Nasz Element też się nada, o ile zadbaliście o zabezpieczenia konta Hyperreal (albo możecie użyć altera).
Przy rozmowach glosowych koniecznie wyraźcie życzenie użycia zmieniarki głosu. - Administracja Hyperreal.info
Sieci kłącza, obieg znaczeń i treści oraz konteksty offline internetowego handlu narkotykami
Cześć! Poszukujemy chętnych osób do udziału w wywiadach w ramach badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. W ogólnym ujęciu projekt dotyczy handlu narkotykami w internecie; dokładny opis projektu można znaleźć tutaj: https://projekty.ncn.gov.pl/opisy/536839-pl.pdf. Mimo to, projekt ma szereg celów szczegółowych, a jednym z nich jest poznanie, w jaki sposób na Hyperreal pisze się o narkotykach, jak się o nich myśli, kim są użytkownicy tego serwisu i jakie mają do narkotyków nastawienie (a zatem niekoniecznie szukamy informacji o samym handlu substancjami), przy czym kluczowe jest dla nas Wasze bezpieczeństwo.
Wasza wiedza i doświadczenia są dla nas bardzo cenne. W wywiadach biorą udział tylko osoby pełnoletnie. Nie ma dobrych lub złych odpowiedzi na pytania, które będą zadane. Jeżeli cokolwiek będzie dla Was niewygodne lub nie będziecie chcieli odpowiadać – uszanujemy to.
Jak zadbamy o Wasze bezpieczeństwo?
Udział w badaniu jest anonimowy, a udzielone informacje poufne. Analizie zostaną poddane opinie i wypowiedzi, które nigdy nie będą powiązane z daną osobą. Udział w badaniu jest dobrowolny. Jeśli rozmyślicie się w trakcie wywiadu lub po nim, możecie wycofać swoją zgodę.
Sposób przeprowadzenia wywiadu:
Jeśli się zgodzicie wziąć udział w wywiadzie, zaproponujemy kilka sposobów jego przeprowadzenia, ale to Wam pozostawimy wybór, jak ma się odbyć. Może to być rozmowa (połączenie telefoniczne, video) z wykorzystaniem jakiegoś szyfrowanego i niegromadzącego danych serwisu (np. Jitsi Meet). Poproszę Was o zgodę na nagranie naszej rozmowy na dyktafon. Jeśli sobie tego nie życzycie, możecie odmówić nagrywania (a podczas wywiadu w każdej chwili poprosić o jego wyłączenie). Po rozmowie spiszemy ją, a nagranie skasujemy po zakończeniu projektu. Jeśli na nagraniu pojawią się informacje, które mogą umożliwić rozpoznanie kogoś (nazwy miejsc, imiona itp.) – zanonimizujemy je (zmienimy albo wytniemy).
Nasz wywiad może się także odbyć w formie „tekstowej”, czyli możemy popisać, używając systemu wiadomości na Hyperreal albo na przykład komunikatora Session albo Element. Jeśli preferujecie taką formę, wówczas pozwolimy sobie wykorzystać zapis takiej rozmowy i również zanonimizujemy materiał.
Jedynymi danymi, które zapiszemy na Wasz temat, będą informacje „demograficzne” o tym, jaką ktoś jest osobą: jakiej płci, czy z małego, czy dużego miasta, z której części Polski, w jakim przedziale wiekowym się mieści. Zrobimy to po to, żeby potem zrozumieć, czy dane opinie są podobne do (lub inne od) opinii innych osób o podobnych charakterystykach. Możecie odmówić podania tych danych.
Nie zbieramy żadnych innych danych na temat danej osoby. Jedynym wyjątkiem są dane kontaktowe na potrzeby umówienia rozmowy (np. pseudonim na komunikatorze). Pseudonim z serwisu nie będzie powiązany z tymi danymi kontaktowymi. Następnie (po około miesiącu) te dane kontaktowe będą usunięte. Nikomu nie udzielimy informacji na temat danej osoby. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre czynności związane z używaniem narkotyków są w Polsce karane, ale nie mamy obowiązku informować o tym żadnych organów.
Efekty pracy:
W efekcie wielu rozmów powstaną artykuły i książki naukowe. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o zespole badawczym, możecie „sprawdzić” nas w internecie; np. w wyszukiwarce scholar.duckduckgo.com lub po prostu w duckduckgo wpisać „Piotr Siuda”, „Michał Wanke”, „Patrycja Cheba”, „Olga Załęska” (to członkowie naszego zespołu). Rozmowa będzie dostępna tylko dla członków zespołu badawczego. Będziemy wielokrotnie czytali i porównywali wywiady, a zatem będziemy je analizowali jedynie zbiorczo. Do analizy naukowej i ewentualnych publikacji (artykułów i książek) będziemy wykorzystywali wnioski z tych porównań i czasami wzbogacali je cytatami.
Jeżeli będziecie chcieli przeczytać, czegoś się dowiedzieć, o badaniach, w których uczestniczyliście – możesz śledzić nasze publikacje w otwartej bazie nauki ORCID pod adresami: https://orcid.org/0000-0003-0413-9838; https://orcid.org/0000-0002-1644-5915; https://orcid.org/0000-0003-3349-5807; https://orcid.org/0000-0002-9125- 0202. Jeśli sobie tego życzycie, ponownie skontaktujemy się z Wami na forum i podeślemy linki do publikacji. Weźcie pod uwagę, że proces analityczny, pisanie i proces badawczy mogą trwać od kilku miesięcy do kilku lat.
Mamy nadzieję, że przedstawione informacje przekonały Was do wzięcia udział w wywiadzie.
Jeśli jesteście chętni, odezwijcie się do nas – napiszcie do profilu ThomasOpus albo na email: patrycja.cheba@doctoral.uj.edu.pl. Możecie też zostawić wiadomość pod postem, a to my do Was napiszemy.
„jak paliłem to tylko splify i z fify, bez tyty” pozdro panie doktorze Wanke!
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Marihuana a rak głowy i szyi: Czy używanie marihuany może zwiększać szanse na raka?
Co promieniowanie gamma robi z medyczną marihuaną i jak wpływa na kannabinoidy i terpeny?
Czy lekarstwem na samotność, niepewność lub lęk mogą być psychodeliki?
Szwedzki parlament zgodził się, by policja skanowała oczy kierowców. AI wykryje narkotyk
Szwedzki parlament przyjął prawo, które pozwoli policjantom na przesiewowe kontrole kierowców pod kątem używania narkotyków. Tak, jak w Polsce alkomatami bada się ludzi, tak w Szwecji policja będzie zaglądać w oczy kierowców przy pomocy aplikacji działającej w oparciu o sztuczną inteligencję.
Poili własnego syna narkotykami? Szokujące zeznania świadka przed sądem w Legnicy
W sierpniu 2023 do miejscowego szpitala trafiło niemowlę z ciężkimi objawami zatrucia. Dziecko przyniósł ojciec. Gdy wykonano specjalistyczne badania, wydało się, że chłopiec jest pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Lekarze natychmiast powiadomili policję. Przed sądem toczy się proces rodziców Arturka. Zeznania świadka są porażające.
Konopie w jednej grupie z heroiną? Analiza kontrowersyjnej klasyfikacji i działania Wolnych Konopi
Problem klasyfikacji konopi i innych substancji psychoaktywnych w Polsce W Polsce konopie zostały zaklasyfikowane do grupy I-N, czyli tej samej kategorii co heroina, fentanyl czy kokaina. Grupa ta obejmuje substancje o wysokim potencjale uzależniającym, które mogą być stosowane wyłącznie w celach medycznych, naukowych i przemysłowych. Tymczasem liczne badania naukowe wskazują, że konopie nie wykazują wysokiego potencjału uzależniającego porównywalnego do substancji wymienionych w tej grupie.