20 lutego 2019blackgoku pisze: Tak. Zostają. PRL-8-53 jest HDACi. Poczytajcie o Vorinostat i dlaczego bogaci z USA robią zrzutkę na ten lek onkologiczny. PRL-8-53 nie działa na acetylocholine ani na dopaminę. Gdzieś na pubmed były badania, które obaliły tę teorię. Kolejna rzecz: 1. źrodło, 2. długość przyjmowania. Stałe efekty osiąga się po dłuższym czasie. Doraźnie to raczej nie byłoby zauważalne (no chyba że wliczamy placebo). Widełki replikacyjne tak od razu nie dadzą efektu "Jestem bogiem". W smaku PRL przypomina czysty fosforan amfetaminy.
Po pierwsze, PRL odwraca działanie rezerpiny, leku, który nieodwracalnie blokuje pęcherzykowy transporter monoaminy (VMAT). VMAT transportuje wolne wewnątrzkomórkowe neurotransmitery monoaminowe, takie jak dopamina i serotonina, do pęcherzyków, które utrzymują i ostatecznie uwalniają neuroprzekaźniki do synaps. Bez VMAT neuroprzekaźniki pozostają niezabezpieczone w cytozolu i są metabolizowane przez MAO (lub COMT), nigdy nie osiągając synapsy. Okazuje się, że inhibitory HDAC mogą w dużym stopniu obniżyć MAO i COMT, jednocześnie regulując w górę transportery monoaminowe, w tym dopaminę i serotoninę , które ściągają neuroprzekaźniki z powrotem do cytozolu z synaps po ich wystrzeleniu do synaps przez pęcherzyki.
"... Hamowanie deacetylaz histonowych może pomóc w przywróceniu presynaptycznych pule monoamin poprzez hamowanie rozpadu katecholamin i ułatwienie ponownego wychwytu monoamin w neuronach."
To tłumaczy zachowanie dopaminy i innych neuroprzekaźników po zablokowaniu VMAT przez rezerpinę. Wyjaśnia to również, dlaczego PRL jest określany jako "agonista dopaminy", mimo że nie powoduje żadnych bezpośrednich cierpień. Anegdoty mówią, że PRL jest lekko pobudzający, ale nie za bardzo przypomina stymulant. Powyższy mechanizm jest właśnie taki. Wyjaśnia również, dlaczego PRL tego nie robi wzmagają działania metamfetaminy, ponieważ oba leki działają przeciwko sobie w transporterze, chociaż obaj starają się w jakiś sposób wzmocnić dopaminę.
Możesz od siebie powiedzieć dlaczego miks PRL 8 53 z NSI-189 uwazany jest za silny a dodajac do nich Bromantan jest nawet bardzo silny ale warty uwagi.
Napisz swoimi słowami co o tym myślisz.
Wiem ,ze z NSI-189 i PRL 8 53 masz spore doswiadczenie jak ja.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
20 lutego 2019blackgoku pisze: PRL-8-53 jest HDACi.
PRL 8 53 napewno ma ich co najmniej dwa jak nie więcej.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
23 lutego 2019AnnaS pisze:
PRL 8 53 napewno ma ich co najmniej dwa jak nie więcej.
Napewno miks z dobrym Bromantanem byłby rewelacyjny i ciekawy.
Narazie oceniam pozytywnie.
Wart swojej ceny caly czas lekka stymulacja warta swojej ceny.
Napewno zmiksuje za 10dni z innym nootropem.
W starciu z 2 litra piwska sprawiło się przednio. Teraz jest 22:35, jestem teraz w pociągu, zarzuciłam ekstra 0,5 mg flualpry, żeby sprawdzić kiedy mnie odetnie. Mam jeszcze przynajmniej 40 minut do dotarcia do domu.
Nie odcięło mnie zupełnie. Z tego można wywnioskować, że albo dwuwinian choliny, albo ashwagandha, albo PRL-8-53. chroni przed amnezją wsteczną. Z tego też wnioskuję, że PRL-8-53 ma jakieś magiczne właściwości zapobiegające amnezji wstecznej. Proszę większą ilość badaczy, o potwierdzenie tego wyniku.
//edit: 2330 dorzucenie 0,5 mg dlualpry, dalej nie zrywa filmu, choć ocenię to rano.
//edit: 2335 dorzucam kolejne 0,5 mg flualpry, z zamiarem pobudki o 0540. Pozdro, spportowe świry!
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/image-1-1038x692.png)
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych
W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.