszcze jakiś margines błędu jest, gorzej jak będą w pełni elektroniczne.
Użytkownik zbanowany
  • 848 / 155 / 0

Teraz do każdej zrealizowanej recki doczepiają paragon więc jednak coś się zmieniło.
  • 270 / 24 / 0

^up od kiedy pamietam przypinali paragon, wiec albo nie zwróciłeś uwagi albo Twója ostatnia wizyta w aptece była w miedzywojniu xD
  • 93 / 12 / 0

To nie jest żaden paragon w rozumieniu fiskalnym tylko wycena recepty panowie znawcy. Do tej pory część aptek do recek przyczepiała otaksowanie z drukarki fiskalnej, a część odrukowywała na starej drukarce igłowej . Więc jabol pewnie korzystał z apteki gdzie była igłówka, teraz wszędzie music być elektroniczne otaksowanie i DDR czyli dokumetn realizacji recepty.
  • 253 / 21 / 0

Powiem Wam że z sieciówek lepiej nie korzystać. Oni są już podpięci do systemu e-recepta. Natomiast małe apteki, gdzie nie ma aż takiego ciśnienia na nowości i niechętnie jest wydawana kasa, będzie jeszcze można kupić. Czytałem na stronie, że:
"Podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do dnia 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia)."
W mniejszych aptekach na pewno nie będzie to prędko.
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 198 / 2

Pytałem w "mojej" aptece (mała, osiedlowa, nie żadna sieciówka) i pani powiedziała, że już od dawna mają ten system, ale to raczej lekarze niechętnie się przestawiają.
  • 93 / 12 / 0

95% aptek jest już do tego podpiętych, a ten system obowiązuje od 1 stycznia 19
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 198 / 2

Żeby korzystać z e-recept trzeba posiadać profil zaufany. Już widzę jak lekarze będą zmuszać starsze osoby do czegoś takiego %-D Nie ma szans. Także samo podłączenie do systemu jeszcze o niczym nie świadczy. Szczególnie, że żeby lekarze mieli wgląd we wszystkie wystawione recepty dla danego pacjenta, potrzebna jest zgoda samego pacjenta.
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 142 uczestników Wejdź na czata