Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1043 • Strona 1 z 105
  • 180 / 2 / 0
Witam.

Naczytałem się nieco, że mirtazapina (Esprital) może wywoływać łagodne halucynacje nawet w dawkach leczniczych - i dlatego podobno zaleca się brać ją na noc.

I stąd moje pytanie: czy to prawda, czy raczej nie za bardzo?

I jeśli tak, to czy poza tym to dobry lek (także lękowe zaburzenia mam na myśli)?

Pozdro ;]
Ostatnio zmieniony 26 października 2018 przez misspill, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana nazwy topicu.
Uwaga! Użytkownik Elkaudylio nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 459 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: Piotrunio »
moim zdaniem z tymi halucynacjami to chÓja prawda... Ale to tylko moje zdanie ;]
Uwaga! Użytkownik Piotrunio nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 180 / 2 / 0
Tak myślałem... :/
Uwaga! Użytkownik Elkaudylio nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1285 / 30 / 0
Nieprzeczytany post autor: ksionc »
zajebisty lek nasenny, działa jak mianseryna ale w odróżnieniu od niej po mirtazapinie krócej się śpi i trochę łatwiej wstać.
Uwaga! Użytkownik ksionc jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 682 / 7 / 0
jakie dzialanie przeciwlekowe i uspokajajace ma mirtazapina? czytalem pochlebne opinie, ale na [h] tez spytac nie zawadzi
Sun Was High (So Was I)
  • 116 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Lorazepam »
Z pewnoscia ma dzialanie nasenne, ale dzialanie przeciwlekowe ukazuje sie po ok. 6 tygodniach zazywania,najpierw mnie strasznie pobudzala, potem czulem sie w miare naprawde dobrze,wszystkie leki zniknely,chodzilem usmiechniety caly czas,i bylem zrelaksowany ,ale nie otepiony jak po sertralinie kiedy juz zaczela dzialac.Dziala bardzo dobrze przeciwlekowo ale minusem ze trzeba na to dlugo czekac na efekty.
Uwaga! Użytkownik Lorazepam nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 682 / 7 / 0
ja czytalem ze dzialanie przeciwlekowe jest bardzo szybkie w przypadku mirtazapiny (szybciej niz u SSRI jesli SSRI wogole zadziala kiedys... ofc), ale na kazdego inaczej dziala... czemu odstawiles?

ja niedlugo mam wizyte u psychiatry i mam trojke faworytow, z ktorych raczej na pierwszym miejscu jest mirtazapina :D
1.mirtazapina
2.klomipramina
3.bupropion

:)
Sun Was High (So Was I)
  • 1285 / 30 / 0
Nieprzeczytany post autor: ksionc »
ja myślałem że mirtazapina to jest lek nasenny, mnie jedna tabletka ścinała z nóg i spałem 10h jak bobas, jak zamierzacie to brać w celu leczenia deprechy? że niby efekt nasenny po jakimś czasie ustępuje?
Uwaga! Użytkownik ksionc jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3250 / 355 / 2
Nieprzeczytany post autor: jogurt »
ksionc.

Mirtazapina to właściwie antydepresant, a efekt nasenny to efekt uboczny. Dlatego bierze sie ją przed snem, a przy regularnym braniu pojawia sie działanie antydepresyjne, normalna sprawa.
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 26 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Sadako »
Od dzisiaj zaczynam brać mirtor 30 mg i przeczytałam w ulotce, że bardzo częstym objawem jest przybieranie na wadze. Mieliście takie problemy? Ja cholernie się tego boje i teraz jestem na siebie wściekła, że wydałam 45 zeta na ten szajs. :'(
Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho
ODPOWIEDZ
Posty: 1043 • Strona 1 z 105
Newsy
[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.