Nasz Element też się nada, o ile zadbaliście o zabezpieczenia konta Hyperreal (albo możecie użyć altera).
Przy rozmowach glosowych koniecznie wyraźcie życzenie użycia zmieniarki głosu. - Administracja Hyperreal.info
Sieci kłącza, obieg znaczeń i treści oraz konteksty offline internetowego handlu narkotykami
Cześć! Poszukujemy chętnych osób do udziału w wywiadach w ramach badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. W ogólnym ujęciu projekt dotyczy handlu narkotykami w internecie; dokładny opis projektu można znaleźć tutaj: https://projekty.ncn.gov.pl/opisy/536839-pl.pdf. Mimo to, projekt ma szereg celów szczegółowych, a jednym z nich jest poznanie, w jaki sposób na Hyperreal pisze się o narkotykach, jak się o nich myśli, kim są użytkownicy tego serwisu i jakie mają do narkotyków nastawienie (a zatem niekoniecznie szukamy informacji o samym handlu substancjami), przy czym kluczowe jest dla nas Wasze bezpieczeństwo.
Wasza wiedza i doświadczenia są dla nas bardzo cenne. W wywiadach biorą udział tylko osoby pełnoletnie. Nie ma dobrych lub złych odpowiedzi na pytania, które będą zadane. Jeżeli cokolwiek będzie dla Was niewygodne lub nie będziecie chcieli odpowiadać – uszanujemy to.
Jak zadbamy o Wasze bezpieczeństwo?
Udział w badaniu jest anonimowy, a udzielone informacje poufne. Analizie zostaną poddane opinie i wypowiedzi, które nigdy nie będą powiązane z daną osobą. Udział w badaniu jest dobrowolny. Jeśli rozmyślicie się w trakcie wywiadu lub po nim, możecie wycofać swoją zgodę.
Sposób przeprowadzenia wywiadu:
Jeśli się zgodzicie wziąć udział w wywiadzie, zaproponujemy kilka sposobów jego przeprowadzenia, ale to Wam pozostawimy wybór, jak ma się odbyć. Może to być rozmowa (połączenie telefoniczne, video) z wykorzystaniem jakiegoś szyfrowanego i niegromadzącego danych serwisu (np. Jitsi Meet). Poproszę Was o zgodę na nagranie naszej rozmowy na dyktafon. Jeśli sobie tego nie życzycie, możecie odmówić nagrywania (a podczas wywiadu w każdej chwili poprosić o jego wyłączenie). Po rozmowie spiszemy ją, a nagranie skasujemy po zakończeniu projektu. Jeśli na nagraniu pojawią się informacje, które mogą umożliwić rozpoznanie kogoś (nazwy miejsc, imiona itp.) – zanonimizujemy je (zmienimy albo wytniemy).
Nasz wywiad może się także odbyć w formie „tekstowej”, czyli możemy popisać, używając systemu wiadomości na Hyperreal albo na przykład komunikatora Session albo Element. Jeśli preferujecie taką formę, wówczas pozwolimy sobie wykorzystać zapis takiej rozmowy i również zanonimizujemy materiał.
Jedynymi danymi, które zapiszemy na Wasz temat, będą informacje „demograficzne” o tym, jaką ktoś jest osobą: jakiej płci, czy z małego, czy dużego miasta, z której części Polski, w jakim przedziale wiekowym się mieści. Zrobimy to po to, żeby potem zrozumieć, czy dane opinie są podobne do (lub inne od) opinii innych osób o podobnych charakterystykach. Możecie odmówić podania tych danych.
Nie zbieramy żadnych innych danych na temat danej osoby. Jedynym wyjątkiem są dane kontaktowe na potrzeby umówienia rozmowy (np. pseudonim na komunikatorze). Pseudonim z serwisu nie będzie powiązany z tymi danymi kontaktowymi. Następnie (po około miesiącu) te dane kontaktowe będą usunięte. Nikomu nie udzielimy informacji na temat danej osoby. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre czynności związane z używaniem narkotyków są w Polsce karane, ale nie mamy obowiązku informować o tym żadnych organów.
Efekty pracy:
W efekcie wielu rozmów powstaną artykuły i książki naukowe. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o zespole badawczym, możecie „sprawdzić” nas w internecie; np. w wyszukiwarce scholar.duckduckgo.com lub po prostu w duckduckgo wpisać „Piotr Siuda”, „Michał Wanke”, „Patrycja Cheba”, „Olga Załęska” (to członkowie naszego zespołu). Rozmowa będzie dostępna tylko dla członków zespołu badawczego. Będziemy wielokrotnie czytali i porównywali wywiady, a zatem będziemy je analizowali jedynie zbiorczo. Do analizy naukowej i ewentualnych publikacji (artykułów i książek) będziemy wykorzystywali wnioski z tych porównań i czasami wzbogacali je cytatami.
Jeżeli będziecie chcieli przeczytać, czegoś się dowiedzieć, o badaniach, w których uczestniczyliście – możesz śledzić nasze publikacje w otwartej bazie nauki ORCID pod adresami: https://orcid.org/0000-0003-0413-9838; https://orcid.org/0000-0002-1644-5915; https://orcid.org/0000-0003-3349-5807; https://orcid.org/0000-0002-9125- 0202. Jeśli sobie tego życzycie, ponownie skontaktujemy się z Wami na forum i podeślemy linki do publikacji. Weźcie pod uwagę, że proces analityczny, pisanie i proces badawczy mogą trwać od kilku miesięcy do kilku lat.
Mamy nadzieję, że przedstawione informacje przekonały Was do wzięcia udział w wywiadzie.
Jeśli jesteście chętni, odezwijcie się do nas – napiszcie do profilu ThomasOpus albo na email: patrycja.cheba@doctoral.uj.edu.pl. Możecie też zostawić wiadomość pod postem, a to my do Was napiszemy.
„jak paliłem to tylko splify i z fify, bez tyty” pozdro panie doktorze Wanke!
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Kokaina podróżuje przez Atlantyk w bananach. Porty nie radzą sobie z kontrolą
Pierwszy legalny klub marihuany w Niemczech rozdaje własnoręcznie wyhodowany susz
Pierwszy legalny klub marihuany w Niemczech: Mała miejscowość w Dolnej Saksonii zapisuje się na kartach historii jako pierwsze miejsce w Niemczech, gdzie członkowie klubu „Cannabis Social Club” (CSC) mogli legalnie odebrać samodzielnie wyhodowaną marihuanę. Wydarzenie to jest teraz szeroko komentowane jako pierwszy w Niemczech przypadek legalnego udostępnienia marihuany poza celami medycznymi.
Ministerstwo Zdrowia zmienia przepisy. Recepta na te leki tylko po wizycie u lekarza
Środki odurzające lub psychotropowe będą mogły być przepisane jedynie po obligatoryjnym osobistym zbadaniu przez wystawiającego receptę. Nie będzie możliwości wystawienia jej za pośrednictwem teleporady. Nowe przepisy mają wejść w życie od czwartku 7 listopada.
Już 7 listopada Sejm rozpatrzy projekt dekryminalizacji marihuany w Polsce
7 listopada 2024 roku odbędzie się kluczowe posiedzenie Komisji Sejmowej, na którym planowane jest rozpatrzenie projektu ustawy, która może stanowić przełom w polskim prawodawstwie dotyczącym marihuany. Przemysław Zawadzki i organizacja Wolne Konopie, autorzy tej inicjatywy, zaproponowali dekryminalizację posiadania do 15 gramów marihuany oraz umożliwienie uprawy jednej rośliny na własny użytek.