Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 15 / 21 / 0
https://www.youtube.com/watch?v=zSc4BDF ... 8EMCDDA%29

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnienia od Narkotyków (EMCDDA) wraz z 35 krajami (polskim partnerem jest Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom), przygotowało badanie internetowe dotyczące wzorów używania substancji psychoaktywnych. Badanie jest podzielone na moduły, które odpowiadają następującym substancjom psychoaktywnym: marihuanie i haszyszowi, kokainie, MDMA, amfetaminie, metamfetaminie, heroinie, ketaminie oraz nowym substancjom psychoaktywnym. Jeżeli zdecydujecie się na udział w ankiecie, najpierw będziecie proszeni o wybranie substancji, których używaliście w ciągu ostatniego roku, a następnie będziecie przekierowani do modułów na ich temat.

Badanie jest całkowicie anonimowe i bezpieczne. Dane, które będą zbierane nie będą pozwalały na dotarcie do konkretnego respondenta. Adresy IP nie będą przechowywane. Uzyskane informacje będą do dyspozycji jedynie dla EMCDDA i jego krajowych partnerów, nie będą przekazywane podmiotom trzecim. Żadne indywidualne wyniki ankiety nie będą publikowane, jedynie dane zbiorcze. Udział w ankiecie jest całkowicie dobrowolny i w każdej chwili masz prawo do rezygnacji z wypełniania ankiety.


Link do badania:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EWSD-Poland


Więcej informacji znajdziecie na:
https://www.emcdda.europa.eu/activities ... -on-drugs
https://www.emcdda.europa.eu/news/2024/ ... untries_en
https://youtu.be/3fpceC5QQvY

Zachęcamy do wypełnienia, badanie posłuży kształtowaniu przyszłej polityki narkotykowej.
Administracja
2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.